Plaukimas – Europos čempionatas: Janušaičiui pritrūko labai nedaug

Vienas Lietuvos plaukimo rinktinės lyderių Vytautas Janušaitis vos neiškovojo bronzos medalio. Iki apdovanojimo jam pritrūko tik 0,07 sekundės.

Suomijos sostinėje prasidėjusiame Europos plaukimo trumpajame (25 m ilgio) baseine čempionate Janušaitis per 200 m kompleksinį plaukimą užėmė 4-ąją vietą (jo rezultatas – 1:56,41 min.). Jis vienintelis iš lietuvių sugebėjo patekti į finalo plaukimą. Plaukikas per kvalifikacinį 200 m kompleksinį plaukimą užėmė 5-ąją vietą (1:58,62 min.). „Vytautas savo rezultatą parodė patekęs į finalą. Mano nuomone, jis turėjo būti trečias, nes aplenkti du Vengrijos plaukikus, kurie buvo gana stiprūs ir užėmė prizines vietas, buvo sunku”, – sakė šalies plaukimo rinktinės vyriausias treneris Jonas Juozaitis.

Kitiems lietuviams kvalifikacinės varžybos buvo nesėkmingos. Toje pačioje kaip ir Janušaitis plaukimo rungtyje startavę Paulius Andrijauskas (2:01,44 min.) ir Mindaugas Margis (2:06,97 min.) užėmė atitinkamai 23-iąją ir 28-ąją vietas.

Plaukdami 50 m laisvu stiliumi plaukime jaunasis Giedrius Titenis ir Paulius Viktoravičius taip pat neįveikė kvalifikacijos barjero. Viktoravičius (23,23 sek.) užėmė 43-iąją, o Titenis (23,34 sek.) 45-ąją vietas. Į pusfinalį Lietuvos plaukikams nepavyko patekti ir 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Edvinas Dautartas (1:00,98 min.) buvo 29-as, Aurimas Valaitis (1:01,44 min.) – 35-as, o Titenis (1:03,33 min.) liko 47-as.

Nesisekė ir Pavelui Suškovui su Rimvydu Šalčiumi. Per atrankos varžybas 200 m plaukdamas nugara Suškovas nuotolį įveikė per 1:59,60 min. ir liko 18-as, o Šalčius 100 m peteliške nuplaukė per 54,11 sek. ir užėmė 26-ąją vietą.

Nuo vyrų neatsiliko ir moterys. Rugilė Mileišytė per kvalifikacines varžybas 100 m plaukimo nugara rungtyje buvo 25-a (1:03,06 min.), o 100 m laisvu stiliumi ji nuplaukė per 57,69 sek. ir liko 42-a tarp 44 dalyvių. Jakaterina Kiseliova taip pat neprasibrovė į pusfinalį. Ji 50 m distanciją krūtine įveikė per 32,97 sek. ir liko 23-ia. „Mūsų moterys kol kas nėra stiprios, todėl jų tesivežame vieną kitą, nors galima imti po keturis stipriausius vienos rungties plaukikus”, – sakė Juozaitis. Šiandien lietuviai dalyvaus šešiose rungtyse.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , .