Į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerius – keturi kandidatai

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiuoju treneriu siekia tapti keturi krepšinio specialistai, nors savo programas pateikė tik trys treneriai

Vakar buvo paskutinė diena, kai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio posto siekiantys specialistai Lietuvos krepšinio trenerių asociacijai (LKTA) turėjo parašyti ir LKTA atsiųsti rinktinės sportinio rengimo valdymo programą.

Tai padarė trys treneriai: Ramūnas Butautas, Valdemaras Chomičius ir Kęstutis Kemzūra. Vokietijoje dirbantis Šarūnas Sakalauskas rašyti programą atsisakė, tačiau savo kandidatūros neatsiėmė. Iš kandidatų pasitraukė Rimas Kurtinaitis, teigdamas, jog jo sprendimą lėmė susiklosčiusios aplinkybės – praėjusią savaitę Kurtinaitis neteko darbo Permės „Ural Great” komandoje.

„Sakalauskas rašyti programą atsisakė, bet mes jo iš kandidatų nešaliname. Programa – vienas iš keturių vertinimo kriterijų”, – sakė LKTA generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Pasak Balčiūno, Sakalauskas atsisakė rašyti programą tvirtindamas, kad tai subjektyvus dalykas. LKTA generalinio sekretoriaus nuomone, programa turėtų geriausiai atskleisti kandidato į trenerius supratimą apie darbą nacionalinėje komandoje. „Mano asmenine nuomone, tai yra objektyviausias dalykas. Tai, kas parašyta juodu ant balto, neatstoja nė vieno pokalbio ar pasvarstymo. Kiti treneriai neparašė smulkmeniškų programų, bet labai aiškiai nurodė darbo gaires bei kryptis, sportinio proceso valdybą, žaidėjų atranką”, – sakė Balčiūnas. Jis tvirtino, kad LKTA, išnagrinėjusi visų kandidatų programas, pateikdama savo rekomendacijas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto nariams pažymės, jog Sakalauskas rašyti programą atsisakė. Kiti kandidatų vertinimo kriterijai yra trenerio rezultatai klubinėse krepšinio komandose, įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms parengtų žaidėjų skaičius bei rezultatai dirbant su šiomis rinktinėmis.

Balčiūnas nenorėjo spėlioti, ar programos neparašiusio Sakalausko galimybės tapti vyrų rinktinės strategu sumažėjo: „Nežinau, ar sumažėjo, tačiau kiekviena programa apie trenerį suteikia daugiau informacijos. Vis dėlto Sakalauskas turės atvykti ir pabendrauti su LKF vykdomojo komiteto nariais, atsakyti į jų klausimus, o šie iš atsakymų susidarys nuomonę apie trenerio darbo rinktinėje viziją”.

Paklaustas apie kitų kandidatų atsiųstas programas, Balčiūnas pasidžiaugė, kad jos gana išsamios, parašytos labai profesionaliai: „Malonu, kad treneriai turi tokią aiškią rinktinės viziją. Man yra tekę susidurti su panašių programų rengimu, todėl pamatęs trenerių atsiųstąsias galiu pasakyti, jog jos parengtos tikrai labai profesionaliai”.

Iki gruodžio 27 dienos LKTA išnagrinės kandidatų programas ir LKF vykdomajam komitetui pateiks jų apibendrinimą bei vertinimą. Per gruodžio 28 dienos LKF vykdomojo komiteto posėdį, kuriame dalyvauti turės ir visi kandidatai, bus paskirtas naujasis vyrų rinktinės strategas. Vis dėlto tą dieną atvykti į Lietuvą galės ne visi kandidatai, todėl kai kurie jų bus išklausyti anksčiau. Chomičius su LKTA komisija, vertinsiančia trenerių programas, susitikti ketina jau rytoj. Ar gruodžio 28 dieną galės atvykti į Lietuvą, abejoja ir Trevizo „Benetton” komandoje dirbantis Kemzūra. Jeigu treneris neras galimybių atvykti į Lietuvą, dominančius klausimus LKTA komisija jam pateiks raštu.

Kandidatų programas vertins LKTA vykdomojo komiteto nariai: Balčiūnas, Seimo vicepirmininko pavaduotojas, buvęs Lietuvos moterų rinktinės treneris Vydas Gedvilas, LKKA profesorius Stanislovas Stonkus, žaidimų katedros vedėjas Antanas Čižauskas, Lietuvos moterų rinktinės bei Vilniaus TEO komandos strategas Algirdas Paulauskas, Kauno „Žalgirio” treneris Rimantas Grigas bei Kėdainių „Nevėžio” vyriausiasis treneris Gintaras Leonavičius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.