Vėlų sekmadienio vakarą į Kauno medicinos universiteto klinikas (KMUK) atvežtas smarkiai šuns sukandžiotas penkiametis. Daugybinės plėštinės žaizdos žiojėjo berniuko kaktoje, aplink nosį, kairėje krūtinės pusėje.
Nelaimė įvyko Dubysos gatvės 8-ojo namo uždarame kieme, ant kurio tvoros – perspėjantis užrašas apie laikomą piktą šunį. Į šį kiemą, kuriame, kaimynų duomenimis, kartais laksto net keturi palaidi šunys, du iš jų – vilkšuniai, mažametį atsivedė jo motina Elita Smilgytė, gyvenanti kaimyninėje Girulių gatvėje. Nelaimės aplinkybes tiriančių pareigūnų duomenimis, tą vakarą ji girtavo su šio kiemo šeimininkais.
Aplinkybės neaiškios
Pagal pirminę informaciją, kurią pareigūnams vakar sunkiai sekėsi patikrinti, kodėl šuo užpuolė vaiką, neaišku. Penkiamečio mama E.Smilgytė dar ir vakar nebuvo iki galo išsiblaiviusi. Ji teigia nelaimės aplinkybių nemačiusi.
Greitąją į minėtą Vilijampolės kiemą iškvietė anonimu panoręs likti vyriškis. Kaip spėjama, pats šuns savininkas.
Kaimynai težino šio keturiasdešimt penkerių metų vyriškio vardą – Jonas ir pravardę – Zindelis. Yra duomenų, kad ir jis nelaimės vakarą buvo stipriai įkaušęs: policijai rašytame paaiškinime vos iškeverzojęs, kad šuns sukandžiotas vaikas keturkojo neerzino. Kas galėjo atsitikti vilkšuniui, nežinantis.
Apklausti jį jau išsiblaiviusį vakar nepavyko: į namus niekas pareigūnų neįsileido. Neaišku vakar buvo, ir kur yra vaiką užpuolęs šuo, ar jis skiepytas.
Būklė sunki
Vakar Klinikose gydomo penkiamečio Andriaus medikai apklausti neleido. Jis dar nebuvo kaip reikiant atsigavęs po naktį atliktos operacijos.
Ir įvykio vietoje, ir atvežtas į Klinikas šoko ištiktas mažametis nenorėjo prisileisti medikų, neleido, kad jam būtų suleisti nuskausminantys vaistai, draskė tvarsčius.
Naktį praleidęs Vaikų reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, vakar prieš pietus jis jau buvo perkeltas į Vaikų chirurgijos skyrių. Tačiau vakar dar nežinota, ar tai – jau galutinė šio, kaip manoma, ilgą kelionę per gydymo įstaigas pradėjusio mažamečio stotelė: užsiminta, kad jis gali būti perkeltas į Vaikų neurochirurgijos skyrių. Po pietų Andriaus motina skyriuje dar nebuvo pasirodžiusi, nors medikai vakar vaiko būklę įvardijo kaip sunkią, nors ir stabilią.
Gydymą apsunkina tai, jog pareigūnams nepavyksta išsiaiškinti, ar vaiką sukandžiojęs šuo buvo skiepytas nuo pasiutligės.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą „dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo”.
Kalčiausi šeimininkai
Sekmadienį Lietuvos ligoninėse atsidūrė mažiausiai du iš šunų nasrų išplėšti vaikai.
Dar viena nelaimė tos pačios dienos popietę įvyko Šilutės rajone, Palendrių kaime. Šešiasdešimt ketverių metų kaimyno šuo užpuolė pro šalį dviračiu važiavusį taip pat penkiametį. Berniukui įkąsta į galvą.
Kaimynui prisipažinus, kad jo šuo niekada nebuvo skiepytas nuo pasiutligės, keturkojis sugautas ir nuvežtas veterinarams.
Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties medikų teigimu, šią vasarą jie vos ne kasdien kviečiami į pagalbą šunų apkandžiotiems žmonėms. Vieną savaitgalį tokių iškvietimų buvo net penki. Medikų prielaidomis, tvyrantys karščiai taip pat veikia šunų psichiką.
Lietuvos kinologų draugijos prezidentės Kornelijos Butrimovos, kuri domėjosi vienos iš sekmadienio nelaimių aplinkybėmis, komentaras buvo toks: „Pirmiausiai visada kalti šunų savininkai: augintinis visada daro tai, ko nori šeimininkas. Dažniausiai šuo puola ir kanda iš bailumo, todėl šaukimas ar mosikavimas rankomis šioje situacijoje ją tik paaštrina”. Specialistės teigimu, kol atbėgs šuns šeimininkas, reikėtų stengtis išlikti kuo ramesniam ir jokiu būdu nežiūrėti šuniui į akis: jų pasaulyje tai – papildoma provokacija.
Greta Čižinauskaitė