Vasarą planuojant keliones į svečias šalis kyla susirūpinimas, kaip išvengti rūpesčių dėl pinigų keitimo ir saugumo, kaip jų nepritrūkti, kokias mokamąsias korteles vežtis.
Pinigus vežtis mokėjimo kortelėje ir paprasčiau, ir saugiau, o dažnai – ir pigiau. Turint kortelę, nereikia rūpintis pinigų keitimu – ieškoti patikimų ir veikiančių pinigų keityklų bei mokėti konvertavimo mokesčių. Atsiskaitant kortele už prekes ir paslaugas užsienyje, pirkinio valiuta automatiškai konvertuojama į kortelės sąskaitoje esančią valiutą.
Keliaujant patariama turėti ne vieną kortelę – be pagrindinės įsigykite ir papildomą. Tuomet, praradę pagrindinę kortelę ir ją užblokavę, vis tiek galėsite naudotis savo pinigais. Keliaujant šias korteles rekomenduojama laikyti skirtingose vietose.
Užsienio šalyse daugelyje parduotuvių ir kitose atsiskaitymo vietose dažniausiai priimamos įvairių tipų mokamosios kortelės – „Visa”, „MasterCard”, „Maestro” ir kitos. Žinoma, gali būti, kad kai kuriose prekybos vietose priims tik vienos rūšies korteles. Tokiu atveju nepatogumų galima išvengti turint ne vieną kortelę. Keliaujant su draugų grupe, patogiausia yra susitarti, kad visi pasiims skirtingų rūšių mokamąsias korteles.
Nors populiariausių mokamųjų kortelių – „Visa” ir „MasterCard” – aptarnavimo lygis beveik nesiskiria, istoriškai susiklostė, kad vienuose kraštuose populiaresnė „Visa”, kituose – „MasterCard”. Norint svetur sklandžiai atiskaityti už įsigytas prekes ar gautas paslaugas, prieš vykstant į tam tikrą šalį rekomenduojama išsiaiškinti, kur tiksliai bus galima išsigryninti pinigų atvykus. Todėl „Visa” ir „MasterCard” savo interneto puslapiuose skelbia bankomatų sąrašus: http://visa.via.infonow.net/locator/global/jsp/SearchPage.jsp ir http://www.mastercard.com/atmlocator/index.jsp.
Keliaujantiems po svečias šalis labai praverčia kredito kortelė. Ji nepakeičiama atsiskaitant už viešbučius ar lėktuvų bilietus, jei juos perkate internetu. Jos prašoma norint išsinuomoti automobilį ar motorolerį, nusipirkti degalų ar važiuoti mokama autostrada. Kredito kortele galima atiskaityti laivuose, lėktuvuose, net ir taksi. Žinoma, pagrindinis kredito kortelės privalumas yra tai, kad, pristigę pinigų, galite bet kada pasinaudoti kredito limitu.
Be to, auksinių ir platininių kredito kortelių savininkams bankai paprastai gali suteikti ir papildomą pagalbą – pavyzdžiui, skubiai pristatyti grynuosius pinigus ar laikiną kortelę. Jei keliaujama lėktuvu, tokių kortelių turėtojai yra apdraudžiami nuo skrydžio atidėjimo ir bagažo pristatymo vėlavimo. Tokiais atvejais žmogus gauna kompensaciją iš draudimo.
Naujausias išradimas mokamųjų kortelių rinkoje – lustinės (mikroprocesorinės) kortelės. Jos atrodo kaip įprastos kortelės su magnetine juostele, tik pačioje kortelėje įdėtas mikroprocesorius, kurio atmintis daug didesnė ir jis leidžia atlikti daugiau operacijų. Atsiskaitant lustine kortele paprastai reikia įvesti PIN kodą – todėl šios kortelės yra saugesnės. Tik svarbu kortelės nelaikyti kartu su PIN kodu.
Dar vienas patarimas keliaujantiems – išvykstant užsirašyti ar išsisaugoti mobiliajame telefone banko klientų aptarnavimo centro numerį. Praradę kortelę galėsite nedelsdami pranešti apie tai bankui ir ją blokuoti. Taip dar labiau sumažinsite pinigų praradimo riziką.