Ringe pasirodo keturių branduolių procesoriai

Prieš susikaudami ringe, boksininkai surengia spaudos konferencijas, kurių metu žada sutriuškinti savo varžovą. Galima sakyti, jog „Intel” su AMD elgiasi taip pat. Vos tik AMD paskelbė turinti inžinerinius keturių branduolių procesorių pavyzdžius, po kelių dienų „Intel” išplatino naują procesorių raidos planą („roadmap”), kuriame patvirtinama, kad keturių branduolių procesoriai pasirodys jau šiemet.

AMD spėjo užsitarnauti gerą vardą tarp tarnybinių stočių gamintojų ir nuo „Opteron” procesorių išleidimo sugebėjo užimti 26 proc. naujų tarnybinių stočių rinkos. Pasirodžius naujiems „Intel Core” šeimos procesoriams, AMD reikia stengtis dar labiau, kad neprarastų sunkiai atsikovotos rinkos dalies iki pasirodys patobulinti K8L šeimos procesoriai.

Pristatydama naują tarnybinėms stotims skirtų procesorių platformą „Socket F”, AMD paskelbė, kad kitų metų pradžioje turi pasirodyti nauji keturių branduolių „Opteron” šeimos procesoriai, iš kurių bus galima sudaryti 32 ar net daugiau procesorių sistemas. Tiesa, regis, namų vartotojų kompiuteriams skirti keturių branduolių procesoriai pasirodys tik 2008 metais, nes kompanijos paskelbtuose „Athlon” procesorių raidos planuose keturių branduolių procesoriai dar neminimi.

„Intel” buvo kiek konkretesnė. Kodiniu „Kensfield” vardu vadinti procesoriai turėtų pasirodyti šių metų Kalėdų sezono metu ir priklausys aukščiausios klasės „Core 2 Extreme” procesorių serijai. Naujieji procesoriai turėtų dirbti 2,66 GHz dažniu (magistralės dažnis – 1066 MHz). Mažesnį dažnį „Intel” greičiausiai pasirinko todėl, kad numatomas „Kensfield” procesorių šilumos galingumas siekia 110 W, o tai jau netoli iki 130 W „Presler” ir „Smithfield” serijos „keptuvių”. Tikėtina, kad vėliau pasirodys ir didesnio dažnio, šaltesni procesoriaus modeliai, tačiau net ir lėtesnis modelis vis tiek bus sparčiausias asmeninių kompiuterių procesorius.

Kompanijos pasirinko kiek kitokį procesorių gamybos būdą. AMD nusprendė visus keturis branduolius sudėti į vieną kristalą, tuo tarpu „Intel” tiesiog sumontavo du „Core 2 Extreme” procesorius viename korpuse.

Tiesa, besižavint naujaisiais daugelio branduolių procesoriais reikia nepamiršti, kad 4 2,6 GHz dažnio procesoriai (branduoliai) niekada neatstos vieno 10,4 GHz, nes branduolių dažniai nesumuojami. Kai kurios Lietuvos bendrovės jau siūlo kompiuterius su „Core 2 Duo 6,4 (3,2+3,2)” procesoriais.

Be to, siekiant efektyviau išnaudoti keletą procesorių (branduolių), operacinė sistema ir taikomoji programinė įranga turi būti pritaikyta keleto procesorių kompiuteriams. „Windows XP” ir „Linux” gerai moka pasinaudoti keleto procesorių teikiamais privalumais, tuo tarpu dauguma vartotojams skirtos programinės įrangos moka naudotis tik vienu procesoriumi. Kol programinė įranga nebus pritaikyta, tol dirbs vienas branduolys, o likę „rūkys”…

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.