Etikos sergėtojo kėdė traukia ir valdančiuosius

Valdančioji koalicija linkusi pro pirštus žiūrėti į kai kuriuos pažadus opozicijai

Valdančioji keturių partijų koalicija baigia dalytis postus Seime. Kol kas tik neaišku, kas vadovaus parlamentinei Etikos ir procedūrų komisijai. Nors šį postą koalicija buvo pažadėjusi opozicijai, dabar ji linkusi šio pažado netesėti.

Kad galėtų paskirti premjerą ir suformuoti mažumos kabinetą, Seimo Socialdemokratų frakcija liepą pasirašė specialų susitarimą su didžiausia opozicine Tėvynės sąjungos frakcija. Be kitų įsipareigojimų, socialdemokratai pažadėjo iki rugsėjo 15-osios parengti ir pateikti Seimo statuto pataisas, kad parlamentiniams komitetams ir komisijoms, kurių veiklos tikslas išimtinai yra parlamentinės kontrolės vykdymas, vadovaus opozicijos atstovai. Buvo įrašyti ir konkretūs padaliniai – Audito komitetas, Antikorupcijos komisija, Etikos ir procedūrų komisija (EPK).

Dviem trečdaliais šis pažadas įvykdytas. Audito komiteto vadovu jau tapo konservatorius Donatas Jankauskas, susitarta, kad Antikorupcijos komisijai vadovaus jo partietis Rimantas Dagys. Etikos ir procedūros komisijos pirmininko skyrimas įstrigo. Be to, paaiškėjo, kad į šį politiškai patrauklų postą norėtų atsisėsti ir valdančiosios mažumos atstovas. Kaip žinoma, vadovaujant EPK rinkėjų akyse galima užsidirbti politinių dividendų.

Pasak Seimo vicepirmininko Algio Čapliko, problemų dėl EPK vadovo pirmiausia kilo dėl to, jog parlamentui yra pateikta Seimo statuto pataisa, kad komisijoje savo atstovą turėtų kiekviena parlamentinė frakcija. Jeigu ši pataisa bus priimta, teks iš naujo performuoti EKP. Be to, anot Čapliko, kol kas nesvarstoma galimybė šias pareigas atiduoti opozicijos atstovams. „Etikos ir procedūrų komisija reguliuoja Seimo vidaus gyvenimą. Ji neturi nieko bendro su parlamentine kontrole. Nepaisant visko, joks sprendimas, kurios frakcijos atstovas turėtų vadovauti šiai komisijai, nepriimtas”, – LŽ sakė Čaplikas.

Kitas Seimo vicepirmininkas, Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius teigė, kad opozicija neketina nusileisti dėl EPK vadovo. „Bus dėl ko pasikauti”, – sakė jis.

EPK pirmininko kėdė laisva nuo gegužės pabaigos, kai iš šių pareigų atsistatydino socialliberalas Algirdas Monkevičius. Vakar jis LŽ teigė, kad komisijos darbą labai apsunkina tai, jog nėra vadovo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.