Palikęs Darbo partiją Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas bando atremti buvusių partijos bendražygių žodžius. Politikas paskelbė pareiškimą, kad pasitraukia iš Darbo partijos frakcijos ir pereina į Pilietinės demokratijos frakciją.
Prie šios frakcijos prisijungia ne vien Darbo partijos frakcijos nariai: jos gretas papildė Seimo mišrios grupės narys Jonas Ramonas.
Kitame ketvirtadienį išplatintame pareiškime, Seimo vadovas teigia, kad pastarąsias keletą dienų kai kurie jo kolegos Darbo partijoje nori priversti jį nutilti: „Ne apskritai nutilti, o nieko nekalbėti apie tai, kas dedasi šioje partijoje.
O jeigu ryžčiausi kalbėti, Loretos Graužinienės ir Antano Boso lūpomis Viktoras Uspaskichas bando iš anksto įtikinti ir parengti visuomenę, kad manimi netikėtų”.
Anot V.Muntiano, tai daroma skleidžiant mitus, esą V. Uspaskichas man buvo nupirkęs Kėdainių mero postą, paskui – Seimo nario vietą, o dabar dar ir Seimo Pirmininko postą tiesiog padovanojęs: „O aš, nedėkingas intrigantas, dabar esą kenkiu savo didžiajam geradariui ir jo partijai. Ponia Graužinienė signalą nusiuntė net Ministrui Pirmininkui Algirdui Brazauskui – girdi, jai „matėsi”, kad Muntianas nori užimti šalies premjero postą…
Nežinau, kas jai „matėsi”. Užtat neabejoju, jog tokiais signalais buvo norima sukurti intrigą, tikintis, kad viešai paskleisti L. Graužinienės regėjimai nepatiks premjerui A.Brazauskui ir Socialdemokratų partija vienoje ar kitoje situacijoje, kai bus sprendžiamas Muntiano likimas, visada bus tokią intrigą sukūrusio V. Uspaskicho pusėje.
Dabar grįžkime prie V.Uspaskicho „dovanų”…
„Aš dovanoju Muntianui Seimo Pirmininko postą…” Ar galima Lietuvoje įsivaizduoti didesnį įžūlumą nei tokie V.Uspaskicho žodžiai?
Gal čia kiek ir susiaurinau problemą. Ko gero, ir Europa per pastarąjį pusę amžiaus tokių įžūlumo pavyzdžių nėra nei regėjusi, nei girdėjusi. Nebent skaičiusi viduramžių romanuose.
Ponui Uspaskichui primenu, kad Muntianas nėra mergelė, o Kėdainių rajono mero, Seimo nario ar Seimo Pirmininko postai nėra džipai ar prabangūs butai, kuriuos galima dovanoti už įvairias paslaugas.
Net L. Graužinienės jau priimtas V. Uspaskicho siūlymas užimti socialinės apsaugos ir darbo ministrės postą yra visai ne džipas, o greičiau Darbo partijos vedlio bandymas įrodyti Lietuvai, kad Lenino teiginiai apie tai, kas gali valdyti valstybę, buvo teisingi. Todėl tos valstybės jau ir nebėra…
Šiek tiek apie Darbo partiją…
Aš negaliu nekalbėti apie partiją, kurios kūrime pats aktyviausiai dalyvavau. Kaip ir negaliu neišeiti iš jos, nes pasilikdamas būčiau priverstas prisidėti prie V.Uspaskicho, pradėjusio šios partijos griovimą vien dėl to, kad ji išaugo ir tapo įtakingesnė, didesnė už jį patį. Šito partijai leisti jis negali ir niekada negalės.
Ir dar porą linksmų žodžių apie malonius dalykus. Nūdienos aktualijose pasitaikė ir tokių.
Ar gali būti didesnis malonumas už moralės pamokas, kurias gavau iš „patikimų mokytojų” – Seimo Etikos ir procedūrų komisijai gerai žinomų Viktoro Uspaskicho ir Antano Boso…”, – teigiama Seimo ryšių su visuomene skyriaus išplatintame pranešime.
Seimo Pilietinės demokratijos frakciją gegužės 2 d. įkūrė septyni Darbo partijos frakcijai priklausę Seimo nariai: Juozas Jaruševičius, Vladimiras Orechovas, Andrius Baranauskas, Rimvydas Turčinskas, Algirdas Ivanauskas, Romas Venclovas, Jonas Lionginas; du mišriai grupei priklausę nariai – Henrikas Žukauskas ir Petras Bagiška bei vienas Liberalų demokratų frakcijos narys Algimantas Matulevičius.
Seimo Pilietinės demokratijos frakcijos seniūnu išrinktas Andrius Baranauskas, seniūno pavaduotojais – Henrikas Žukauskas ir Vladimiras Orechovas.