Policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius galėjo dar nesulaukęs medicinos ekspertų išvadų atleisti Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato viršininką Eriką Kaliačių, o taip nepasielgęs padarė tarnybinį nusižengimą, tvirtina Vidaus reikalų ministerija (VRM).
VRM trečiadienį baigė tarnybinį patikrinimą, per kurį vertinti Policijos generalinio komisaro V. Grigaravičiaus veiksmai dėl E. Kaliačiaus atleidimo.
Kaip teigia tarnybinį patikrinimą atlikęs VRM Generalinio inspektoriaus skyriaus vedėjas Julius Jasaitis, nustatyta, kad V.Grigaravičius po 56 dienas trukusio tyrimo liepos 13-14 dienomis, dar nesulaukęs Centrinės medicinos ekspertų komisijos (CMEK) išvadų, turėjo realią galimybę patraukti E. Kaliačių tarnybinėn atsakomybėn.
„Šios išvados pagrindu E. Kaliačių buvo galima atleisti iš vidaus tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą, – pranešime cituojamas J. Jasaitis. – Policijos generalinis komisaras netinkamai vykdė savo pareigas, nepasinaudojo savo įgaliojimais duoti privalomus nurodymus pavaldiems Policijos departamento pareigūnams laiku užbaigti tarnybinį patikrinimą”.
Todėl, kaip teigiama, Policijos generalinis komisaras pažeidė Policijos veiklos įstatymo, Policijos departamento, Valstybės tarnybos įstatymo, Tarnybinių patikrinimų atlikimo bei tarnybinių nuobaudų skyrimo ir panaikinimo tvarkos nuostatas.
Tyrime taip pat nustatyta, jog Policijos departamento Personalo valdyba, siųsdama E. Kaliačių į CMEK dėl jo tinkamumo eiti pareigas, nesilaikė siuntimo išdavimo procedūrų, tačiau pareigūno siuntimas į komisiją, atsižvelgiant į jo sveikatos būklę, buvo pagrįstas.
Pažymėta, kad tokių siuntimų išdavimo tvarka CMEK veiklos taisyklėse nėra griežtai apibrėžta, todėl siūloma Sveikatos priežiūros tarnybai peržiūrėti teisės aktus, reglamentuojančius pareigūnų siuntimą į CMEK, aiškiau nustatant pareigūnų pasiuntimo į komisiją tvarką. Išvadose taip pat siūloma tobulinti pareigūnų, nenuvykusių į privalomus sveikatos patikrinimus, kontrolės mechanizmą.
Nustatyta, kad Sveikatos priežiūros tarnyba, atlikdama E. Kaliačiaus specializuotą medicininę ekspertizę dėl jo tinkamumo tarnybai, nepažeidė ekspertizės atlikimo ir sprendimų priėmimo tvarkos bei terminų
Apie tarnybinio patikrinimo išvadoje konstatuotą V. Grigaravičiaus tarnybinį nusižengimą ketinama informuoti Prezidentą Valdą Adamkų ir Ministrą Pirmininką Algirdą Brazauską.
Policijos generalinio komisaro tarnybinės atsakomybės klausimo sprendimas nėra VRM kompetencijoje, rašoma pranešime.
Pagal Vidaus tarnybos statuto ir Valstybės tarnybos įstatymo nuostatas, tarnybines nuobaudas pareigūnams skiria vadovai, turintys teisę juos skirti į pareigas.
Policijos generalinį komisarą vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu, 5 metų kadencijai skiria ir atleidžia Prezidentas.
2005-08-31 12:45