J.Liaučius negrąžina buto

Buvęs valstybės kontrolierius Jonas Liaučius dar ne vienerius metus gali gyventi tarnybiniame bute, nors nėra valstybės tarnautojas.

Savivaldybės valdininkų raginamas išsikelti teisininkas laiškuose tikina turįs teisę į šį būstą. Iškeldinimo procedūra gali įvykti tik po teismo proceso, kuris gali užsitęsti labai ilgai.

J.Liaučius butą Alksnynės gatvėje gavo, kai 1998 metais atvažiavo iš Panevėžio dirbti Klaipėdos miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotoju. Už 94 kvadratinių metrų buto nuomą šeima kas mėnesį moka po 166 litus.

Buvęs teisėjas yra įsitikinęs, jog įgijo teisę į butą, kai jo remontui išleido labai daug pinigų. Klaipėdos savivaldybės valdininkai tikina, jog butas buvo remontuojamas miesto lėšomis.

Kai J.Liaučius tapo Valstybės kontrolieriumi ir išvyko dirbti į sostinę, Klaipėdoje liko gyventi jo žmona bei dukra. Keletą metų jis buvo vienas iš nedaugelio Lietuvoje valdininkų, vienu metu turėjusių du tarnybinius butus.

Be to, J.Liaučiaus šeima turi miško sklypą Anykščių rajone, gyvenamojo namo dalį Mažeikių rajone, sodo namelį ir sodo sklypą Klaipėdos rajone, žemės ūkio paskirties sklypą Mažeikių rajone.

Kadangi, būdamas kontrolieriumi, J.Liaučius kas savaitgalį į uostamiestį pas šeimą važiuodavo tarnybiniu automobiliu, dar vienai kadencijai Prezidentas jo nepatvirtino. Netekęs aukšto posto, teisininkas nepasiprašė grąžinamas į teisėjo kėdę Klaipėdos miesto apylinkės teisme. Tad nebeliko jokio pagrindo jo šeimai leisti gyventi tarnybiniame bute.

Klaipėdos savivaldybė paruošė laišką, raginantį J.Liaučių išsikelti. Laiško projekte valdininkai nurodė terminą – iki birželio pirmosios. Tačiau apsižiūrėję, jog kraustytis duodama tik savaitė, šį laiką pratęsė iki birželio 15-osios.

Jau dabar aišku, kad advokato kontorą Vilniuje, Rinktinės gatvėje, turintis J.Liaučius geruoju nepasiduos ir iš buto uostamiestyje taip greitai keltis nesirengia. Šeima iš buto gali būti iškeldinta tik teismo sprendimu. Tačiau šis procesas gali tęstis ne vieną mėnesį, o gal ir metus. Be to, teismo sprendimą galima apskųsti. Net ir sulaukus galutinio sprendimo, teismo antstoliai juos ne visada tučtuojau skuba vykdyti.

Todėl prognozuojama, jog Liaučių šeima keturių kambarių butu gali naudotis dar keletą metų.

Klaipėdos savivaldybės Socialinio būsto skyriaus vedėja Danguolė Netikšienė sakė, kad tokio užsispyrusio žmogaus kaip J.Liaučius dar neteko matyti. Nepaisydamas įstatymų, jis vis reikalauja pratęsti nuomos sutartį.

Pakalbintas telefonu J.Liaučius sakė pykstąs ant spaudos, kuri neišklausanti jo pozicijos ir tik pilanti ant jo pamazgas. Tačiau ką nors komentuoti jis atsisakė.

Tarnybinius butus yra grąžinę daug buvusių valstybės tarnautojų. Kitas reikalas, kai jie išsituokia ir išvažiuoja, o savivaldybės nuomojamuose butuose lieka gyventi buvusi šeima su nepilnamečiais vaikais. Tačiau ir šiuo atveju kreipiamasi į teismą. Dažniausiai tokios bylos sprendžiamos moters ir vaikų naudai. Tik nesikeičia buto statusas. Jis kaip ir anksčiau lieka savivaldybės nuosavybe.

Daiva Janauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.