Panevėžio seimūnai – ant rinkėjų pasitikėjimo svarstyklių

Reagavo skirtingai

Manantieji, kad į valdžios olimpą užkopusiems politikams neberūpi, kaip juos ir jų darbus vertina buvę rinkėjai, – apsirinka.

PB, kalbėdamasis su panevėžiečiais Seimo nariais, įsitikino, kad mūsų parlamentarams labai svarbi gera reputacija, palanki juos išrinkusių žmonių nuomonė.

Seimo politikus iš Panevėžio dienraštis šnekino prašydamas pakomentuoti PB interneto svetainėje jau kurį laiką skelbiamos apklausos rezultatus. Joje teiraujamasi, kuris panevėžietis parlamentaras labiausiai atitinka juos rinkusių žmonių lūkesčius.

Geriausiai įvertinti mūsų seimūnai džiaugėsi pasitikėjimu ir tvirtino, kad likusią kadencijos dalį dėl Panevėžio žmonių darbuosis dar energingiau. Apklausos dalyvių į sąrašo pabaigą nustumti panevėžiečiai politikai reagavo atvirkščiai – neslėpė susierzinimo, tikino, jog rinkėjams jų veikla gali būti ir nematoma, guodėsi, kad užkariauti žmonių širdis dar turį daug laiko.

Rajono eksmeras – paskutinis

Daugiausia palankių vertinimų kol kas yra sulaukęs liberalcentristas Gintaras Šileikis. Net 37 procentai respondentų jį nurodo kaip geriausiai atitinkantį rinkėjų lūkesčius.

Antrąją vietą šiuo metu užima konservatorius Julius Dautartas: jis pateisina 27 procentų apklausos dalyvių pasitikėjimą.

Darbo partijos frakcijos narys Skirmantas Pabedinskas yra surinkęs 25 procentus palankių balsų, o visiškas šios rikiuotės autsauderis – Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungai atstovaujantis Seimo vicepirmininkas Alfredas Pekeliūnas. Buvusiam Panevėžio rajono merui simpatizuoja vos 12 procentų respondentų.

Įvertino ilgametę patirtį

G.Šileikis, išgirdęs, kad pirmauja panevėžiečių parlamentarų ketvertuke, maloniai nustebo. „Tai stebuklas. Labai įdomu ir, aišku, džiugu”, – sau ypač palankius apklausos rezultatus įvertino Seimo narys ir tvirtino, jog rudenį į Seimą grįš dirbti su dar stipresniu noru, su dar didesniu atsidavimu.

Paklaustas, kodėl, jo nuomone, panevėžiečiai apklausoje favoritu pasirinko būtent jį, G.Šileikis ėmė kuklintis. „Tegu apie tai pasako patys žmonės. Man vertinti savo darbą, o juo labiau jį lyginti su kitų Seimo kolegų iš Panevėžio veikla būtų visiškai neetiška”, – aiškino parlamentaras.

Tačiau seimūnas sutiko su prielaida, kad didelį rinkėjų pasitikėjimą galėjo išsikovoti parlamente dirbdamas jau trečiąją kadenciją. „Žmogus per laiką įgyja patyrimo, žinių, kaip vieną ar kitą reikalą išspręsti kuo trumpesniu keliu”, – svarstė G.Šileikis.

Projektai – iš socialinės sferos

Panevėžietis parlamentaras įsitikinęs, kad kai kurie jo inicijuoti įstatymai ar jų pataisos buvo ypač laukiamos daugelio Lietuvos žmonių. G.Šileikis paminėjo teisinius aktus dėl socialinių pedagogų ir medikų darbo laiko, gydytojų atlyginimų bei pensinio amžiaus piliečių pensijų.

Liberalcentristas taip pat yra įregistravęs iniciatyvą, kad valstybė privalo grąžinti nesumokėtus atlyginimus policininkams ir kitiems pareigūnams, kad skriauda turi būti atitaisyta ir dalies algos negaudavusiems dirbantiems pensininkams.
„Pastarasis reikalas Seime labai stringa. Tikiuosi, kad susirinkę į rudens sesiją Seimo nariai atsikvošės ir priims šiems žmonėms palankų sprendimą”, – vylėsi G.Šileikis.

Rėksnys ne visada darbščiausias

Sužinojęs, kad liko panevėžiečių parlamentarų ketvertuko uodegoje, A.Pekeliūnas akivaizdžiai susinervino. „Na ir kas? Ką man dabar daryti?” – metė atgal Seimo vicepirmininkas ir tučtuojau puolė gintis, esą jis parlamente atstovauja apklausoje greičiausiai nedalyvavusiems Panevėžio rajono rinkėjams. „Žinoma, kiek galiu, rūpinuosi ir miestiečiais, bet daugiausia stoju už kaimiečius”, – teigė A.Pekeliūnas.
Panevėžio rajono eksmero nuomone, aktyvesnis afišavimasis Seime nebūtinai reiškia, kad tas parlamentaras ypač darbštus įstatymų kūrėjas. „Kartais daugiau nuveikia tie, kas tyli”.

A.Pekeliūnas labiausiai didžiuojasi pakėlęs triukšmą dėl Liūdynėje planuojamo statyti regiono sąvartyno. Seimo vicepirmininkas įsitikinęs, kad jam palaikius prieš šį objektą sukilusius liūdyniečius buvo peržiūrėta sąvartyno kūrimo galimybių studija, atsirado įsipareigojimas sumontuoti atliekų rūšiavimo liniją, pagerinti Liūdynės žmonių gyvenamąją aplinką.

„Dėl to laimėjo ir Panevėžio miestas, ir pati Liūdynė”, – neabejojo A.Pekeliūnas.

Lydėjo skandalai

Seimo vadovas lyg kirviu nukirto kategoriškai neigdamas žurnalistės prielaidą, kad nekokius jo reitingus galėjo lemti šių metų pradžioje kilę skandalai.

A.Pekeliūną Seimo etikos sargai kvietėsi pasiaiškinti dėl kelionės Panevėžio verslininkų užsakytu lėktuvu į Italiją, taip pat dėl nekompetentingų kalbų apie Europos Sąjungą panevėžiečiui politikui teko palikti Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko postą.

„Tai neturėjo jokios įtakos”, – rėžė A.Pekeliūnas ir pridūrė, kad tik laikas parodys, kuris Seimo narys panevėžiečių rinkėjų gerovei nuveiks daugiausia.

Daug laiko suėdė KGB reikalų komisija

Didelio noro kalbėtis apie PB apklausoje dalyvavusių respondentų vertinimus nerodė ir Darbo partijos atstovas Seime S.Pabedinskas. Tik trečiojoje vietoje pagal nuomonių palankumą kol kas besilaikantis parlamentaras pirmiausia įkirto miesto žiniasklaidai, esą ši rašydama apie Panevėžio seimūnų darbą į lyderius nepelnytai iškėlė konservatorių J.Dautartą.

„Aš teiravausi Seimo kanceliarijoje – J.Dautartas nėra įregistravęs nė vieno įstatymo projekto”, – pykdamas tvirtino S.Pabedinskas.

Kita klaida, kurią, anot pirmąją kadenciją Seime dirbančio buvusio televizijos reporterio, daro žurnalistai, yra ta, kad jie esą nesupranta, ką reiškia būti išrinktam vienmandatėje ir ką – daugiamandatėje apygardose.

„Aš išrinktas pagal partijos sąrašą, todėl atstovauju visai Lietuvai. Jūsų apklausoje pateiktas klausimas suformuluotas neteisingai”, – mokė S.Pabedinskas.

Galiausiai kiek atlyžęs seimūnas atskleidė, jog iš viso Seime yra pateikęs trijų teisinių aktų ir jų pataisų projektus. „Jie visi susiję su nacionalinio saugumo ir gynybos sritimi, kurioje aš dirbu”, – paaiškino S.Pabedinskas.

Seimo naujokas neabejojo, kad Seime iki vasaros atostogų būtų nuveikęs dar daugiau, jei ne paskyrimas vadovauti kai kurių politikų galimoms sąsajoms su KGB tirti sudarytai komisijai.

Įsitikinęs, kad simpatijos pelnytos

PB apklausoje 10 procentų rinkėjų balsų mažiau nei G.Šileikis surinkęs ir antrojoje pozicijoje atsidūręs Seimo Tėvynės sąjungos frakcijos narys J.Dautartas tvirtino, jog jam ši žinia – labai maloni.

„Esu bendruomenės žmogus ir džiaugiuosi, kad mano indėlį vertina kiti jos nariai. Tačiau Seime aš dirbu ne tik Panevėžiui, bet ir visai Lietuvai. Daugiausia tokių darbų man yra Seimo Švietimo ir mokslo komitete, kuriame einu vicepirmininko pareigas”, – pasakojo J.Dautartas.

Viena svarbiausių savo iniciatyvų Panevėžio labui parlamentaras laiko padarytus žygius, kad V.Žemkalnio gimnazija gautų pinigų pastato renovacijai. „Lėšų tam skyrė ir Savivaldybė, bet kad atėjo dar ir suma iš Vilniaus, gerą žodį noriu tarti ir sau”, – didžiavosi teatro režisierius.

J.Dautartui atrodo, kad ne vieno panevėžiečio pagarbą jis pelnė dar iki tapdamas Seimo nariu. „Manau, kad tam įtakos turėjo mano buvimas ne tik „Meno” teatro vadovu, bet ir aktyviu „Rotary” klubo nariu, kai kurių sėkmingai įgyvendintų projektų autoriumi”, – svarstė pirmąją kadenciją Seime besidarbuojantis konservatorius.

Neringa Martinkutė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.