Su ausinukais – ir per pamokas

Ausinukas tapo nauja paauglių mada.

Vos ne kiekvienas paauglys namuose neišjungia grotuvo, o į gatvę neišeina be ausinuko. Tėvai gūžčioja pečiais ir svarsto, ar yra normalu, kad atžala su muzika nesiskiria net tualete.

Rengė pasitarimą

Naująjį paauglių pomėgį yra pastebėję ir pedagogai. Kai kuriems yra tekę pričiupti muzikos fanatikus ir pamokų metu.

Mokytojai nebesistebi vaikų išradingumu – ausinuko laidus jie perkiša rankovėje ir pasiremia ranka galvą. Tokį „išradimą” pastebėti gana sunku.

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Diljeta Gustienė sakė, kad mokytojai dėl ausinukų ir mobiliųjų telefonų rengė net pasitarimus.

„Tai nauja mada. Mokiniai ypač mėgsta klausytis muzikos per pertraukas koridoriuose, sėdėdami bibliotekoje”, – pasakojo D.Gustienė.

Pedagogės nuomone, dėl to reiškinio nereikėtų labai nerimauti. „Su ausinukais vaikšto jaunesnių klasių mokiniai, o abiturientai turi kitų motyvacijų ir yra susikaupę mokslams”, – sakė ji.

Svarbiausia – pritapti

Psichologė Rūta Lukošienė aiškino, kad ankstyvieji paaugliai stengiasi atsiriboti nuo suaugusiųjų pasaulio ir pritapti prie bendraamžių.

Sveikai bręstantis paauglys būtinai priklausys kokiai nors grupelei.

Į draugų grupeles jie buriasi pagal pomėgius. „Paaugliams reikia pereiti tą etapą, kai aklai paklūstama grupės norams, nesvarbu, ar tai būtų auskarai, ar žali plaukai, ar ausinukas”, – tikino R.Lukošienė.

Vėliau jaunuoliams išsivysto kitas poreikis – išsiskirti iš kitų ir sugalvoti ką nors originalaus.

Tuomet ausinukas tampa įvaizdžio dalimi ir bandoma ieškoti įvairių formų, dydžių ir spalvų ausinių, kad tik atrodytų kitaip nei bendraamžiai.

Nuo vilko – ant meškos

Tėvams psichologai pataria per daug nesijaudinti ir nekontroliuoti vaiko asmenybės vystymosi. R. Lukošienė melomaniją lygina su sportu, aprangos stiliumi ar net narkotikais.

Nerimaujantiems ir griežtiems tėvams nepatartina griežtai drausti vaikams nešiotis ausinuko. Tai tik dar labiau atitolintų ir taip tolstančius nuo jų paauglius. Verta atsiminti, kad tai tik tarpinis laikotarpis, kuris praeina.

„Vieni pomėgiai yra pavojingi, kiti – ne. Muzikos klausymas nėra kenksmingas, todėl reikia džiaugtis, kad vaikas klausosi muzikos, o ne narkotikus vartoja. Bėgant nuo vilko, galima ant meškos užšokti”, – aiškino R.Lukošienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.