Kontraceptinės piliulės gali padėti netgi toms moterims, kurios kenčia nuo bulimijos.
Tai įrodė naujausia Švedijos Karoliniskos instituto medikės atlikta mokslinė studija.
Teigiama, kad bulimija gali atsirasti nuo hormonų pusiausvyros sutrikimo. Susirgusios šia liga gali turėti per daug vyriškų hormonų – testosteronų, ir per mažai moteriškų – estrogenų.
Vartojant estrogeno kontraceptines piliules galima šį disbalansą sureguliuoti ir sumažinti saldumynų ir riebaus maisto poreikį.
Tai parodė daktarės Sabinos Nėsen parašyta disertacija.
Medikė ištyrė 77 bulimija sergančias moteris. Visų jų testerono kiekis buvo padidėjęs.
Po gydymo kontraceptiniais vaistais pusei tirtų moterų sumažėjo potraukis valgyti riebų maistą ir saldumynus. Trims iš jų visiškai dingo mitybos sutrikimų problemos.
Tradiciškai bulimija traktuojama kaip psichikos liga ir gydoma taikant kognityvinę elgesio terapiją bei antiderpresantus. Tačiau naujausi tyrimai parodė, kad tam tikrais atvejais gydant šį mitybos sutrikimą gali padėti ir hormoniniai vaistai.
Kad moterims sutrikusi hormonų pusiausvyra, paprastai rodo sutrikęs mėnesinių ciklas bei padidėjęs kūno plaukuotumas.
Faktai apie bulimiją
●Bulimija yra mitybos sutrikimas, nuo kurio kenčiantys žmonės pirma greitai valgo, o po to stengiasi suvartoto maisto atsikratyti visą tai išvemiant arba pavartojus vidurius laisvinančius vaistus.
●Bulimija gali susirgti beveik visos moterys. Teigiama, kad tarp 13 – 30 metų moterų 2 iš 100 serga šia liga. Šis mitybos sutrikimas darosi vis dažnesnis. Tai rodo, kad dabar nuo šios ligos kenčia net vyrai ir vyresnio amžiaus moterys.
Pries keleta metu esu naudojusi ivairius kontraceptikus geros kokybes, taciau nuo ju didejo apetitas, augo svoris, visalaik buvo prislegta nuotaika., tai kodel rasoma, kad kontraceptikais gydoma bulimija? Kai nustojau juos vartoti, apetitas sunormalejo.
pries kuri laika vartojau ir as kontraceptikus,nei svoris nei apetitas nepakito,bet kad kontraceptikai galetu pagerinti nuotaika ar kaska panasaus tai gryniausia nesamone