Rėmimo programa menininkams „Sleipnir“

Skatindamas domėtis šiaurės kaimynais ir jų patirtimi, Šiaurės ministrų tarybos biuras kviečia jaunus profesionalius menininkus dalyvauti programoje „Sleipnir“, pagal kurią remiamos kelionės į Šiaurės šalis. Programoje taip pat gali dalyvauti meno kuratoriai, menotyrininkai, meno ir kultūros sričių kritikai ir žurnalistai.
Programos „Sleipnir“ tikslas – skatinti jaunus Lietuvos menininkus (iki 36 m.) semtis naujų idėjų Šiaurės šalyse ir remti jų bendradarbiavimą su kolegomis šiose šalyse. Programa taip pat suteikia galimybę pažinti Šiaurės šalis bei jų kultūrinį gyvenimą. Šiame kontekste Šiaurės šalimis vadinamos Danija, Islandija, Norvegija, Suomija ir Švedija, ir trys autonominiai regionai – Alandų ir Farerų salos bei Grenlandija.

Pagal programą „Sleipnir“ remiamos kelionės į Šiaurės šalyse vykstančius festivalius, konferencijas, seminarus, parodas, kūrybinius susibūrimus ir kitus renginius, tiesiogiai susijusius su menininko kūrybine veikla.

Programoje gali dalyvauti visoms meno sritims atstovaujantys menininkai – teatrui, šokiui, muzikai, literatūrai, kinui, architektūrai, vaizduojamajam menui, dizainui. Svarbu pabrėžti, kad „Sleipnir“ yra individuali rėmimo programa, todėl joje negali dalyvauti organizacijos ir institucijos.

Ši individuali menininkų rėmimo programa pavadinta senovės skandinavų dievui Odinui priklausiusio žirgo aštuoniomis kojomis Sleipnir vardu. Programą administruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Nuo metų pradžios programa jau parėmė virš 50 jaunų menininkų vizitų į Šiaurės šalis, populiariausios šalys – Švedija ir Danija.

Artimiausias programos terminas paraiškoms pateikti – 2005 spalio 1 d.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.