„Lego“ ketina uždaryti gamyklas Šveicarijoje, naikinti darbo vietas

Spalvotais „Lego“ kubeliais garsėjanti Danijos žaislų gamintoja trečiadienį pareiškė kitais metais planuojanti uždaryti savo dvi gamyklas Šveicarijoje bei penkis platinimo centrus, taip likviduodama iš viso 600 darbo vietų.

Siekdama susigrąžinti pelningumą, šeimos valdoma „Lego“ pirmąjį 2006 metų pusmetį ketina uždaryti Viliso gamyklą, kurioje darbo neteks 239 žmonės, ir perkelti gamybą į savo gamyklą Čekijos Respubliką.

Dar tiksliai nežinoma, kiek bus sukurta naujų darbo vietų Čekijoje, teigia „Lego“ savo pareiškime.

Žaislų gamintoja, kuri liepą pardavė savo keturis „Legoland“ teminius parkus už 375 milijonus eurų ir 30 proc. akcijų savo naujos sukurtos pramogų parkų grupės privataus kapitalo bendrovei „Blackstone Group“, ketina uždaryti ir savo dirbtuves Šveicarijoje, Steinhausene.

Per artimiausius kelis mėnesius „Lego“ ištirs galimybes surasti naują savininką Steinhauseno gamyklai, kurioje dirba 68 žmonės. Jeigu to padaryti nepasiseks, gamykla greičiausiai bus uždaryta 2006 metų sausio pabaigoje.

„Akivaizdu, kad sprendimą perkelti gamybą į Rytų Europą visų pirma lėmė aukštos kainos Šveicarijoje“, – teigė „Lego“ teikimo tinklo viceprezidentas Larsas Altemarkas (Lars Altemark).

„Lego“ savo platinimo centrus Danijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje pakeis vienu nauju centru, taip pat įsikūrusiu Čekijos Respublikoje. Šie pokyčiai įvyks per laikotarpį nuo 2006 metų sausio iki 2007 metų kovo.

Iš viso minėtuose centruose dirba 301 darbuotojas, iš jų 213 – „Lego“ darbuotojų.

Praėjusiais metais „Lego“ grynieji nuostoliai išaugo daugiau nei dvigubai – iki 1,9 mlrd. Danijos kronų (310,7 mln. JAV dolerių).

Šiais metais, anot grupės, jos pajamos per daug nesikeis ir sieks vos kiek mažiau nei 8 mlrd. Danijos kronų, o pelnas iki specialiųjų išlaidų ir mokesčių sieks apie 200 mln. Danijos kronų.
2005-08-31 18:05

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.