Šiuo metu populiarėja investiciniai fondai, orientuoti į šalis, kuriose dominuoja gamtinius išteklius išgaunančios, apdirbančios ir parduodančios bendrovės. Nestabili geopolitinė padėtis Artimuosiuose Rytuose verčia naftos bei tauriųjų metalų kainas kilti labiau nei bet kada, todėl natūralu, kad daugelis investuotojų pradeda ieškoti būtent šiuos išteklius valdančių bendrovių akcijų arba investicinių fondų, orientuotų į šiuos sektorius.
Per pastaruosius dvylika mėnesių auksas pabrango 54 proc., sidabras – 106 proc., o nafta ir toliau lūkuriuoja ties visų laikų viršūnėmis ir jos kaina tebėra maždaug 75 JAV doleriai.
Rusijoje didžiausiu likvidumu išsiskiriančios bendrovės yra būtent energetinio sektoriaus bei gamtos iškasenų sektoriaus atstovės, todėl Rusijoje kotiruojamų bendrovių akcijos pastaruoju metu demonstruoja įspūdingus kainų šuolius. Kartu kyla ir į šį regioną orientuotų fondų investicinių vienetų vertė. Tiesa, investicijų Rusijoje grąžą šiek tiek apkarpo silpstantis JAV dolerio kursas. Per pastaruosius 12 mėnesių Rusijos biržos indeksas RTSI šoktelėjo net 156 procentų. Tai gerai iliustruoja, kiek daug dėmesio pastaruoju metu buvo parodyta šiai rinkai.
Didelis pelningumas vilioja, tačiau nereikėtų pamiršti diversifikacijos ir rinktis ne tik Rusijoje galinčius investuoti investicinius fondus. Prasidėjus korekcijai tik į Rusiją galintys investuoti investiciniai fondai neturės kur atitraukti savo lėšų – jiems paprasčiausiai to neleis daryti fondų taisyklės.
Spartus kilimas Rusijoje susijęs ir su dideliu rizikingumu, todėl investicijos Rusijoje turėtų būti atliekamos tik dalimi disponuojamų lėšų. Nereikėtų pamiršti ir Vidurio bei Rytų Europos šalių, kurios įstojo į ES arba ketina stoti artimiausiu metu. Šiame regione BVP augimo tempai tebėra didžiausi Europoje. Šiuo aspektu patrauklesnis tampa Baltijos šalių regionas. Nuo metų pradžios šių šalių biržų indeksas „Baltix” smuktelėjo daugiau nei 7 proc., tačiau minėtu laikotarpiu diduma bendrovių skelbė gerus arba geresnius nei tikėtasi veiklos rezultatus.