Mokėti tenka tik melagiams

Specialiųjų gelbėjimo tarnybų darbuotojai į nelaimę pakliuvusius žmones gelbėja nemokamai.
Pinigines gali tekti pakratyti tik tiems, kurie gelbėtojus iškvietė melagingai.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos operacijų vadovas Stasys Kapsevičius patikino, kad už pagalbą į nelaimę patekusiems žmonėms arba gaisro užgesinimą gelbėtojai pinigų neima. „Esame biudžetinė įstaiga ir gelbėjimo darbus atliekame nemokamai. Mokėti reikėtų tik tada, jeigu paaiškėtų, kad iškvietimas buvo melagingas”, – aiškino operacijų vadovas.

Be įstatymiškai reglamentuotų baudų už tai, kad specialiosios tarnybos buvo melagingai sukeltos ant kojų, pokštautojai turi apmokėti ir su atvažiavimu susijusias išlaidas: techninę eksploataciją, kuro sąnaudas ir panašiai. Išlaidos gali būti nemažos, nes neretai į įvykio vietą suvažiuoja kelios tarnybos.

Kartais be reikalo specialiąsias tarnybas žmonės išsikviečia netyčia. Neseniai viena iš užsienio grįžusi moteris niekaip negalėjusi patekti į butą, nes jo durys buvo užrakintos iš vidaus, o raktas paliktas spynoje. Moteris sunerimo, kad skambučio garso negirdinčiam jos sutuoktiniui galėjo atsitikti kažkas negera. Todėl ji į pagalbą pakvietė specialiąsias tarnybas. Per langą į butą patekę ugniagesiai rado šeimininką tiesiog kietai įmigusį ir todėl negirdėjusį durų skambučio.

S.Kapsevičius sakė, kadangi tąkart moteris be reikalo iškvietė specialiąsias tarnybas nepiktybiškai, jai baudos už melagingą iškvietimą mokėti neteks.

Pasidomėjus, ar pamiršus pasiimti raktą gaisrininkai už užmokestį padėtų patekti į butą, S.Kapsevičius teigė, kad jų tarnyba tuo neužsiima net ir už pinigus. Į butą tokiu atveju padeda patekti raktus gaminančios įmonės, apie kurias informaciją gali suteikti ir gaisrininkai.

Visos policijos paslaugos taip pat teikiamos nemokamai.

Greitosios pagalbos medikai už tai, kad gydo, žmonių irgi pinigų neprašo. Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Birutė Fedaravičiūtė patikino, kad medikai suleidžia vaistų, reanimuoja ar tiesiog pakonsultuoja ligonius nemokamai.

Pinigus greitosios medicininės pagalbos stoties darbuotojai ima tik už nesusijusias su ligonio gydymu paslaugas. Mokamos yra ligonio transportavimo – pervežimo į gydymo įstaigą, užnešimo arba įkėlimo į lovą – paslaugos, tačiau įvardinti jų kainas B.Fedaravičiūtė atsisakė.

Už transportavimo paslaugas žmonės medikams sumoka po to, kai jos būna suteiktos. Sumokėti už paslaugas gali kas kaip patogiau. Už suteiktą paslaugą klientai dažniausiai atsiskaito Greitosios medicininės pagalbos stoties buhalterijoje. Klientui pageidaujant, sąskaita gali būti atsiųsta ir į namus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.