Šurkus sužvėrėjo

Siūlo bandyti 10 kartų

Panašu, kad vėjus nuolat keliantis nušalinto prezidento Rolando Pakso bendražygis liberaldemokratas Gintaras Šurkus pažeidė dar vieną įstatymą.

Šį kartą G.Šurkus vėl apsikiaulino elgdamasis su gyvūnais taip, kaip tai draudžia Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas.

Nors prieš kurį laiką G.Šurkus, užskridęs ant kumelės oro balionu, jos atsiprašė ir sumokėjo 100 litų gyvulio šeimininkei, nuėjęs į radijo laidą vyras prakalbo baisius dalykus.

G.Šurkus trečiadienį viešai pasiūlė 10 tūkst. litų tam, kas sugebės bent kartą iš dešimties bandymų nusileisti oro balionu ant pievoje besiganančio gyvulio! Paties oreivio nevykėlio teigimu, toks triukas yra neįmanomas.

Masina skurstančius

„Ekstra žinių“ duomenimis, keli skurstantys oreiviai iš provincijos jau rezga planą, kaip gauti iš G.Šurkaus solidžią premiją.

Vyrai mano, kad meistriškumo ir sėkmės jiems pakaks. Tačiau oreiviai dar suka galvas, kaip išspręsti kelias rimtas problemas – reikia gauti dujų, užlopyti balioną ir rasti aukojimui tinkamą gyvulį.

Be to, G.Šurkui ir norėsiantiems pretenduoti į jo prizą reikėtų priminti dar vieną gyvūnų globos įstatymo nuostatą – norint atlikti bandymus su stuburiniais gyvūnais, būtina gauti specialų leidimą.

Tokio pobūdžio leidimus išduoda tik Valstybinė veterinarijos tarnyba Laboratorinių gyvūnų naudojimo etikos komisijos teikimu.

Gyvūnų globėjai – įtūžę

Lietuvos gyvūnų globos asociacijos narė Jurgita Gustaitienė buvo priblokšta: „Na, nieko sau! Jis visai jau nuprotėjo!“

J.Gustaitienė negalėjo patikėti savo ausimis. „Ir būtent – nusileisti ant gyvulio? Jis nepaminėjo, ant kokio?“ – teiravosi ji.

Gyvūnų globėja stebėjosi G.Šurkaus nesąmoningumu. „Būdamas politikoje, jis turbūt žino Lietuvos ir Europos Sąjungos įstatymus. Jis turbūt puikiai žino, kad gyvūnai yra ginami ir pasaulinių, ir mūsų šalies įstatymų, ir įvairių tarptautinių konvencijų. Noras sužaloti gyvūną arba skatinimas kitą asmenį tai padaryti yra baudžiamas“, – kalbėjo veterinarijos gydytoja.

J.Gustaitienės teigimu, priklausomai nuo to, kokia žala padaryta, bausmė gali būti nuo įspėjimo ar baudos net iki laisvės atėjimo iki 3 metų. Griežčiausia bausmė skiriama, kai gyvūnas nužudomas itin žiauriai arba vaikų akivaizdoje.

Kaimo vaikui – neaišku

Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Selemonas Paltanavičius sakė, kad nelabai suvokia G.Šurkaus logiką: „Aš, kaimo vaikas, nelabai suprantu, kaip galima būtų ant gyvulio leistis?“

Vedėjas siūlytų pievoje nusibrėžti ratą ir mėginti leistis į jį.

S.Paltanavičius rungtį su naminiu gyvuliu vadintų ne tiek drastiška, kiek neetiška. „Negalima būtų tokio elgesio toleruoti. Drastiška būtų, jei siūlytų pėsčiomis pralenkti kokį nors gyvūną. O nusileisti ant jo balionu – neetiška“, – svarstė ministerijos atstovas.

Pinigus gauti nelengva

Oreivystės centro vadovas Romas Bakanauskas nelabai suprato klausimo apie tai, ar jo nesudomino G.Šurkaus pasiūlymas. „Jūs klausiate, ar techniškai būtų įmanoma nusileisti balionu ant arklio?“ – pasitikslino oreivis.

R.Bakanauskas atsikrenkštė ir pasakė: „10 tūkstančių litų, žinoma, nemaža suma“.

Bet netrukus jis pridūrė, kad tokio triuko atlikti jis asmeniškai nesugebėtų. „Priskristi prie daikto, kuris nejuda – vienas dalykas. O prie to, kuris laksto – sudėtinga. Be to, balionas skrisdamas skleidžia garsą. Nemanau, kad Lietuvoje atsiras tokių oreivių, kurie mėgins pataikyti ant arklio iš dešimties kartų“, – sakė R.Bakanauskas.

Įstatymas – griežtas „Ekstra žinios“ G.Šurkui primena, kad Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas draudžia:

1. Treniruojantis naudoti gyvūnus kaip taikinius.

2. Be pateisinamos priežasties sužeisti, gąsdinti ar numarinti gyvūną.

3. Numarinti gyvūną skandinant, smaugiant arba užkasant, naudoti metodus ar vaistus, kurių pasekmės negali būti kontroliuojamos.

4. Organizuoti gyvūnų kovas ar kovas su gyvūnais.

5. Vežti gyvūnus transporto priemonėmis, kurios yra tam nepritaikytos arba netinka tai gyvūnų rūšiai, taip pat vežti gyvūnus be Vyriausybės ar jos įgaliotų institucijų nustatyta tvarka išduoto leidimo (sertifikato) gyvūnams vežti (Galioja tuo atveju, jei pasibaidęs gyvulys įšoktų į žemai skrendantį balioną).

www.ekstrazinios.lt

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , .

2 Responses to Šurkus sužvėrėjo

  1. .

    is vieno juokelio, neismanelis zurnalistas padare ilga straipsni. Gaila laiko tokius skaityti.

  2. san

    p. Šurkus nuprotejo. te atleidzia man kalbibinkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.