Netomanijos gydymas Kinijoje

Internetas Kinijoje yra tarsi audra, prie tinklo prisijungia milijonai žmonių, o interneto kavinės sausakimšos, kaip niekad anksčiau.
Kylanti žmonių gerovė reiškia, kad vis daugiau žmonių gali sau leisti įsigyti kompiuterius ar mokėti už interneto paslaugas. Didžiąją dalį sudaro jauni žmonės, besinaudojantys tinklu pokalbiams ar žaidimams.
Tačiau yra ir tamsioji šio interneto bumo pusė.

Wang Yiming’as, 21-erių metų amžiaus, sveikstantis netomanas, yra vienas iš vis augančio Kinijos netomanų būrio. Jis kasdien praleisdavo valandų valandas tinkle, dažnai be valgio ir miego. Jo veidas perkreiptas ir išblyškęs.

Jo potraukis pakeitė visą gyvenimą:

„Po mėnesio ar dviejų nuo tada, kai pradėjau naršyti internete, neišlaikiau kai kurių mokyklinių testų, tačiau bijojau apie tai pasakyti tėvams. Kai tėvas sužinojo, labai supyko.”
„Bet negalėjau suvaldyti savo potraukio. Draugai irgi sakydavo, kad praleidžiu internete per daug laiko, bet manydavau sau: „Tai mano gyvenimas, galiu daryti su juo ką tinkamas”. Tapau tikru atsiskyrėliu, buvau atstumtas ir nieko neklausiau.”
Ieškodamas pagalbos, Wang Yiming’as nuėjo į pirmą Kinijoje interneto kliniką, neaukštą, anonimišką statinį Pekino centre.
Visi 15 pacientų buvo jauni vyrai – pagrindinė socialinė grupė, paveikta šios problemos – ir visi pasakojo panašias istorijas, kaip pripratimas prie interneto sugriovė jų gyvenimus.
Pati klinika yra didesnio priklausomybių centro, gydančio narkomanus ir alkoholikus, dalis. Netomanams taikomas dviejų savaičių gydymo kursas, kuriame jie gydomi medikamentais, psichologine terapija ir kasdiene mankšta.
Pastaroji yra svarbiausia programos dalis. Dauguma šių vyrų visą laiką, jei nemiegodavo, praleisdavo priešais kompiuterio ekraną ir niekad reguliariai nesimankštino.

Daktaras Tao Ran’as, klinikos vadovas, sakė, kad problemos mastai Kinijoje milžiniški:

„Kasdien Kinijoje daugiau nei 20 milijonų jaunuolių prisijungia prie interneto žaisti žaidimų ir ar plepėti pokalbių kambariuose, ir tai reiškia, kad liguistas interneto poreikis tamps svarbiausia problema.
„Ir tik pastaruoju metu valdžios atstovai pradėjo kelti problemą į viešumą spausdindama straipsnius laikraščiuose apie pernelyg ilgo buvimo internete keliamus pavojus,” pasakė jis.

Augantis poreikis

Kitais metais, siekiant patenkinti augantį poreikį, klinikai skirta papildomai 200 lovų ir atidaromi nauji centrai kituose didžiuosiuose miestuose, kaip Šanchajus ir Guangžou.
Tačiau programa trunka tik dvi savaites, su minimalia pacientų priežiūra po aktyvaus gydymo. Daugelis abejoja dėl ilgalaikės pacientų perspektyvos, kaip vieno jų motina.
„Gydytojų darbas centre buvo labai svarbus, bet, žinoma, aš vis dar nerimauju,” sakė ji. „Žaviuosi gydytojų jau atliktu darbu ir viskas, ką mes galime padaryti, siekdami padėti savo sūnui, tai sekti jų patarimais ir žiniomis.”
Visi vyrai žino, kad šis centras yra tik pradžia. Netomanų dar jų laukia tikrasis išbandymas – jie turi sugrįžti į išorinį pasaulį.
Turint omenyje tuos milijonus kinų, kasdien prisijungiančių prie interneto, panašu, kad pirmoji interneto klinika tuščia nestovės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.