Iš padavėjų – į žvaigždes

Valstijose Keli Klarkson nepaprastai mėgstama. Tai nestebina, nes visas jos gyvenimas – ne kas kita, kaip garsiosios amerikietiškos svajonės įsikūnijimas.

Provincijos mergina, kalbanti su pietietišku akcentu ir turinti porą kilogramų antsvorio, per trejus metus įveikė atstumą, klubo padavėją skiriantį nuo pramogų verslo žvaigždės. Įdomu, kad išliko ir akcentas.

Keli Klarkson metamorfozės vyko stebint milijoninei realybės šou „Amerikos dievaitis” auditorijai. Keli padarė kone neįmanomą: privertė ją pamilti įnoringą užjūrio publiką, o Britnę Spirs ir Merają Keri susipausti hitų paradų viršūnėje. Kad ir kaip liūdna būtų pripažinti konvejerinės žvaigždžių gamybos priešininkams, Keli atveju mechanizmas veikė nepriekaištingai ir į pasaulį išleido šimtaprocentinę žvaigždę.

Likimo nasrai

Jeigu 1977 metais Stivenas Spilbergas nebūtų išėjęs trumpų kūrybinių atostogų ir nebūtų sukūręs dar vieno garsaus filmo, Keli Klarkson niekada nebūtų susižavėjusi muzika. Vadinasi, nebūtų nuėjusi į realybės šou „Amerikos dievaitis”, nebūtų įrašiusi albumo „Breakaway”, nebūtų tapusi prestižiškiausios muzikinės premijos „Grammy” nominante ir nebūtų tiesiog iš garsiųjų kolegų panosės nušvilpusi dviejų gramofonų. Vietoje to turėtų okeanologo diplomą, akvalangą ir Žako Ivo Kusto ambicijas. Keli (gimė 1982 04 24 Teksase) nuo vaikystės svajojo tirti povandeninį pasaulį. Paklausite, kuo čia dėtas S. Spilbergas? 1977 metais didysis režisierius pradėjo kurti filmą „Nasrai”. Sunku įsivaizduoti, kiek žmonių netapo okeanologais po šio siaubo filmo premjeros. Viena realistinio S. Spilbergo talento aukų tapo ir mis Klarkson: ryklys žmogėdra ją privertė rinktis ne tokią pavojingą profesiją. Taip Keli gyvenime atsirado nauja žydroji svajonė ir… solfedžio pamokos. Kartu ir penketukai iš visų disciplinų: „Mokykloje buvau gerutė mergaitė, tai buvo vienintelis būdas pakliūti į chorą. Tada galvojau: „Viešpatie, kam man to reikia?” – bet vis tiek mokiausi. Dabar esu protinga…”

Baigusi mokslus, Keli išvyko iš gimtojo Teksaso ir leidosi… Kur gali keliauti jauna ir talentinga ledi, trokštanti šlovės ir kamuojama kūrybinių ambicijų? Suprantama, į Holivudą. O kaip Holivudas sutinka jaunas ir talentingas ledi? Anaiptol ne išskėstomis rankomis. K. Klarkson gavo nedidelį vaidmenį seriale „Sabrina – mažoji ragana”. Sekundžių trukmės epizodai tapo jos tuometinės aktorės karjeros viršūne (beje, dabar žvaigždei nestinga pasiūlymų filmuotis: pernai ekranuose pasirodė kone autobiografinis miuziklas „Nuo Džastino iki Keli. Dviejų Amerikos dievaičių istorija”, kur ji atliko vieną pagrindinių vaidmenų). Vėliau Keli bandė bendradarbiauti su garsiu kompozitoriumi Džeriu Hofinu, kuris kažkada kūrė „Beatlles” ir dar dievai žino kam. Bet šis bandymas žlugo: Dž. Hofinas susirgo, o butas, kuriame gyveno Keli, sudegė (dabar išgirdusi ugniagesių sireną, dainininkė skubiai išbėga iš patalpos ir kviečiasi pagalbą. Tokią reakciją paskutinį kartą stebėjo Londono policininkai. Iš prabangaus viešbučio Keli išbėgo vilkėdama apatiniais: „Tiesiog nespėjau apie nieką pagalvoti, išbėgau vos tik suveikė dūmų davikliai. Siaubingai bijau gaisrų”). Kaip ir dera istorijose apie amerikietišką svajonę, Keli turėjo ištraukti laimingą bilietą…

Keli atitrūksta

„Laikraštyje radau skelbimą… jie rengia konkursą, gal pabandysi?”, „Kraukis daiktus, jeigu laimėsi, man dovanosi mašiną”, – taip kalbėjo Keli draugė, bandydama priversti ją dalyvauti „Amerikos dievaityje”. Puikiai žinome, kas įvyko vėliau. Paklausta, ką iš šio projekto įsiminė labiausiai, Keli atsakė: „Akimirką, kai supratau, kad viso to man tikrai reikia: populiarumo, gastrolių, gerbėjų. Tai atsitiko, kai dainavau „Natural Woman”. Stovėjau scenoje, o minia apačioje ėjo iš proto”. Daina, kurią naujoji žvaigždė sudainavo paskelbus rezultatus, iš 52-osios vietos Amerikos hitų sąraše iškart šoktelėjo į 1-ąją. Ar reikia sakyti, kad nugalėjusi Keli pirmiausiai patraukė ieškoti mašinos savo draugei Džesei – tai pačiai, kuri įkalbėjo ją dalyvauti projekte.

2003 metais pasirodė debiutinis albumas „Thankful”. Po metų Keli įrašė „Breakaway” („Atotrūkis”), toli palikdama ne tik draugus iš „Amerikos dievaičio”, bet ir ryškiausias žvaigždes. Ši mergaitė sugebėjo nustebinti daugelį, taip pat ir „Grammy” vertinimo komisiją, kuri jai skyrė premiją už geriausią moterišką popvokalą ir geriausią metų popalbumą. Jeigu pasakytume, kad Keli nesitikėjo tokio profesionalų pripažinimo, vadinasi, nepasakytume nieko. Eidama į sceną pasiimti pirmojo gramofono, ji verkė iš džiaugsmo („Vėl raudu tiesioginiame eteryje”, – sakė ji priėjusi prie mikrofono), gaudama antrąjį – tiesiog stebėjosi („Kaip keista, aš vėl laimėjau. Bet vis tiek malonu, kad mano muzika kai kam patinka”).

Mergiotė iš gretimo kiemo

Būtent taip dainininkę vadina tėvynėje. Ji tvirtina nepastebinti gerbėjų, kamerų ir sumaišties aplinkui: „Neturėjau nieko, o dabar turiu viską. Visiškai praradau realybės jausmą. Net jūsų kameros nematau. Taip, šios”. O žurnalistai, atvirkščiai, taip stengiasi pamatyti viską, kas susiję su dainininkės asmeniniu gyvenimu, jog kartais praranda realybės jausmą: neseniai aukštuomenės kronikos skyrelyje pasirodė informacija apie mis Klarkson vestuves. Su pavydėtinu informuotumu buvo aprašytas suknelės fasonas, svečių skaičius ir ceremonijos vieta. Dainininkės atsakiklis tiesiog lūžo nuo įtūžusių giminaičių ir draugų, kurie negavo pakvietimo į renginį, pranešimų. Kaip jau supratote, renginio ir nebuvo. Keli tai patinka: „Mėgstu stebėti žurnalistus, kai jie ieško sensacijos. Smagu, kai apie tave kalbama, net jeigu tai visiškos nesąmonės. Visą laiką gyvenau mažame miestelyje, kur kiekvienas apie tave žino viską, todėl manęs tuo nenustebinsi”.

Keli Klarkson apie…

* …savo kūrybą: „Mažiuk, tai juk rokenrolas. Suprantama, ir „popsas”. Juk aš ne „Metallica”.

* …savo koncertus: „Prieš kiekvieną koncertą stoviu užkulisiuose ir meldžiuosi, kad scenoje iš baimės neapsišlapinčiau”.

* …savo gyvenimą: „Mano gyvenimas beveik nepasikeitė… Ne, palaukite, pasikeitė: nevaikštau į pasimatymus”.

* …dietas: „Nekenčiu dietų. Neprivalau būti ideali. Nė už ką neatsisakysiu bulvyčių su dešrainiu”.

* …Madoną: „Ji tokia graži ir šauni. Visada galvojau, kad tai „Fotoshop”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.