Ketvirtajame kėlinyje serbai nušlavė lietuvius

Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė šeštadienį Podgoricoje (Juodkalnija) pasibaigusiame keturių komandų turnyre „ProMonte Super Kup” liko trečia, paskutiniosiose rungtynėse pralaimėjusi Serbijos ir Juodkalnijos komandai 80:94 (18:16, 27:21, 20:22, 15:35).

Turnyro laimėtojais tapo visas trejas rungtynes laimėję serbai, o antrąją vietą užėmė Kroatijos rinktinė, įveikusi slovėnus 75:70.

Šeštadienio rungtynėse lietuviai turėjo galimybių iškovoti taurę, jei būtų įveikę serbus didesniu nei 7 taškų skirtumu. Po trijų kėlinių viskas buvo Lietuvos krepšininkų rankose, tačiau bejėgiškai sužaistos paskutiniosios dešimt minučių sužlugdė tokias viltis.

Antrajame mūsiškiai buvo įgiję net 13 taškų persvarą (44:31). Tačiau viskas žlugo ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai po kelių iš eilės Igorio Rakočevičiaus taiklių atakų serbai laimėjo atkarpą 14-0 ir įgijo dešimties taškų persvarą 79:69. Po tokio nokdauno lietuviai jau neatsigavo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Lietuvos rinktinėje išsiskyrė Arvydas Macijauskas, pelnęs 27 taškus, Dainius Šalenga surinko 14, o Robertas Javtokas – 13 taškų.

Serbams I. Rakočevičius pelnė 20 taškų, Dejanas Bodiroga – 16, o Dejanas Milojevičius – 14.

Rungtynės prasidėjo rezultatyviomis šeimininkų atakomis, po kurių serbai pirmavo 8:2. Lietuviai abu taškus surinko baudų metimais, o iki antrojo kėlinio vidurio buvo pataikę tik vieną dvitaškį.

Tačiau prieš aktyvią serbų gynybą gelbėjo puikia metami tritaškiai.

Pradžią padarė Ramūnas Šiškauskas, sušvelninęs skirtumą iki 5:8, netrukus jis jau išvedė lietuvius į priekį 12:11, o po D. Šalengos ir dar vieno R. Šiškausko tolimo pataikymo kėlinys buvo laimėtas 18:16. Serbai itin daug taškų pelnė baudų metimais.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai vėl leido pirmauti varžovams – 18:20, o beveik keturias minutes trukusią „sausrą” nutraukė dar vienas D. Šalengos tritaškis.

Kai pataikė ir Paulius Jankūnas, sėkmingai pavyko užbaigti porą kontratakų, prabilo A. Macijauskas ir R. Javtokas, lietuviai ėmė tolti – 26:22, 30:25, 36:27.

Serbai per pirmuosius du kėlinius nepataikė nė vieno tritaškio, o lietuviai – net 9 iš 18.

Likus kiek daugiau nei minutei iki kėlinio pabaigos, įsižaidęs A. Macijauskas padidino pranašumą iki 44:31, tačiau per likusį laiką ši persvara gerokai aptirpo – 45:37.

Trečiajame kėlinyje lietuviai visąlaik pirmavo 5-7 taškų skirtumu ir beveik išlaikė pranašumą – 65:59.

Tragedija prasidėjo pirmaujant 69:65, kai I. Rakočevičius keliskart pelnė taškus su bauda, o mūsiškių atakos baigėsi klaidomis, po kurių rezultatas tapo 69:79.

Po šio fiasko lietuviai jau nesumažino atsilikimo mažiau kaip iki septynių taškų, ir žiūrovų karštai palaikomi serbai šventė pelnytą pergalę.

Statistika.

Lietuva – Serbija ir Juodkalnija 80:94 (18:16, 27:21, 20:22, 15:35).

Lietuvai taškus pelnė: Arvydas Macijauskas 27, Dainius Šalenga 14, Robertas Javtokas 13, Ramūnas Šiškauskas 10, Simas Jasaitis 6, Paulius Jankūnas 4, Darjušas Lavrinovičius 2, Giedrius Gustas 2, Mindaugas Lukauskis 2, Simonas Serapinas 0, Vidas Ginevičius 0 (nežaidė Mindaugas Žukauskas ir Kšištofas Lavrinovičius).

Serbijai ir Juodkalnijai: Igor Rakočevič 20, Dejan Bodiroga 16, Dejan Milojevič 14.