Vaikų priežiūros stygius pasiekė kritinę ribą

Atsakingos tarnybos nebeįstengia kovoti su tėvų neprižiūrimais nepilnamečiais. Išgėrę nepilnamečiai miršta gatvėse, viens kitą žaloja net šešiamečiai.

Pirmadienio vakarą prie Baltijos pr. 25 namo aptiktas sąmonės netekęs nepilnametis be išorinių smurto žymių. 14-metis Baltijos prospekto gyventojas Robertas V. mirė greitosios medicinos pagalbos automobilyje pakeliui į Klaipėdos vaikų ligoninę.

Medicinos ekspertai, tiriantys jaunuolio mirties priežastis, sako, kad išvadų greitai pateikti negalės – jų teks palaukti.

Į Klaipėdos vaikų ligoninę tą pačią dieną pristatytas I. Simonaitytės gatvėje gyvenantis 8-metis Herkus. Vaikas nukentėjo, kai Taikos pr. 125 namo kieme pažįstama 6-metė Katia metė plytą jam į galvą.

Dėl smegenų sukrėtimo aštuonmetis paguldytas į Klaipėdos vaikų ligoninės Traumatologijos skyrių. Vaiko tėvas pasakojo, jog planuoja susitikti su sūnų sužalojusios mergaitės tėvais, tačiau jam dabar svarbiau sulaukti sūnaus sveikatos tyrimų rezultatų.

Užvakar ugniagesiai gelbėtojai Medžiotojų gatvėje vadavo iš antrame aukšte esančio į kiemą panorusią išeiti šešiametę. Išlipusi per balkoną, mergaitė stovėjo ant betoninio vandens latako. Ją pastebėję praeiviai iškvietė pareigūnus.

Paaiškėjo, jog šešiametė, kol tėvai dirba, namuose būna viena. Tądien mergaitė buvo užrakinta.

Vaiko teisių apsaugos tarnybos vyriausioji specialistė Virginija Gelažnikienė „Vakarų ekspresui” sakė, kad vakar tarnybos atstovės mergaitę aplankė dukart, tačiau nė vieno iš tėvų su ja neaptiko. Mamai jos paliko šaukimą atvykti į tarnybą pokalbio. Po jo bus sprendžiama, kokias priemones taikyti dėl vaiko nepriežiūros.

Pasak šiuo metu atostogaujančios tarnybos vadovės Gražinos Aurylienės, tokiais atvejais tarnyba informaciją perduoda teismui, o šis sprendžia, ar skirti įspėjimą, ar bausti iki 200 litų bauda. Vaiko nepriežiūros atvejams kartojantis, tėvams gali būti apribotos tėvystės teisės.

„Mažamečiai negali būti vieni namuose. Kai kuriais atvejais tai net kelia pavojų jų gyvybei. Tėvai privalo rūpintis ir 16-mečiais, 17-mečiais. Tai, kad šio amžiaus jaunuoliai naktimis šlaistosi gatvėmis, girtauja ar vartoja narkotikus, taip pat parodo per mažą tėvų susidomėjimą atžalomis, – sakė G. Aurylienė. – Prie kiekvieno nusikalsti linkusio paauglio policininko ar socialinio darbuotojo nepastatysi – mes net neturime tiek darbuotojų, tad tėvų atsakingumas yra labai svarbus.”

G. Aurylienė prisiminė ir atvejį Bokšto gatvėje, kai netoli buto, kuriame buvo girtauta, mirė 16-metis. Šis paauglys buvo apgyvendintas vaikų globos namuose, tačiau iš jų bėgdavo.

Kaimynų skundus, kad girtavimais minėtame bute policija nesidomėjo, Klaipėdos VPK Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė Jūratė Albrektienė neigia. Klaipėdos 2-asis policijos komisariatas užregistravo iš šio namo gyventojų gautus pareiškimus. Du iš jų tyrė Apylinkės inspektorių veiklos grupės pareigūnai, vieną – nepilnamečių reikalų specialistė. Buto šeimininkui buvo surašyti 4 protokolai. Paskutinį sykį jis už savo vaiko nepriežiūrą teismo sprendimu buvo nubaustas gegužės pradžioje.

Nepilnamečių reikalų specialistė pasakojo vakarinių reidų metu daug kartų lankiusi minėtą butą kartu su Vaiko krizių centro darbuotojais. „Tačiau žmonių pasirinkto gyvenimo būdo policija nepajėgi pakeisti”, – sakė J. Albrektienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.