Apie mokyklos nelankančius vaikus galima pranešti telefonu 8 800 10118

Rugsėjį prasideda Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuota akcija „Mokyklon? Pakeliui!“, kurios tikslas – pritraukti į mokyklą pamokas praleidinėjančius vaikus.

Žinantys apie nesimokančius moksleivius iki spalio 31 dienos kviečiami apie tai pranešti nemokamu telefonu 8 800 10118. Gautą informaciją akciją remiančio „Lietuvos telekomo“ darbuotojai perduos vaiko teisių apsaugos tarnyboms ir mokyklų socialiniams pedagogams.

Švietimo ir mokslo ministro Remigijaus Motuzo teigimu, kad vaikai mokytųsi, „neiškristų“ iš mokyklos, o dėl vienų ar kitų priežasčių nutraukusieji mokslus juos tęstų – ne tik valstybės institucijų, bet ir visos visuomenės rūpestis.

„Mokyklos vengiančiam vaikui reikalingas tik nedidelis postūmis iš šalies ir jis grįš į mokyklą, galbūt taps puikiu specialistu, o svarbiausia – geru žmogumi“, – įsitikinęs ministras.

Tyrimai rodo, kad daugelis mokyklos nelankančių vaikų ilgainiui tampa priklausomi nuo narkotikų, alkoholio ir tabako. Atitrūkusiems nuo mokslų sunku prisivyti bendraamžius, įgyti profesiją, darbą.

Pasak mokytojų, dažniausiai pamokas praleidinėja ar iš viso mokyklos nelanko tėvų neprižiūrimi vaikai. Daugelis jų teigia į mokyklą neinantys dėl to, kad jiems nesiseka mokytis, sutarti su tėvais ir mokytojais.

Kad mokykla būtų patrauklesnė, šiemet žada pasistengti ir patys moksleiviai. Lietuvos mokinių parlamento ir moksleivių sąjunga mokyklose inicijuos neformalias akcijas, supažindins naujokus su mokyklos tradicijomis, pasistengs įtraukti juos į draugų būrį.

Iškylančias problemas ir rūpimus klausimus mokinių atstovai raginami aptarti susitikimuose su mokyklos administracija, mokytojais, tėvų atstovais.

Kad į švietimo sistemą grįžtų jaunuoliai, dėl įvairių priežasčių nutraukę mokslus, padės siekti šešiose Lietuvos savivaldybėse prasidėsiantis projektas „Iškritusių iš mokyklos mokinių grąžinimas“. Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamos programos tikslas – išbandyti pilotinį pagalbos modelį mokyklos nelankantiems vaikams ir jaunimui.

Savivaldybių duomenimis, kasmet mokyklos nelanko apie 500 vaikų. Tačiau švietimo ir mokslo ministro Remigijaus Motuzo teigimu, jų gali būti gerokai daugiau.

„Suskaičiuoti, kiek moksleivių turi ateiti į mokyklą, neįmanoma, nes savo gyvenamąją vietą yra deklaravę tik pusė Lietuvoje gyvenančių žmonių“, – sakė ministras. Duomenis, kiek vaikų šiemet ateis į mokyklas, Švietimo ir mokslo ministerija turės tik rugsėjo viduryje.
2005-09-01 01:38

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.