Europos Komisija ragina tęsti pradėtas reformas, įgyvendinant Lisabonos strategiją

Finansiniai ištekliai transporto ir energetikos infrastruktūrai gerinti, dėmesys jaunimo užimtumui didinti ir mokymosi visą gyvenimą strategija yra stipriausios Lietuvos nacionalinės Lisabonos strategijos įgyvendinimo programos pusės. Tačiau siekdama Lisabonos strategijos tikslų, Lietuva turėtų ženkliai padidinti išlaidas mokslinių tyrimų ir technologijos plėtrai, be to, reikalingos papildomos pastangos inovacijų sistemoms stiprinti. Apie tokią Europos Komisijos (EK) nuomonę diskutuota Ekonominės politikos komiteto Šalių vertinimo darbo grupės posėdyje, kuriame dalyvavo Ūkio ministerijos pareigūnai.

„Europos Komisija pritaria Lietuvos nacionalinėje programoje pasirinktiems prioritetams. Mūsų programa vertinama kaip ambicinga į ateitį orientuota strategija. EK teigiamai įvertino mūsų bendrą darbą su ekonominiais ir socialiniais partneriais, kuriant Lietuvos programą. Kartu Komisija ragina visas valstybes nares aktyviai tęsti vykdomas reformas,” – sako Ūkio ministerijos sekretorė Lina Domarkienė.

L.Domarkienės nuomone, Lietuva sugebės vykdyti įsipareigojimus dėl tvarios fiskalinės politikos, siekiant visateisės narystės Ekonominėje ir pinigų sąjungoje. Kartu bus siekiama, kad augtų valstybės ir verslo investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP). Siekiant energetikos tiekimo saugumo ir klimato kaitos tikslų, atskiras dėmesys turi būti skiriamas moderniai branduolinei energetikai aptarti. Lietuva tikisi ir gilių diskusijų dėl įgaliojimų pasiskirstymo tarp Bendrijos ir valstybių narių energetikos srityje.

Komisijos pirmoji metinė pažangos ataskaita yra dar vienas atnaujintos Lisabonos strategijos, kurioje pagrindinis dėmesys yra skirtas ekonomikos augimui ir užimtumui skatinti tiek Europoje, tiek nacionaliniu lygiu, įgyvendinimo etapas. Kovo 23-24 d. Briuselyje vyksiančiame ES Vadovų tarybos susitikime taip pat bus kalbama apie Lisabonos strategijos įgyvendinimą.

Lietuvos nacionaliniai prioritetai makroekonomikos srityje yra siekis išlaikyti spartų ekonomikos augimą, makroekonominį stabilumą ir siekti visateisės narystės Ekonominėje ir pinigų sąjungoje; mikroekonomikos srityje – skatinti įmonių konkurencingumą; užimtumo srityje – skatinti užimtumą ir investicijas į žmogiškąjį kapitalą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.