25 turas: „A lygos” lyderių lygiosios

Šeštadienį Lietuvos „A lygos” čempionate vyko penkerios 25-ojo turo varžybos, iš kurių didžiausią susidomėjimą kėlė pirmenybių lyderių „Ekrano” ir „Kauno” dvikova, pasibaigusi nulinėmis lygiosiomis. Įvarčių nebuvo įmušta ir Vilniaus derbyje, „Sūduva” su „Vėtra” taip pat sužaidė lygiosiomis, o pergales iškovojo „Atlantas” ir „Šilutė”.

Lygoje pirmaujantis Panevėžio „Ekranas” namuose susitiko su „Kaunu” – pergalė namuose būtų leidusi V.Liubšio auklėtiniams galutinai atitrūkti nuo varžovų, tuo tarpu kauniečiai bandė atgaivinti viltis dar pakovoti dėl čempionų titulo.

Jau pačioje rungtynių pradžioje šeimininkai turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau M.Savėno baudos smūgį atmušė vartininkas E.Kurskis, o vėliau progą pasižymėti turėjo „Ekrano” naujokas T.Kavolis, bet „Kauno” vartų sargas ir vėl sužaidė sėkmingai.

Svečiai atsakė T.Papečkio bandymu įmušti iš baudos smūgio, o įpusėjus kėliniui šeiminimkų atakoje pro šalį skriejo P.Lukšio galva muštas kamuolys, vėliau nepavyko pasižymėti ir A.Klimavičiui. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi – lygiu rezultatu 0-0.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo „Kaunas”, bet svečiams nepaisant turėtos iniciatyvos nesisekė sukurti pavojingesnių progų. 69 minutę arti įvarčio buvo po keitimo aikštėje pasirodęs L.Pilibaitis, kurio smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų, o susitikimo pabaigoje progų dar neišnaudojo M.Gardzijauskas ir T.Papečkys.

Abiems komandoms pasižymėti taip ir nepavyko, tad susitikimui pasibaigus lygiosiomis „Ekranas” išlaikė trylikos taškų pranašumą prieš „Kauną”, tiesa yra sužaidęs rungtynėmis daugiau. Dabar, iki čempionato pabaigos likus 10-iai turų, Panevėžio klubui norint užsitikrinti nugalėtojų titulą užtektų septynių pergalių.

Kitose dienos rungtynėse Vilniuje „Žalgiris” sostinės derbyje susikovė su „Vilniumi” ir nors abi komandos turėjo galimybių įmušti, rungtynes taip pat baigė be įvarčių. Marijampolėje „Sūduva” priėmė Vilniaus „Vėtrą” ir sužaidę lygiosiomis nepasinaudojo proga priartėti prie trečioje vietoje esančių varžovų – svečiai pirmavo 14 minutę pasižymėjus N.Sasnauskui, bet 55 minutę D.Maciulevičius rezultatą išlygino.

Klaipėdoje susitiko dvi žaidybinėje krizėje atsidūrusios komandos – vietos „Atlantas” ir „Šiauliai”. Pergalę dviejų įvarčių persvara šventė aikštės šeimininkai, kurių gretose įvarčius įmušė A.Laurišas ir M.Bezykornovas. Tris taškus iškovojo ir „Šilutė”, išvykoje nugalėjusi Kėdainių „Nevėžį”. Kėdainiečiai pirmavo po M.Činiko įvarčio nuo 11 metrų žymos, bet neužilgo baudiniu atsakė G.Juška, įmušė M.Grigalevičius, o pergalę svečiams paskutinę minutę užtvirtino G.Podelis.

Turnyrinė lentelė

26 turo rezultatai

„Ekranas” 0 – 0 „Kaunas”

„Žalgiris” 0 – 0 „Vilnius”

„Sūduva” 1 – 1 „Vėtra”

14′ [0 – 1] Nerijus Sasnauskas

55′ [1 – 1] Darius Maciulevičius

„Atlantas” 2 – 0 „Šiauliai”

8′ [1 – 0] Aivaras Laurišas

26′ [2 – 0] Marius Bezykornovas

40′ iš aikštės pašalintas Amaro Atigbiolaye („Šiauliai”)

„Nevėžis” 1 – 3 „Šilutė”

16′ [1 – 0] Marius Činikas (11m.)
30′ [1 – 1] Gvidas Juška (11m.)

37′ [1 – 2] Mindaugas Grigalevičius

90′ [1 – 3] Gintas Podelis