Ūkininkė atgavo laisvę, bet neteko atminties

Vakar iš Klaipėdos ligoninės į Vilkaviškį buvo pargabenta šio rajono ūkininkė 40-metė Otilija Stasiukynienė.

Suvalkijoje ketvirtadienį dingusi, po to beveik tris paras ieškota ir tik sekmadienį Lietuvos pajūryje atrasta O.Stasiukynienė užminė mįslę teisėsaugininkams.

Smarkiai sumušta moteris dabar tarsi pro miglą prisimena tai, kas nutiko. Iš pirminių jos parodymų aiškėja, jog ši moteris buvo pagrobta ir kankinama.

Jokių daiktų ir asmens dokumentų neturinti, smarkiai sušalusi moteris sekmadienio vakarą buvo pastebėta Šventosios apylinkėse. Iš Palangos iškviesti medikai jai suteikė pirmąją pagalbą ir nugabeno į Klaipėdos ligoninę.

Buvo pagrobta ir kankinama

Sunkiai prisimenanti, kas jai atsitiko, vilkaviškietė nurodė, jog du nepažįstami vyrai, kurių veidų moteris neįsidėmėjo, ją mušė, grasino nužudyti, surišę kojas buvo įkalinę kažkokioje dvokiančioje patalpoje.

Užpuolikai iš jos reikalavo paso ir pinigų. Atėmę iš O.Stasiukynienės 200 litų vyrai pagrobė ir jos automobilį. Vilkaviškietė neprisimena, kaip atsidūrė nepažįstamuose laukuose.

„Ėjau ten, kur girdėjau žmonių balsus. Kai kurie praeiviai baidėsi manęs, manydami, jog esu girtuoklė”, – pasakojo O.Stasiukynienė.

Į voką be atgalinio adreso sudėti pagrobto automobilio dokumentai vakar paštu atsiųsti į Vilkaviškį O.Stasiukynienės šeimai. Tikriausiai juos kažkas rado išmestus ir taip grąžino artimiesiems.

Uostamiesčio medikai O.Stasiukynienei diagnozavo smegenų sukrėtimą, ant kūno pastebėta mėlynių, kraujosruvų, moters kaklas buvo nubrozdintas aštriu daiktu.

Vakar artimieji ją mikroautobusu iš Klaipėdos pergabeno į Vilkaviškio ligoninę.

Pareigūnams – vien mįslės

„Kol kas negaliu nieko pasakyti apie šį incidentą. Neaišku, kaip moteris atsidūrė pajūryje, kur buvo uždaryta ir kankinama. Galbūt kažkas ją paskutiniu momentu išmetė Šventojoje prie judraus tako”, – „Lietuvos rytui” sakė Palangos policijos vadovas Edmundas Krasauskas.

Nusikaltimo gijų dar neapčiuopė ir Vilkaviškio rajono policininkai – ikiteisminį tyrimą jie kol kas atlieka tik dėl mįslingo O.Stasiukynienės dingimo.

Tyrėjai neįsivaizduoja, kam šovė į galvą ne itin geros sveikatos apkūnią, 120 kilogramų sveriančią trijų vaikų motiną O.Stasiukynienę tampyti po visą Lietuvą dėl paso ir pinigų, kurių tuomet ji su savimi neturėjo.

„Įsitikinę, jog kažkas ūkininkę iš tiesų pagrobė ir terorizavo, aiškinsimės, kas ryžosi tokiam nusikaltimui”, – „Lietuvos rytui” sakė vakar dar nespėjęs pabendrauti su O.Stasiukyniene laikinasis Vilkaviškio policijos vadovas Jonas Paspirgėlis.

Tikino buvusi pagrobta

Nuo patirto psichinio šoko dar neatsigavusi moteris Klaipėdos ligoninėje ją apklausiusiems pareigūnams sakė, kad liepos 23-iąją Vilkaviškyje ji buvo užpulta dviejų vyrų ir prievarta įsodinta į savo automobilį „Volkswagen Passat”.

Tą dieną šiuo automobiliu iš Serdokų kaimo išvažiavusi moteris rengėsi apsilankyti Vilkaviškio poliklinikoje. Miesto centre palikusi mašiną stovėjimo aikštelėje ji dar buvo užsukusi į banką, kur pasiėmė 200 litų vaistams pirkti.

Moteris pasakojo, jog jai grįžus prie automobilio du nepažįstami vyrai į kaklą įrėmė peilį, liepė sėsti prie vairo ir važiuoti ten, kur jie pasakys.

Gerai įsidėmėjo vieną balsą

I.Stasiukynienė negalėjo pasakyti, kaip atsidūrė Šventojoje.

Ji tik prisimena, jog labai bijojo pažvelgti į užpuolikus, kurie buvo įsitaisę ant galinės „Volkswagen Passat” sėdynės.

Po kiek laiko vyrai moteriai liepę sustoti. Papurškę vilkaviškietei į akis kažkokių dujų, užpuolikai ją nubloškę ant galinės sėdynės ir po to jau patys vairavę svetimą automobilį.

O.Stasiukynienė negalėjo pasakyti, kur pagrobėjai ją buvo uždarę, bet prisiminė, jog ten smarkiai dvokė. Galimas dalykas, jog ūkininkė kelias paras laikyta nuošaliame tvarte ar daržinėje.

Moteris sakė, jog toje patalpoje užpuolikai jai surišo kojas, tyčiojosi, reikalaudami pinigų ir dokumentų trankė galvą į sieną ir grasino nužudyti.

Banditų veidų neprisimenanti moteris gerai įsidėmėjo ypatingą vieno jų balsą. Ji tikino, jog kankintojo balsą, kuris ir dabar skamba jai ausyse, galėtų atpažinti dieną ir naktį.

Ant kojos buvo likusi virvė

Po kelių parų išleidę vilkaviškietę iš nelaisvės vyrai jai paliepę bėgti, kur akys veda.

Pajūryje, prie žmonių gausiai lankomo Pašventupio tako, sekmadienį apie 22 val. praeivių pastebėta moteris buvo smarkiai sušalusi – medikams ją teko gaivinti.

Ant vienos O.Stasiukynienės kojos dar buvo likusi kankinimo žymė – virvė, kuria pagrobėjai ją supančiojo uždaroje patalpoje.

Per miegus krūpčiojo

Klaipėdos ligoninės palatoje su nukentėjusiąja gulėjusios ligonės sakė, kad per parą nuo psichinio streso neatsitokėjusi moteris visą laiką buvo nerami, nuolat per miegus krūpčiojo.

Pacientės stebėjosi, kad neatsigavusią nuo smegenų sukrėtimo Suvalkijos ūkininkę uostamiesčio medikai leido pergabenti į Vilkaviškio ligoninę.

Klaipėdos ligoninėje O.Stasiukynienė iš pradžių negalėjo pažinti net ją aplankiusio vyro Vytauto.

Pasak medikų, tai – amnezijos (atminties praradimo po smarkaus smegenų sukrėtimo) požymiai.

Artimieji neranda atsakymų

Vilkaviškyje gyvenantis O.Stasiukynienės sūnus Jonas „Lietuvos rytui” sakė, jog motina jokių priešų neturėjo, jai ir artimiesiems anksčiau niekas negrasino.

J.Stasiukynas neabejoja, kad motina nusikaltėlių buvo pagrobta ir nuvežta į pajūrį: „Ketvirtadienį iš Vilkaviškio ji mums skambino mobiliuoju telefonu, pasakė greit grįšianti į namus ruošti valgio”.

O.Stasiukynienė su vyru valdo apie 100 hektarų žemės. Jie vadinami pasiturinčiais ūkininkais.

Moters sutuoktinis neįsivaizduoja, kad žmona savo noru galėjo nusigauti į pajūrį ir ten, nieko nepasakiusi artimiesiems, praleisti tris paras.

Bylos tyrimą perėmę Vilkaviškio policininkai tikisi, jog O.Stasiukynienė greitai atgaus atmintį ir galės nuodugniau papasakoti, kas ją pagrobė ir terorizavo.
Gediminas Pilaitis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.