Kokį roplį rekomenduojama auginti kiekvieno zodiako ženklo atstovui?
AVINAS – apykaklėtasis driežas. Tokį vardą šis neįprastas gyvis yra gavęs dėl aplink galvą pavojaus atveju išsiskleidžiančios gerklinės klostės. Per poravimąsi šiuo pasididžiavimu bandoma privilioti pateles bei gąsdinami kiti jaunikliai, o laimi tas, kurio išvaizda yra labiausiai stulbinanti. Jų išskleista apykaklė mirga begale spalvų ir atspalvių, ir tai išvaizdai suteikia neįprasto didingumo bei grožio. Apykaklėtieji driežai – Australijos gyviai, užaugantys iki 80 centimetrų ilgio.
JAUTIS – žemės iguana. Viena įspūdingiausių ir stambiausių pasaulyje iguanų, gyvenančių tolimajame Galapagų salyne. Jos ilgis siekia apie metrą. Ši iguana nėra baikšti ir žmogų prisileidžia gana arti. Nepaprastus žygius reikia atlikti patelėms, keliaujančioms perėti jauniklių. Jos traukia prie rusenančių vulkanų, o kai kurioms netgi tenka leistis stačiais šlaitais į kraterius, kur ir naktį žemės temperatūra būna aukšta. Nemažai iguanų per tokias keliones žūva – užsimuša arba tampa plėšrių paukščių aukomis.
DVYNIAI – žalioji iguana. Tai labai judri, nedidelė, medžių lapijoje besislapstanti iguana, galinti akimirksniu nuo vieno medžio atsidurti prie kito. Šie gyviai paplitę Centrinėje bei Pietų Amerikoje, bet tos iguanos, kurios gyvena Kosta Rikoje, yra ryškesnės žalios spalvos. Jos puošnesnės, jų oda sušvyti didesne galybe atspalvių. Beje, šios iguanos, panašiai kaip ir chameleonai, geba šiek tiek keisti odos spalvą – puikiai moka prisitaikyt prie aplinkos.
VĖŽYS – jūrų iguana. Tai Galapagų salynų sausumoje gyvenančios iguanos pusseserė, prisitaikiusi gyventi vandenyje, nes daugiausiai minta jūros dumbliais. Jūrų iguanos savo neįprasta, vienus bauginančia, kitus stulbinančia ir žavinčia mistiška išvaizda primena nedidelius drakonus. Jos aršiai kaunasi dėl vietos po saule – pačios stambiausios pasirenka šilčiausias, geriausiai saulės apšviečiamas vietas.
LIŪTAS – Komodo varanas. Dar neseniai žmonės negalėjo patikėti, kad kažkur Indonezijos salyne gyvena į drakonus panašūs galingi gyviai, kurie savo uodegos smūgiu gali nugalabyti elnią, nesunkiai sudoroti šerną. Nors ugnimi ir nespjaudo, bet šis driežas iš tiesų daug kam gali priminti pasakų pabaisas, drakonus, su kuriais tekdavo kautis narsiems jaunikaičiams. Komodo varanas užauga iki 3 metrų ilgio ir gali sverti apie 150 kilogramų. Daugiausiai šis galingas driežas minta dvėseliena. Neretai varanas tiek prisiryja, kad nuo aukos gali atitolti tik po keleto dienų, kai ėdalas būna pakankamai suvirškintas.
MERGELĖ – Nikaragvos dryžuotasis gekonas. Be abejo, daug kas pasakys, kad jis yra be galo gražus ir mielas. Šį gekoną būtų galima pavadinti ir tigriniu gekonu, nes jo dryžiai labai primena tigro. Tai naktinis gyventojas, dieną jis pasislepia. Kaip ir daugelis kitų, šis gekonas yra kruopštus darbininkas ir didelis žmogaus pagalbininkas, nes, gyvendamas arti namų ar namuose, jis įnirtingai naikina tarakonus ir kitus panašius parazitus. Gekonai nepaprastai gerai mato, o auką pagauna prie jos priartėję ir po nepaprastai staigaus šuolio.
SVARSTYKLĖS – akmeninė agama. Agamos šeimos driežai yra panašūs į iguanas – tik dažnai grakštesni ir mažesni. Akmeninė agama, ypač patinas, išsiskiria nepaprastai ryškiomis spalvomis, kurios poravimosi metu tiesiog tvieskia. Akmeninės agamos – labai judrūs, greiti ir grakštūs padarėliai, puikiausiai prisitaikę laipioti uolomis, aštriomis jų pakriūtėmis. Tai tarsi driežai gimnastai ar driežai alpinistai, žavintys ne tik savo išore, bet ir judesių koordinavimu.
SKORPIONAS – Hila monstras. Amerikiečiai tokį bauginantį pavadinimą davė ne veltui – šis driežas yra nuodingas. Jo nuodai gali net nužudyti žmogų. Hila monstras yra vienas iš lėčiausiai judančių driežų. Išgąsdintas jis ne bėga, o pasikliauna savo ryškiais perspėjamais odos tonais. Nemitęs šis gyvis gali išgyventi net kelis mėnesius. Kalbama, kad nelaisvėje šis gyvis nemitęs gali išgyventi net ketverius metus.
ŠAULYS – ausytasis apskritagalvis driežas. Iš tiesų šis gyvūnas neturi jokių ausų. Į ausis yra panašios iš abiejų galvos pusių pavojaus metu iššokančios dantytos odos klostės. Šis driežas įnirtingai gina savo urvus, kuriuos išsikasė smėlyje. Tik per poravimąsi urve galima aptikti du driežus. Po poravimosi šiuo urvu ausytasis driežas beveik nesinaudoja, nes, atėjus sutemoms, jis puikiausiai moka „pasilaidoti” smėlyje, kuriame pasislėpęs gali laisvai kvėpuoti. Paprastai šis gyvis stovi tvirtai remdamasis galūnėmis į smėlį ir aukštai pakėlęs kūną, tarsi demonstruodamas kitiems savo galią ir didybę.
OŽIARAGIS – gigantiškasis diržauodegis. Tai akmenuotojų lygumų gyventojas, aptinkamas pietryčių Afrikoje. Visą jo kūno viršutinę dalį nuo priešų saugo spygliuotos odos ataugos. Šis gyvis skaudžiai gali užtvoti pakankamai galinga spygliuota savo uodega. Užauga iki 40 centimetrų ilgio.
VANDENIS – Džeksono chameleonas. Chameleonais stebėtis ir gėrėtis tikrai yra dėl ko. Džeksono chameleonas ypatingas dar tuo, kad turi virš galvos atsikišusius tris ragus. Paprastai Džeksono chameleonas, niekur neskubantis, gudrus ir išmintingas padaras, lėtai laipioja nuo šakos ant šakos, kuriam laikui kaip jogas sustingdamas ir tarsi pasinerdamas gilion meditacijon. Šį gamtos stebuklą sutikti galima Afrikos tropikuose. Jo smegenų struktūra kaip ir kitų chameleonų ryškiai skiriasi nuo driežų – ji panaši į krokodilų bei paukščių.
ŽUVYS – apykaklėtasis lapauodegis gekonas. Tai gyvis, kuris su kitais žaidžia slėpynių, tai paslaptis ir subtilumas, gamtos metafizika ir įgudusios akies besišaukiantis reginys. Šis driežas iš tiesų yra labai didelis slapukas, kuo puikiausiai susiliejantis su medžio kamieno spalva, sykiu – tai gražus ir keistas, turintis į lapą panašią uodegą gyvis. Kaip ir chameleonai bei kiti šios rūšies atstovai šis gekonas, priklausomai nuo aplinkos, apšvietimo, gali keisti kūno spalvą.