TEO žaidėjos keitėsi, tikslai liko tie patys

Stipriausia Lietuvos moterų krepšinio komanda trečią kartą stengsis patekti į Eurolygos finalo ketvertą

Lietuvos moterų krepšinio superklubas – Vilniaus TEO ekipa – šią savaitę pradės naująjį Eurolygos sezoną. Dvejus metus iš eilės Eurolygos finalo ketverte žaidusi komanda apie tokias pačias aukštumas galvoja ir šį sezoną.

Tačiau gerokai pasikeitusi, be rezultatyviausios žaidėjos Keitės Daglas ir motinystės atostogų išėjusios Irenos Baranauskaitės startuosianti TEO komanda kol kas yra nemaža mįslė ne tik varžovėms, bet ir savo treneriams Algirdui Paulauskui bei Alfredui Vainauskui. Tokių permainų šioje komandoje jau seniai nebuvo.

„Kauno dienoje” – interviu apie TEO krepšininkių galimybes su komandos strategu A.Paulausku.

K.Daglas laikinai pavaduos A.Bimbaitė

– TEO ekipa įsigijo naujų legionierių, bet laikinai neturi Keitės Daglas. Tad, palyginti su ankstesniais sezonais, komanda susilpnėjusi ar sustiprėjusi?

– Sunku pasakyti. Greičiausiai nei sustiprėjusi, nei susilpnėjusi. Komandą papildė reikalingos žaidėjos, bet aišku, kad Keitės Daglas lengvojo krašto pozicijoje trūks. Atsižvelgiant į tai, keisis ir komandos žaidimo braižas.

Jeigu Aušra Bimbaitė sužais taip, kaip pasaulio čempionate Brazilijoje, ypač gindamasi ir nepamiršdama pulti, jau bus neblogai. Daugiau kaip ir nėra kam pavaduoti Keitės.

Bandome kartais ir Sandrą Valužytę, bet ją sunku priversti mesti į krepšį iš vidutinio nuotolio arba iš toli. Iš dviejų metimų Sandra vieną visada pataiko, bet jai turbūt stinga pasitikėjimo savimi. Bet šios gynėjos stiprybė – universalumas. Ji gali žaisti nuo įžaidėjos iki lengvojo krašto puolėjos pozicijos, yra patyrusi krepšininkė.

Dženifer Derevjanik iškeitėme į Kristin Heini. Ši rokiruotė, manau, duos pliusų, nes įžaidėjų linija bus stipresnė, bent jau puolant. Tiesa, sunku pasakyti, kaip Kristin seksis gintis, nes ji žemesnė. Šiaip ji gali ir gintis, ir pulti, tik, manau, dar neparodė visų savo galimybių. Iškalbingas faktas, kad ši gynėja jau buvo kviečiama į JAV nacionalinę rinktinę.

Ūgio praradome ir laikinai išėjus Irenai Baranauskaitei. Ebony Hofman yra 7-8 cm žemesnė, bet ūgio trūkumą kompensuoja aštria, kieta kova po krepšiu ir puolant, ir ginantis. Tokios sudėties komanda turėtų žaisti greičiau.

Prie Jelenos Levčenkos statistikos duomenų rašoma, kad jos ūgis 196 cm. Tačiau iš tiesų ji žemesnė. Baltarusė labai gerai sužaidė ketverias WNBA rungtynes, bet po to patyrė traumą. Svarbiausias klausimas, kaip šiai gerų fizinių duomenų krepšininkei seksis adaptuotis Eurolygoje.

Eurolygoje debiutuos ir abi amerikietės, nors E.Hofman Europoje – Italijoje – jau yra žaidusi.

Vienos amerikietės reikės atsisakyti

– Kada žada į Vilnių atvykti Keitė Daglas?

– Laukiame jos antradienį, spalio 31-ąją. Bet apie Keitės žaidimą kalbos dar nėra. Iš pradžių tik pažiūrėsime, kokia jos būklė, kaip gyja koja, nes kol kas girdžiu įvairių terminų apie galimą jos sugrįžimą į aikštę. Pažįstant Keitę nereikia abejoti, kad ji veršis į aikštę kuo greičiau, tačiau nesu tikras, kad šiuo atveju reikėtų skubėti.

– Eurolygoje į komandą galima registruoti tik dvi amerikietes. Kurios vėliau atsisakysite?

– Su Kristin Heini sutartį pasirašėme iki Naujųjų metų. Tad kai galės žaisti K.Daglas, ją turėsime išregistruoti. Lauksime iki paskutinės minutės, nes maža, kas gali nutikti. Labai stengiasi ir daro pažangą įžaidėja iš Airijos Nim Dvajer. Žiūrėsime, ar ji mums galės padėti.

– Kas šį sezoną turėtų būti komandos lyderė?

– Mano filosofija tokia – turi žaisti ne viena lyderė, o visa komanda. Bet, prireikus, pirmiausia iniciatyvos gali ir turi imtis Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, taip pat Sandra Valužytė. Lydere gali tapti ir Aušra Bimbaitė, ir Rima Valentienė su savo tritaškiais. Galbūt tai ir bus mūsų stiprybė, kad varžovės negalės apskaičiuoti, kuri kurią dieną taps komandos lydere. Bet norint, kad lyderės veiksmai nenueitų veltui, savo indėlį turės įnešti visa komanda. Kils rimtų problemų, jeigu ieškosime tik lyderės. Vienas krepšinio aikštėje nieko nepadarysi.

Komanda – tarsi mišrainė

– Ką galite pasakyti apie komandos pasirengimą sezonui, įvertinus dalyvavimą pasaulio čempionate ir dar nuotykius Pietų Amerikoje jo išvakarėse?

– Fizinė žaidėjų būklė yra nebloga. Kai kurios žaidėjos pastaruoju metu truputį sirguliavo, bet nuo to neapsidrausi. Mes dabar tik nuo geltonojo drugio apsidraudusios.

Tačiau taktika šlubuoja ir dar ilgokai šlubuos. Dabar komanda yra tarsi mišrainė – naujos žaidėjos, ieškomi nauji tarpusavio ryšiai ir panašiai. Artimiausiu metu gero žaidimo sunku tikėtis, bet viską stengsimės kompensuoti gera, netgi pavyzdinga gynyba. Tuomet bus daugiau šansų greitoms atakoms. Gerai, kad sužaidėme dvejas draugiškas rungtynes su Eurolygos čempionių klubu Brno „Gambrinus”, tik gaila, kad žaidėme nespėję pasitreniruoti kartu su legionierėmis. Esu sakęs, kad Eurolyga – ne bandymų poligonas, joje jau vyksta karas, tačiau mes šįkart pradėsime nuo bandymų.

– Ko gero, esant tokiai situacijai, nemažai lems individualus žaidėjų meistriškumas?

– Tikrai taip. Ypač lemiamose situacijose, bent jau kol nėra Keitės Daglas, turės atsirasti žaidėja, kuri be baimės imsis iniciatyvos.

E.Šulčiūtei sudarė išskirtines sąlygas

– Po kiekvienos vasaros vis kalbama, kad pažangą turi būti padariusios Aušra Bimbaitė ir Eglė Šulčiūtė. Lietuvos rinktinėje abi žaidė neblogai, galbūt šįmet išmuš jų valanda ir TEO ekipoje?

– Aušrai jau pats laikas pasirodyti iš geriausios pusės, ypač pirmoje Eurolygos sezono pusėje, kai niekas jai nelips ant kulnų ir ji neturės konkurencijos. Eglė šiuo metu nėra geros sportinės formos, bent jau ne tokios, kaip prieš pasaulio čempionatą – ji dar neatsigavo po Brazilijoje patirtos čiurnos traumos. Bet ji eina į priekį ir, manau, greitai įgis sportinę formą. Abi žaidėjos privalo imtis daugiau iniciatyvos ir išnaudoti savo galimybes.

– Praėjusį sezoną Eglė Šulčiūtė neturėjo daug galimybių pasireikšti. Kokios perspektyvos jai nusimato šiemet?

– Mūsų planas buvo likti su trimis puolėjomis – Hofman, Štreimikyte ir Šulčiūte. Eglei skyrėme daug dėmesio ir sudarėme sąlygas, kurios lieka galioti, nepaisant to, kad atsirado Levčenka. Tačiau ir ji pati turės rodyti iniciatyvą. Praėjusį sezoną Eglei jos trūko. Ji susitaikė su mintimi, kad neįveiks kitų žaidėjų konkurencijos ir pasitraukė į antrąjį planą, todėl nemažai laiko sėdėjo ant atsarginių suolo. Kalbėjomės su ja ne kartą, parodėme, kad vieta pagrindinėje sudėtyje jai padaryta netgi dirbtinai, o ne išsikovojus pačiai. Jos labui atsisakėme latvės Ievos Kublinios ir suteikėme pirmenybę, o visa kita puolėja turės pasiimti pati. Tikiuosi, kad šįkart Eglė nenueis lengviausiu keliu galvodama, kad vietoje jos galės žaisti ir kuri nors kita krepšininkė.

Finalo ketvertas būtų tik pirmas žingsnis

– Ar klubo vadovai Jums įvardijo tikslus?

– Niekas mūsų tikslams išaiškinti prie stalo nesodino nei pernai, nei šiemet. Tiesiog visi kartu kalbėdami nutarėme, kad turime žūtbūt pakliūti į finalo ketvertą. Tai būtų pirmasis tikslas, o po to jau norėtume ir dar daugiau.

– Kas žinoma apie būsimas varžoves grupės turnyre?

– Kai kurios komandos dar slapstosi ir neskelbia sudėčių. Skijaus komanda, sprendžiant iš pavardžių, surinko stiprią ekipą. Manyčiau, ryškių mūsų grupės favoričių nėra, visos komandos panašaus pajėgumo, todėl nenusimato nė vienų lengvų rungtynių. Varžybų sistema liko ta pati, tad grupėje būtina užimti kuo aukštesnę vietą ir jau nuo pirmųjų rungtynių galvoti apie taškų skirtumą, kuris pasibaigus grupės varžyboms turi didelę įtaką rikiuojant komandas į bendrą eilę.

Pirmasis mačas – su Rusijos klubu

TEO ekipa žais Eurolygos A grupėje kartu su Maskvos srities „Spartak” (Rusija), Skijaus „Famila” (Italija), Šoprono „Euroleasing” (Vengrija), Mondevilio USO (Prancūzija) ir Krokuvos „Wisla” (Lenkija).

B grupėje varžysis Namiuro „Dexia” (Belgija), Pėčo „MiZo” (Vengrija), Samaros CSKA (Rusija), Buržo CJM (Prancūzija), Salamankos „Halcon Avenida” (Ispanija) ir Prahos USK (Čekija).

C grupėje kovos Gdynės „Lotos” (Lenkija), Brno „Gambrinus” (Čekija), Valensijos „Ros Casares” (Ispanija), Valansjeno „Olympic” (Prancūzija), Jekaterinburgo UGMK (Rusija) ir Stambulo „Fenerbahce” (Turkija).

Į kitą etapą pateks po penkias stipriausias grupių komandas ir geriausia šeštąjį rezultatą turėsianti ekipa. Pagal grupių rezultatus komandos bus išrikiuotos nuo pirmos iki šešioliktos vietos. Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape – aštuntfinalyje – susikaus pirmąją vietą užėmusi su 16-ąją, antrąją – su 15-ąją ir taip toliau.

Laimėtojos pateks į ketvirtfinalį. Aikštės pranašumą šiame etape turės komandos, bendroje įskaitoje užėmusios 1-4 vietas po grupių varžybų.

TEO komanda pirmąsias rungtynes žais Vilniuje lapkričio 1 dieną su Šabtajaus Kalmanovičiaus remiama „Spartak” ekipa.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.