Palangai pritrūko vienos nakties

Pernakt nepasikeis

Galbūt iki šio vakaro, kol Palangoje prasidės oficiali vasaros sezono atidarymo ceremonija, statybininkai ir statybinė technika iš atnaujintos J.Basanavičiaus gatvės dings, o kurortas svečius pasitiks išblizgintas. Tačiau šalia naujutėlėmis trinkelėmis išklotos gatvės stūksantys apleisti pastatai bei tušti sklypai per naktį nepasikeis.

Tik trims vasaros mėnesiams atgimstantis kurortas kasmet nesuspėja susitvarkyti tai vieno, tai kito miesto kampo. Palangos verslininkai tikina, kad dažnai dėl to kalta vangiai dirbanti kurorto valdžia. Šiemet daugiausiai priekaištų valdžiai kliuvo dėl to, kad dėl laiku nepatvirtinto detaliojo J.Basanavičiaus gatvės plano verslininkai negalėjo pradėti statybų, nepasiruošė sezonui ir patirs didžiulių nuostolių. Apleisti pastatai bei nebaigtos statybos kurorto nepuošia.

Kai kurie verslininkai nesidrovi pareikšti įtarimų, kad detaliojo plano patvirtinimo vilkinimas buvo naudingas kitiems verslininkams, kurie galbūt galėjo užmokėti architektams ir valdininkams.

Mėšlo revoliucija

Šiandien Palangos valdininkams gresia vieša ir dvokianti gėda. Jau dabar kurorto verslininkų planuojama akcija įgijo skambų pavadinimą – mėšlo revoliucija.

Kaip dienraščiui „Klaipėda“ vakar teigė verslininkas Lionginas Želvys, nepaisydamas spaudimo, šiandien jis ketina išversti didelę krūvą šviežio dvokiančio mėšlo savo sklype prie J.Basanavičiaus gatvės. Verslininkas sakė, kad mėšlą į savo sklypą atveš naktį. Jis bijojo, kad šiandien tam galėtų sutrukdyti koks nors valdininkų sugalvotas draudimas.

L.Želvys karščiuodamasis dienraščiui pasakojo istoriją, dėl kurios, jo tikinimu, jis jau patyrė milijoną 300 tūkst. litų nuostolių. Kurorto valdininkų prašymu nugriovęs laikiną statinį, kuriame veikė jam priklausantys kepsnių namai „Lašas“, L.Želvys naujo statinio pastatyti negalėjo tik todėl, kad valdininkai vis nepatvirtino plano.

„Ir šiandien manęs prašė, kad nevežčiau to mėšlo, bet žinot, man tie jų pažadai jau per ausis išlindo. Žadėjo planą prieš Naujuosius metus patvirtinti, žadėjo vasarį, kovą, o rezultatas – mėšlo krūva“, – karščiavosi verslininkas.

L.Želvys nori, kad dėmesį į jo ir kitų verslininkų problemas atkreiptų į sezono atidarymo šventę atvyksiantys Vyriausybės nariai. Mėšlo kvapas pasklis šventinei eisenai nuo centrinės Palangos aikštės pajudėjus į J.Basanavičiaus gatvę Jūratės ir Kastyčio skverelio link.

Verslininkas tikino, kad mėšlo akciją atšauktų tik tuo atveju, jei turėtų mero pasirašytą raštą, kad bent rudenį galės pradėti statybas savo sklype. Kadangi tikimybė, jog toks raštas šiandien bus pasirašytas – minimali, kurorto valdžios atstovai pro L.Želviui priklausantį sklypą šventinėje eisenoje turės žygiuoti sukdami nosis į šalį.

Sieks rekordo

Nepaisant vakar Palangos gatvėse tvyrojusios sumaišties, planuojama, kad į kurortą per savaitgalį suplūs apie pusė milijono vasaros ir pramogų išsiilgusių žmonių iš visos Lietuvos.

Didžiausias šalies kurortas stengsis savo svečius nustebinti netikėtomis pramogomis. Originaliausias renginys poilsiautojų lauks šeštadienį. Ant Palangos tilto nuo pat ryto Palangos gintaro meistrų gildijos nariai pradės verti ilgiausius pasaulyje gintarinius karolius.

Šiam tikslui jau vakar buvo pa-ruošta 20 kilogramų gintaro gabalėlių, kuriuose išgręžtos skylutės. Iš tiek gintaro įmanoma suverti apie 400 metrų ilgio karolius.

Kaip „Klaipėdai“ sakė Palangos gintaro meistrų gildijos pirmininkas Sigitas Mickūnas, už vieną kilogramą gintaro gildijos nariai mokėjo po 52 litus. Dar po 15 litų teko sumokėti už skylučių išgręžimą viename kilograme gintaro gabalėlių. Manoma, kad iš 50 gramų gintaro gabalėlių pavyks suverti metrą karolių.

Gildijos narys Regimantas Urbašius dienraščiui sakė, kad kol kas tik apytikriai apskaičiuota, jog per valandą 7 žmonės suvers apie 40 metrų ilgio karolius. Kas dvi valandas gildijos nariai keisis. Penki žmonės gintaro gabalėlius vers ant specialių vielinių adatų, o du – padės juos užnerti ant žvejybinio valo.

Iki šeštadienio vakaro ant tilto turėtų būti suverti ilgiausi pasaulyje gintaro karoliai. Pasak S.Mickūno, jei gildijos nariams darbas eisis sparčiai, jie pakvies prie rekordo siekimo prisijungti ir Palangos svečius. Poilsiautojai galbūt ir patys pamėgins suverti bent po keletą centimetrų karolių.

Gildijos nariai planuoja iš karolių padaryti gintarines užuo-

laidas, kurias pakabins jiems priklausančioje gintaro galerijoje. Po metų rekordinį gaminį ketinama parduoti aukcione. S.Mickūnas dienraščiui teigė, kad gautos lėšos bus padovanotos kokiam nors labdaros fondui ar vaikų namams.

Primins praeitį

Kaip „Klaipėdai“ vakar pasakojo vienas iš vasaros sezono atidarymo organizatorių Nerijus Stasiulis, kurorte renginių šiemet bus visokiems skoniams.

Poilsiautojus turėtų nustebinti ne tik rekordinių gintaro karolių vėrimas, bet ir penktadienio vakarinis koncertas, kuriame skambės 20 amžiaus populiariausios dainos, retro automobilių paradas ir svečius pasitiksiančios Smetonos laikų garsenybės.

N.Stasiulis pasakojo, kad kurorte savaitgalį turėtų tvyroti giedra praeities dvasia.

J.Basanavičiaus gatvėje bus atidaryta paroda, kurioje bus eksponuojamos senosios ir dabartinės Palangos fotografijos, gros senų laikų muzika. Gatvėje svečius stebins aktoriai, kurie bus apsirengę ir nugrimuoti taip, kaip prieškario laikų žinomiausi šalies veikėjai – prezidentas su prezidentiene, poetai, mokslininkai, menininkai.

Lepins renginiais

Šįvakar 18 valandą į pagrindines Palangos gatves iš atnaujintos centrinės aikštės pajudės retro automobilių paradas, skelbiantis vasaros sezono pradžią. Įspūdingi automobiliai kurorto svečius pakvies į oficialią vasaros sezono, rekonstruotos centrinės aikštės bei J.Basanavičiaus gatvės atidarymo ceremoniją. Po valandos centrinėje Palangos aikštėje į dangų pakils 500 balionų. Ir ims veikti fontanas. Tuomet visi svečiai šventine eisena J.Basanavičiaus gatve pajudės atnaujinto Jūratės ir Kastyčio skvero link. Po oficialių kalbų prasidėjusią šventę Jūratės ir Kastyčio skvere tęs koncertas kabareto stiliumi.

Šeštadienį aštuntą ryto Palangos pučiamųjų orkestrui tradiciškai pažadinus miestą, prasidės kermošius Vytauto gatvėje.

Iš pat ryto keliose miesto vietose startuos įvairios sporto varžybos. Palangoje dvi dienas rungsis tenisininkai, Klaipėdos apskrities futbolininkai, pliažo tinklinio bei futbolo komandos, tęsis penktadienio rytą prasidėjusių žurnalistų ralio lenktynių etapai, o sekmadienį vyks ir gatvės krepšinio turnyras.

Šeštadienį svečių dėmesio taip pat turėtų sulaukti vaikų kolektyvų koncertas, dekoratyvinių balandžių, floristikos parodų atidarymai, Senamiesčio teatro aktorių akcijos J.Basanavičiaus gatvėje.

Vidurnaktį šventę vainikuos įspūdingas fejerverkas Jūratės ir Kastyčio skvere.

Reda Baltinaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.