Sodrūs vario, vyno ir šokolado atspalviai

Ir darganotą rudenį norisi šiek tiek pasikeisti, pasiryškinti. Tačiau įkvėpimas neretai dingsta tą pačią minutę, kai parduotuvėje galva apsisuka nuo plaukų dažų gausos. Baisu dar labiau sugadinti nusilpusius plaukus arba neišgauti norimos spalvos, todėl prieš keičiant plaukų spalvą derėtų žinoti keletą svarbių dalykų.

Kaip pataria grožio salono „Figaro” kirpėja Ata Verikienė, renkantis plaukų spalvą svarbiausia, kad ji derėtų prie individualaus stiliaus ar veido bruožų. Todėl dažnai pasitvirtina dėsnis, jog tai, kas madinga, nebūtinai tinka. Toms, kurios panoro suspėti su plaukų mados vėjais, kirpėja A.Verikienė primena, kad šį sezoną ypač madingos natūralios, sodrios spalvos. „Moterys pastaruoju metu labai siekia natūralumo, paprastumo, todėl ir spalvų paletėje ima karaliauti žemės, vario, vyno, šokolado spalvos”. Kirpėja sako, jog siekiant griežtumo ir paprastumo šį sezoną nederėtų galvos marginti įvairiaspalvėmis sruogelėmis.

Kokius dažus pasirinkti?

Dažytų, bet sveikų plaukų paslaptis – tinkamai pasirinkti dažai. Kaip teigia kirpėja A.Verikienė, rinktis yra iš ko – kosmetikos parduotuvės siūlo įvairių dažų: ir augalinių, ir sintetinių. Jei jūsų plaukai labai silpni, lūžinėja, reikėtų rinktis augalų pagrindu pagamintus plaukų dažus. Jie, pasak kirpėjos, teigiamai veikia patį plauką, stiprina jo raginį sluoksnį, bet jais išgauti norimą spalvą yra sunkiau negu su cheminiais. „Augaliniais plaukų dažais galima tik paryškinti savo natūralią spalvą, bet žilų plaukų jie dažniausiai nenudažo”, – sako ji. Jei vis dėlto nusprendėte pradėjusius žilti plaukus dažyti natūraliais dažais, kirpėja siūlo tokią kombinaciją: šaknis nudažyti sintetiniais, o patį plauką – augaliniais dažais. Anot A.Verikienės, tokiu atveju geriau kreiptis pagalbos į savo kirpėją, nes pačioms gali būti sudėtinga rasti vienodus dažų atspalvius.

Eksperimentai namie

Natūralių augalinių dažų užpilų galima pasidaryti ir namie. Kirpėja primena, jog tokie užpilai tik pagyvins natūralią plaukų spalvą, suteiks jiems sveiko blizgesio. Kardinaliai pakeisti spalvą natūraliais dažais neįmanoma. Šviesūs plaukai nuo ramunėlių, cinamonų ar ajerų užpilo įgaus dailų auksinį atspalvį. Tamsiaplaukėms kirpėja rekomenduoja naudoti ąžuolo žievės užpilą arba bandyti plaukams suteikti rausvą toną su visiškai natūraliu basmos ir chna mišiniu. Jei bijote namie eksperimentuoti su užpilais, augalinių dažų mišinių galite įsigyti daugumoje kosmetikos parduotuvių. „Svarbiausia dažant plaukus namie – laikytis dažymo instrukcijų”, – primena kirpėja A.Verikienė.

Jei augaliniais dažais išgauta spalva netenkina, o plaukus veikti amoniaku nenorite, kirpėja siūlo idealiausią pasirinkimą – pusiau permanentinius (neamoniakinius) dažus. Šio tipo plaukų dažai neturi amoniako, ilgai laiko. Jie, kitaip nei augaliniai, puikiai nudažo žilus plaukus. Kirpėjos teigimu, pusiau permanentiniai dažai laikosi panašiai kaip ir amoniakiniai, tik turi vieną trūkumą – jais išgaunama mažiau spalvų variacijų.

Kaip plaukus prižiūrėti po dažymo?

Nusidažiusios plaukus norime, kad spalva kuo ilgiau išliktų. Kirpėja įsitikinusi, jog ne ką mažiau už dažų pasirinkimą yra svarbi ir plaukų priežiūra po dažymo. Dažytiems plaukams geriausiai tinka tokiems plaukams skirti šampūnai, kondicionieriai, plaukų struktūrą atnaujinančios kaukės. Dažytiems plaukams skirtos plaukų priežiūros priemonės ne tik paryškina plaukų spalvą, bet ir atgaivina skilinėjančius, išsausėjusius po dažymo plaukus, palengvina jų šukavimą. „Jeigu po dažymo neprižiūrėsime plaukų specialiomis priemonėmis, plaukai taps dar labiau pažeisti, galiukai ims skilinėti, ypač po džiovinimo elektriniu džiovintuvu”, – sako kirpėja.

Taip pat derėtų žinoti, kad iškart po dažymo procedūros negalima plaukų šukuoti, nes kitaip pakenksite plaukų struktūrai. Dažyti plaukus, pasak kirpėjos, patariama ne dažniau kaip kartą per mėnesį ar pusantro.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Sodrūs vario, vyno ir šokolado atspalviai"

  1. Ata Verikiene

    Straipsni idomus, tik truputi netikslus. Grozio salonuose meistrai gali plauku saknis nudazyti cheminiais (amoniakiniais) dazais, o ilgi neamoniakiniais. (Straipsnyje augaliniais).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.