Du kartus iš eilės rezultatyviausia Eurolygos krepšininke tapusi „Lietuvos telekomo” lyderė 26 metų amerikietė Katie Douglas nekantrauja užsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius
Po dvejų Lietuvos sostinėje praleistų metų Katie Douglas gali pasakyti, kad tai – jos antrieji namai. Negalinti be treniruočių gyventi amerikietė per pertraukas tarp Eurolygos varžybų pasiilgsta atkaklių kovų Lietuvos bei Baltijos krepšinio lygų čempionatuose. Douglas tvirtina, kad pagrindinis jos tikslas – išlaikyti geriausios Eurolygos krepšininkės vardą ir debiutuoti Lietuvos rinktinėje.
Be atostogų – šešeri metai
– Sezonas jau baigėsi, tačiau praėjus dienai po paskutinių LMKL finalo serijos rungtynių ėjote treniruotis individualiai. Kodėl?
– Toks jau mano charakteris (šypsosi). Mėgstu krepšinį, patinka treniruotis ir siekti geresnių rezultatų. Jeigu kelias dienas nesitreniruoju, imu jaustis blogai. Noriu išlaikyti savo pozicijas, neleisti varžovėms prie jų priartėti ir gerai pasirengti WNBA sezonui, kuris prasidės po trijų savaičių.
– Tad atostogų vėl neturėsite?
– Tik kelias dienas praleisiu namie Indianapolyje – teks prisitaikyti prie pasikeitusių laiko juostų. Vėliau pradėsiu treniruotis, rengsiuosi WNBA sezonui. Komandų vasaros stovyklos prasidėjo prieš dvi savaites, todėl stengsiuosi įprasti prie ritmo. Taip, nebus jokių atostogų. Tai mano gyvenime jau įprasta. Vienintelės atostogos, kurias turėjau per pastaruosius šešerius metus, buvo per vestuves. Tuomet dvi savaitės buvo mano ir vyro medaus mėnuo.
– Ar galėtumėte pasakyti, kad šis sezonas baigėsi pralaimėjus Eurolygos finalo ketverto varžybas?
– Turbūt, ne. Mes kovojome Eurolygos finalo ketverto varžybose, ir tai buvo didžiulis laimėjimas, bet paskui mums teko žaisti Baltijos ir Lietuvos krepšinio lygų rungtynes. Sezonas oficialiai baigėsi balandžio 25 dieną. Esame laimingos, kad laimėjome dar du čempionatus. Brno mieste vykusiame Eurolygos finalo ketverto turnyre nepasirodėme taip, kaip tikėjomės, tačiau laimėti Baltijos ir Lietuvos čempionatus yra iš tiesų smagu.
Sezoną vadina sėkmingu
– Bet juk Baltijos ir Lietuvos krepšinio lygų pirmenybėse komandos jums retai priešindavosi ilgiau negu vieną kėlinį.
– Šį sezoną varžybų lygis truputį pakilo, bet ten vis tiek nebūna tokio lygio rungtynių, kokias norėčiau matyti. „Lietuvos telekomas” yra labai stipri komanda, tad per šias varžybas gali tobulėti jaunosios ekipos žaidėjos. Aš mėgstu atkaklią kovą, o per LMKL ir BWBL mačus jos nebūna. Mums daug naudingiau žaisti atkaklias rungtynes, o ne tokias, kurias laimime dideliu skirtumu.
– Prieš metus Eurolygoje užėmėte trečiąją vietą, o šiemet likote ketvirtos. Ar buvote labai nusivylusios?
– Nusiminusios buvome po paskutinių rungtynių, o dabar, kai praėjo šiek tiek laiko ir viską apgalvojau, galiu pasakyti, kad tai milžiniškas laimėjimas. Turiu daug draugių, kurios rungtyniauja Eurolygoje, bet mažai kam pavyko patekti į finalo ketverto varžybas. Čekijoje jaučiau puikią atmosferą, žaidžiau mylimoje komandoje. Nors ir nesitikėjau ketvirtosios vietos, vis tiek manau, jog sezonas buvo sėkmingas.
Sieks išlikti geriausia
– Ar galėtumėte palyginti praėjusį moterų Eurolygos sezoną ir šiuos metus?
– Šiemet rungtyniauti mums buvo daug sunkiau. Per pirmąjį mano sezoną Eurolygoje „Lietuvos telekomo” komandos niekas rimtai nevertino, nesitikėjo, kad ji gali žaisti taip gerai, kad patektų tarp keturių stipriausiųjų. Iki tol „Lietuvos telekomas” per Eurolygos varžybas buvo nieko nepasiekęs, išskyrus kelis laimėtus mačus. Pastarąjį sezoną pradėjome įspūdingai – pirmajame rate pralaimėjome tik vienas rungtynes. Tai mūsų nenustebino, tačiau daugeliui žiūrovų pergalės buvo netikėtos – jie ėmė rinktis į rungtynes. Nustebinome ir Eurolygos senbuves. Jos šiemet į mus ėmė žiūrėti visiškai kitaip. Buvome vertinamos kaip favoritės, siekiančios apginti iškovotą trečiąją vietą. Žaisti yra daug sunkiau, kai varžovai tave pažįsta ir yra išnagrinėję tavo žaidimą iki smulkmenų.
– Tačiau žiūrint į jūsų statistiką taip neatrodo. Praėjusiais metais per Eurolygos rungtynes pelnydavote 20,6 taško, o šiemet, nors varžovės neretai prieš jus taikydavo dvigubą ar net trigubą gynybą, surinkdavote 20,7 taško.
– Taip, šį sezoną man buvo neabejotinai sunkiau, bet turiu dėkoti komandos draugėms ir treneriams. Man buvo sudarytos puikios sąlygos aikštėje, komandos draugės padėdavo atsidengti, išvesdavo į tinkamą poziciją, o tai padėjo dvejus metus iš eilės tapti rezultatyviausia Eurolygos krepšininke. Tai nebuvo paprasta, nes beveik kiekvieną kartą, kai tik gaudavau kamuolį, prie manęs prišokdavo dvi arba trys merginos. Praėjusią vasarą daug dirbau, ir šį sezoną man tai padėjo. Žinau, kad ir kitąmet man teks susidurti su tokia pat gynyba, tačiau ketinu išlikti viršūnėje.
Lietuva – antrieji namai
– Esate minėjusi, kad prieš dvejus metus svarstydama, ar priimti „Lietuvos telekomo” pasiūlymą, dvejojote. Ar šįkart pratęsdama sutartį dvejiems metams apmąstymams skyrėte daug laiko?
– Anksčiau „Lietuvos telekomo” ekipa Eurolygoje buvo nieko
nepasiekusi, ji buvo tik turnyro dalyvė, todėl dvejojau. Tačiau nenorėjau eiti į gerai žinomą komandą – mėgstu tikslą pasiekti su mažiau žinoma ekipa. Dėl to buvau pasirinkusi Perdju aukštąją mokyklą JAV. Būtų buvę kvaila nesvarstyti kitų komandų pasiūlymų, kurių gavau iš daugelio Eurolygos ekipų, tačiau esu ištikima, Vilniuje jaučiuosi puikiai ir nenoriu nieko keisti.
– Ar galėtumėte pasakyti, kad dabar Lietuva tapo jūsų antraisiais namais? O gal net pirmaisiais?
– Ne, mano namai JAV, o Lietuvą neabejotinai galiu vadinti antraisiais namais. Turiu puikias komandos drauges tiek aikštelėje, tiek už jos ribų, labai gerus klubo vadovus, personalą. Nuo namų mane skiria per 10 tūkstančių mylių, tačiau manimi visi labai rūpinasi, ir to atstumo nejaučiu. Lietuvoje jaučiuosi komfortabiliai, komanda man sudarė puikias gyvenimo sąlygas.
– Ar panašiai anksčiau jautėtės ir kitose komandose?
– Taip, panašiai jaučiausi Graikijoje, nes ten gyvena mano vyro šeima. Puikias sąlygas man sudaro ir Konektikuto „Sun” ekipa, WNBA lygoje. Lietuva ir Konektikutas yra mano antrieji namai, o Indianapolis, kuriame su vyru esame nusipirkę namą, – pirmieji.
Nori padėti Lietuvos rinktinei
– Kas pakišo idėją gauti Lietuvos pilietybę?
– Tai tikrai nebuvo mano mintis (šypsosi – red.). Tiesiog pasinaudojau pasiūlymu, bet dar nežinau, kuo visa tai baigsis. Prieš metus mane įkalbinėjo apsivilkti Graikijos rinktinės marškinėlius. Jie žinojo, kad mano vyras graikas, – tuomet gauti Graikijos pasą man būtų buvę daug paprasčiau, – ir norėjo, kad sutikčiau. Tapti Lietuvos piliete ir padėti rinktinei būtų puiku, tačiau šis sprendimas priklauso ne nuo manęs. Kartais šie dalykai užtrunka. Galbūt tai atsitiks vasarą, o gal lietuviško paso ir negausiu.
– Lietuvos rinktinės stovyklos prasideda birželio pabaigoje. o WNBA sezonas baigsis prieš pat pasaulio moterų krepšinio čempionatą, vyksiantį Brazilijoje. Ar laiko pasirengti pirmenybėms būtų pakankamai, jeigu gautumėte Lietuvos pilietybę?
– Dabar WNBA ir Tarptautinė krepšinio federacija glaudžiai bendradarbiauja. Daugybė žaidėjų dėl WNBA sezono patektų į keblią padėtį, todėl šis WNBA sezonas baigsis pirmosiomis rugsėjo dienomis, o pasaulio čempionatas prasideda rugsėjo 12 dieną. JAV rinktinė taip pat dalyvaus pasaulio čempionate, tad ir ji turės sunkumų. Pasirengimo sąlygos vienodos daugeliui rinktinių, nes stipriausių komandų žaidėjos rungtyniauja WNBA čempionate.
– Ar sulaukėte kvietimo į nacionalinę JAV komandą?
-Taip, gavau kvietimą atvykti į treniruočių stovyklas, bet tuo metu dar nebuvo pasibaigęs sezonas „Lietuvos telekomo” komandoje. Esu dalyvavusi JAV rinktinės stovyklose, kai studijavau universitete, stovyklose praleidau keletą vasarų. Dabar rinktinės treneriai taip pat susisiekė su manimi. Jie kvietė mane dalyvauti JAV rinktinės stovyklose Europoje, bet neturėjau jokių garantijų dėl vietos komandoje.
– Dėl šios priežasties sutikote atstovauti Lietuvai?
– Taip, bet man tai buvo labai sunkus sprendimas, negaliu šimtu procentu procentų tvirtinti, kad atstovausiu Lietuvos rinktinei, kol nesužaidžiau bent vienų oficialių rungtynių. Kai jas sužaisiu, galėsiu pasakyti, kad esu visavertė komandos narė.
– Ar galimybę ginti Lietuvos rinktinės garbę palaikė jūsų vyras?
– Jis sujaudintas šios galimybės. Vasilis mane visapusiškai palaiko, o šį sprendimą mudu priėmėme kartu.