Vilniečiams pajūryje – tik poilsis

Šalies krantus skalaujanti Baltijos jūra – valstybės pasididžiavimas. Ar tikrai visiems tautiečiams jūra vienodai svarbi? Ką reiškia Baltija sostinės gyventojams?

Gintaras, smėlis, kopos ir bangų mūša – tokias asociacijas vilniečiams kelia Baltijos jūra. Daugelis sutartinai teigė, kad pajūris jiems reiškia poilsį.

„Į pajūrį traukia paplūdimys ir bangos. Juk reikia atitrūkti nuo miesto triukšmo, o jūra – taip gaivina”, – teigė pensininkė Aldona.

Moksleivė Simona prisipažino, kad į pajūrį traukia pramogos, naktinis gyvenimas ir bendravimas su žmonėmis. „Mūsų Baltija, palyginti su kitomis jūromis, nėra maloni. Nei ji banguoja, nei jos vanduo šiltas. Bet ją turime, tuo ir džiaugiamės”, – pridūrė mergina.

Fotografas Gintaras sakė, kad jam Baltija svarbi kaip ir kiekvienam lietuviui. „Juk vienintelė mūsų jūra”, – pabrėžė vyriškis. Bet jis mieliau atostogauja prie Kuršių marių. Ten pigiau bei gražiau nei kur kitur.

Kalbintas jaunimas beveik vieningai teigė, kad Palangoje – linksmiausia. Svajingai į jūrą pažvelgti smagiausia Nidos paplūdimiuose. Solidesnio amžiaus žmonės renkasi ramesnes vietas – kaip Šventoji ar Giruliai.

Svarbu tik atostogaujant

Poilsiauti ar pramogauti pajūryje aktualu visiems. Ar vilniečiams svarbios Baltijos jūros problemos?

Daugelis atšovė, kad yra ir kitų dalykų, kuriais galima domėtis. Jūros problemos tampa aktualios tik tuomet, kai kraunamas atostogų lagaminas. Pasak daugelio kalbintųjų, reikia žinoti, kur maudaisi. Tačiau dauguma vilniečių net ir atostogų metu nesuka sau galvos dėl jūros taršos.

„Nelabai seku tą informaciją. Nuvažiuoju penkioms dienoms, ir viskas. Svarbu, kad geras oras būtų”, – prisipažino vilnietė Marija.

Be abejo, visi suvokiame Baltijos vertę. Tad susimąstymas ir gailestis – jau šis tas.

„Jūra – vertybė, kurios nesukursi. Todėl mūsų Baltijos paskutiniu metu labai gaila darosi. Nafta išsilieja, ir taip visokio „brudelio” leidžiame į ją. O be to, ir patys poilsiautojai teršia. Kultūros trūksta, matyt”, – mano Aldona.

Uostas – it monstras

Kalbinti vilniečiai teigė, kad Klaipėdos uostas jiems nėra itin įdomus, apie jį menkai ką težino. Priežasčių yra labai įvairių.

„Neplaukioju laivais, mašina daugiau važinėju. Todėl ir uosto veikla nesidomiu”, – teigė moksleivė Indrė. Studentė Vaida juokavo, kad uostas taps svarbesnis, kai ji turės nuosavą jachtą. Moksleivis Deivis tvirtino, kad uosto veikla nesidomi todėl, kad gyvena Vilniuje.

Be to, sostinės gyventojams uostas dažnai siejasi su teršėju.

„Anksčiau ten daug avarijų įvykdavo, išsiliedavo nafta. Gal dabar situacija ir pasikeitė”, – svarstė inžinierius Augustas.

Daugelis kalbintų sostinės gyventojų skundėsi, kad informacijos apie uostą jie gauna labai mažai, o patiems ieškotis ir domėtis trūksta laiko.

„Monstras, ir tiek. Didelė pramoninė zona. Ką ten daugiau pamatysi, jei ne geležis”, – tvirtino fotografas Gintaras.

Tačiau laivai sostinės gyventojams – tikra egzotika. Vilniuje jų beveik neišvysi.

„Uostas džiugina. Vien kol persikeli iš Klaipėdos į Smiltynę, patiri daug įspūdžių. Žuvėdros taip pat prie to daug prisideda”, – pasakojo moksleivė Evelina.

Ne visi vilniečiai žino, kad uostą turime tik vieną. Kas juos ant pirštų skaičiuoja, kas mano, kad mažiausiai du turime. Šventoji ir Palanga – kai kam irgi uostamiesčiai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.