Draudimas – būsimų pajamų garantas

„Ar imant paskolą būtina apsidrausti?” – klausia „Vakarų ekspreso” skaitytojas Marius.

SEB Vilniaus banko prezidento patarėja, šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė teigia, kad prisiimantiems ilgalaikius įsipareigojimus visada rekomenduojama pasirūpinti gyvybės draudimu, darbingumo praradimo dėl traumos ar ligos draudimu.

„Ypač svarbu apsidrausti, jei kreditą pasiėmęs asmuo yra pagrindinis ir vienintelis šeimos pajamų šaltinis”, – teigia ekspertė.

Anot jos, draudimas yra ne tiek kredito grąžinimo garantas bankui, kiek būsimų pajamų garantas šeimai. Naudos gavėjas apdraustojo mirties atveju yra nebe kreditą suteikęs bankas, bet draudėjo pasirinktas asmuo ar paveldėtojas.

„Imantieji kreditus dažniausiai renkasi investicinį gyvybės draudimą. Šis būdas užtikrina ir išmoką nelaimės atveju, ir sukauptą sumą su investicine grąža laikotarpio pabaigoje. Be to, draudžiantis investiciniu gyvybės draudimu 10 metų ar daugiau, galima pasinaudoti mokestine lengvata”, – sako J. Varanauskienė.

Ekspertės teigimu, jei gyvybės draudimas pasirenkamas siekiant ne tik apsidrausti, bet ir sukaupti pinigų, geresnių rezultatų galima pasiekti aktyviai valdant sutartį – pavyzdžiui, sumažinti draudimo sumas sumažėjus įsipareigojimams. Taip sumažėja rizikos atskaitymai ir daugiau pinigų skiriama investicijoms.

Tradicinis kaupiamasis draudimas, anot J. Varanauskienės, yra brangesnis, todėl jis ir mažiau populiarus.

„Mažiau populiarus ir gyvybės rizikos draudimas, kuris užtikrina išmoką tik įvykio atveju, o jei įvykio per sutarties laikotarpį nebuvo, pinigai draudėjui nėra grąžinami. Paprastai rizikos draudimo įmokos yra mažesnės, tačiau kai draudimo suma didelė, draustis tai pačiai sumai investiciniu draudimu kartais gali būti pigiau – dalis įmokos sugrįžta per pajamų mokesčio lengvatą. Rizikos draudimui pajamų mokesčio lengvata nėra taikoma”, – aiškino ekspertė.

Pavyzdys: gyvybę draudžia 30 metų vyras 100 tūkst. litų 25 metų laikotarpiui

* jei mokama didesnė įmoka, o draudimo suma lieka ta pati, išmoka laikotarpio pabaigoje taip pat būtų didesnė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Specialistai konsultuoja su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.