Stresas ir bandymas pastoti

Ar gali stresas turėti įtakos moters šansams pastoti?

Kartais gali – stresas gali paveikti jūsų galimybes pastoti. Tiesą sakant, jei patiriamas stresas dėl to, kad porai sunku pastoti, žmonės dažnai sako: „Tiesiog atsipalaiduok ir tai įvyks”. Nors tai gali užgauti, tame tiesios yra.

Taip yra todėl, kad stresas gali paveikti hipotaliamą – smegenyse esančią liauką, kuri reguliuoja apetitą, emocijas, be to, hormonus, kurie yra reikalingi kiaušinėliui išlaisvinti. Jei jūs patiriate stresą, ovuliacija gali būti pavėluota arba jos cikle gali visai nebūti.

Taigi, jei jūs bandote pastoti tik apie 14-ąją ciklo dieną, manydami, kad tuo metu vyksta ovuliacija, tada greičiausiai ir nepastosite.

Svarbu atskirti nuolatinį ir staigų stresą. Jūsų kūnas dažniausiai prisitaiko prie nuolatinio, kasdienio streso, todėl greičiausiai ovuliacija bus kiekvieną ciklą laiku. Būtent staigus stresas – mirtis šeimoje, skyrybos – gali supainioti jūsų ciklą. Tačiau tai individualus dalykas ir pasireiškia ne visoms moterims. Kai kurios moterys pastebi, kad net išvyka į užmiestį gali atidėti ovuliaciją, kitos pastebi, jog net žiaurūs išgyvenimai visiškai nedaro įtakos jų ciklui.

Be to, svarbu atminti, kad net teigiamas stresas gali turėti įtakos jūsų ciklui. Jūs galite ovuliuoti vėliau arba visai neovuliuoti. Nuotakos dažnai pastebi keistus ciklus, nes jos patiria džiaugsmingą jaudulį dėl savo vestuvių. Nesvarbu, kad stresas geras – jis vis tiek gali paveikti ciklą.

Jei jūs bandote pastoti ir patiriate stresą, jūsų kūnas gali pateikti įspėjamųjų ženklų apie tai, kad kažkas negerai. Užuot pastebėjusi gausesnes išskyras prieš pat ovuliaciją, galite pastebėti jų ir kitomis dienomis – lyg jūsų kūnas bandytų ovuliuoti, tačiau stresas tai užtęstų. Jūs nežinosite, ar įvyko ovuliacija, nebent seksite savo bazalinę temperatūrą ir pastebėsite temperatūros pakilimą maždaug dieną po ovuliacijos.

Gera naujiena ta, kad uždelsta ovuliacija prailgina visą ciklą; ji nesutrumpina periodo, kuris įprastai tęsiasi 12 – 16 dienų po ovuliacijos iki kito menstruacijų periodo. Tai yra svarbu, nes sutrumpėjusi ši fazė siejama su ankstyvais persileidimais. Taigi, jei stresas ir paveiks jūsų ovuliaciją, jis nebūtinai paveiks jūsų sėkmingo nėštumo šansus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.