Hemorojus – viena labiausiai paplitusių žmonijos ligų. Pagal paplitimą jį galima lyginti su peršalimu. Statistika teigia, kad hemorojumi serga beveik trečdalis gyventojų, nejaučiančių jo simptomų.
Kodėl susergama hemorojumi
Hemorojus plinta dėl paveldimumo. Todėl, jeigu jūsų tėvai juo sirgo, didelė tikimybė, kad ir jūs susirgsite šia liga. Neretai hemorojų lydi apatinių galūnių varikozinis venų išsiplėtimas bei plokščiapadystė. Tai – jungiamojo audinio, kuris yra venų karkasas, įgimto silpnumo pasekmė. Be to, ligą gali lemti dietos nesilaikymas, pernelyg gausus alkoholio vartojimas, nejudrus gyvenimo būdas, intensyvus fizinis krūvis, polinkis į vidurių užkietėjimą.
Apžiūra būtina
Norint visapusiškai apžiūrėti, atlikti rektoskopiją arba numatomą ambulatorinę operaciją, tos dienos rytą pacientui skiriamas mikrolakso preparatas – mikroklizma. Gydytojui tai leidžia aparatu smulkiai apžiūrėti paciento tiesioginę žarną ir skirti gydymą.
Šiuolaikiniai gydymo metodai
Esama įvairių šios ligos gydymo metodų. Gydymas medikamentais dažnai palengvina būklę, tačiau nustojus laikytis dietos ar gerti vaistus, kančios gali atsinaujinti. Teisingą ir adekvatų hemorojaus gydymą gali paskirti tik gydytojas. Hemorojaus simptomai labai įvairūs, todėl skiriasi ir gydymas. Be to, konkretaus žmogaus simptomus gali lemti kitos proktologinės ligos. Gydymas priklauso nuo ligos stadijos ir pobūdžio. Greta medikamentinio ir chirurginio gydymo šiuo metu naudojamos ambulatorinės nedidelės invazijos metodikos, tokios kaip hemoroidinių mazgų fotokoaguliacija, ligiravimas (latekso žiedų uždėjimas), hemoroidinių mazgų pašalinimas chirurginiu lazeriu, kuris duoda gerą efektą.
Gydytojas rekomenduoja
Dažnai žmogus išsigąsta, išvydęs būdingus požymius – kraują ar padidėjusius mazgus tiesiosios žarnos srityje. Nuo vizito pas gydytoją proktologą sulaiko nepatogumo jausmas ar operacijos baimė. Vis dėlto nereikia delsti ir atidėlioti, reikia laiku sustabdyti ligą, kurios pasekmės organizmui pavojingos.