Maiklas Rotenšteinas, ėmęsis grafikos būdamas 40 metų, į šią meno sritį įnešė naujų vėjų
M.Žilinsko dailės galerijoje atidarytoje Maiklo Rotenšteino (Michael Rothenstein, 1908-1993) apžvalginėje kūrybos parodoje eksponuojama apie šešias dešimtis šio pasaulinio garso, vieno įdomiausių ir originaliausių XX a. britų grafiko kūrinių. Iš pradžių M.Rotenšteinas buvo žinomas kaip nepaprastai originalus piešėjas ir tapytojas. Tai, kad jis pasirinko grafiką savo pagrindine kūrybos sritimi, išskyrė jį iš kitų to meto Didžiosios Britanijos menininkų.
M.Rotenšteinas pirmiausiai išgarsėjo kaip figūrinių ir abstrakčių objektų tapytojas, koliažų ir mišrios technikos kūrinių autorius. Jis taip pat kūrė asambliažus, grafiką ir rašė teorinius darbus apie meną.
M.Rotenšteino aliejinė tapyba ir akvarelė vadinta turinti ypatingai individualų veidą, smarkiai nutolusi nuo tuo metu dominavusios neoromantinės dvasios. Jo kūriniuose buvo vaizduojami įvairūs pjovimo, pjaustymo, kapojimo ir arimo įrengimai, išdėstyti proziškame kraštovaizdyje. Aiškiai siurrealistiniai vaizdai vėliau persikėlė ir į jo grafiką.
Nuo 1954 m. M.Rotenšteinas visiškai atsidavė grafikai, eksperimentavo su litografija, monotipais, graviūra, lino ir medžio raižiniais, šilkografija bei įvairiomis mišriomis technikomis. Ėmęsis grafikos jau būdamas 40 metų, keliaudamas po pasaulį kaip dėstytojas, jis savo kūrybiniais ir technologiniais atradimais dalijosi su studentais. M.Rotenšteinas grafiką vadino atvira studija, kurioje galima griauti sienas, nupučiant „jau susiformavusią, troškią atmosferą”.
M.Rotenšteinas gimė 1908 m. Londone. Studijavo Čelsio meno mokykloje ir Centrinėje meno mokykloje. Buvo aktyvus įvairių meno mokyklų ir koledžų dėstytojas, dailės teoretikas, parengęs straipsnius „Lino ir medžio raižiniai” , „Grafikos ribos: naujasis iškiliosios spaudos amžius”, „Reljefiniai spaudai”. 1965 m. M.Rotenšteinas prisidėjo steigiant Didžiosios Britanijos grafikų tarybą, kuriai vadovavo trejus metus. Buvo išrinktas į Karališkosios akademijos asociaciją.
M.Rotenšteino personalinių ir retrospektyvinių parodų surengta Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Kanadoje. Dailininko kūrinių yra Britų muziejaus, Tate galerijos, Niujorko modernaus meno muziejaus, Niujorko viešosios bibliotekos bei privačiose kolekcijose.