„Ekraną” ir „Kauną” skiria vis dar solidi taškų persvara

Lietuvos futbolo A lygos komandose debiutavo nemažai naujokų

Atotrūkis tarp Lietuvos futbolo A lygos lyderio Panevėžio „Ekrano” ir antroje vietoje žengiančios Kauno FBK „Kaunas” komandos nesikeičia.

Abi ekipos 25-ajame ture iškovojo pergales. „Ekranas” 4:1 įveikė Kėdainių „Nevėžį”, o „Kaunas” 2:0 privertė pasiduoti Klaipėdos „Atlantą”.

A.Klimekas tapo atakų lyderiu

Kauno FBK „Kaunas” – Klaipėdos „Atlantas” 2:0 (2:0). Įvarčiai: A.Klimekas (13 ir 41 min.).

„Atlantui” neatstovavo „Kauno” paskolinti žaidėjai Andrius Puotkalis, Darius Regelskis, Marius Bezykornovas, Audrius Kšanavičius. Uostamiesčio ekipoje pirmą kartą žaidė buvęs Šilutės „Šilutės” gynėjas Evaldas Užkuraitis.

Kauniečiai aktyviau pradėjo rungtynes ir jau 13-ąją minutę pelnė įvartį. Jį gražiu smūgiu iš baudos aikštelės įmušė Arkadiušas Klimekas.

38-ąją min. „Kauno” gynėjas Nukris Mančchava baudos aikštelėje pargriovė klaipėdietį Antaną Tautvydą ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį.

Tačiau „Atlanto” kapitonas Dainius Žernys spyrė nevykusiai, kauniečių vartininkas Eduardas Kurskis išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio.

Kėlinio pabaigoje po Tado Papečkio perdavimo puikų įvartį galva pelnė A.Klimekas.

Legionierius iš Lenkijos tapo naujuoju „Kauno” ekipos atakų lyderiu. Per pastarąsias trejas rungtynes jis pelnė net šešis įvarčius.

Trūko komandinių veiksmų

„Kauno” vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas po mačo buvo santūrus.

„Mūsiškiams pavyko įmušti greitus įvarčius. Deja, jie neigiamai paveikė komandą. Žaidėjai per anksti nusiramino.

„Kaunas” buvo tarsi ne komanda, nes visi futbolininkai piktnaudžiavo individualiais veiksmais, per ilgai kontroliuodavo kamuolį”, – „Kauno dienai” sakė I.Pankratjevas.

Vis dėlto rezultatu jis liko patenkintas.

„Rezultatas geras. O žaidimu treneris retai kada būna patenkintas. Mums yra ką tobulinti”, – teigė „Kauno” strategas.

Į „Šilutę” grįžo M.Kižys

Šiaulių „Šiauliai” – Vilniaus „Žalgiris” 0:4 (0:1). Įvarčiai: J.Dovkša (36 min.), I.Morinas (55 min.), T.Gražiūnas (67 min.), A.Oriolas (89 min. – į savo vartus).

„Šiauliai” patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą iš eilės.

„Dabar visos komandos pasiekė geriausią sportinę formą, o mūsų žaidėjų forma liko tokia pat. Todėl ir rezultatai liūdni. Kartais pritrūksta ir sėkmės.

Vis dėlto reikia pabrėžti, kad mūsiškiai daro stebėtinai vaikiškas klaidas. Su žalgiriečiais pirmi du įvarčiai taip pat krito po šiurkščių klaidų”, – tvirtino „Šiaulių” vyriausiasis treneris Vytautas Jančiauskas.

Šilutės „Šilutė” – Marijampolės „Sūduva” 0:0.

„Šilutės” komandos marškinėlius vilkėjo 23 metų saugas Marius Kižys, pusę metų atstovavęs Edinburgo „Hearts” (Škotija) komandai. Vasaros viduryje „Hearts” atsisakė jo paslaugų. M.Kižys ir praėjusį sezoną rungtyniavo „Šilutės” ekipoje.

„Sūduvos” komandoje debiutavo devyniolikmetis saugas iš Brazilijos Chosė Kordeira.

Pirmajame kėlinyje „Sūduvos” atakų lyderis Tomas Radzinevičius neįmušė 11 metrų baudinio. Jo spirtą kamuolį sulaikė „Šilutės” vartininkas Modestas Stonys.

„Iki pertraukos geriau rungtyniavo marijampoliečiai. Antrajame kėlinyje galėjo pasižymėti M.Kižys. Abi komandos turėjo galimybę laimėti, todėl lygiosios – logiškas rezultatas”, – sakė „Šilutės” vyriausiasis treneris Svajūnas Česnulis.

Anot jo, į „Šilutę” grįžęs M.Kižys dabar nėra geros sportinės formos, jaučiasi, kad jis ilgokai nežaidęs. Tačiau treneris tikisi, kad saugas sustiprins komandą.

„Manau, jog mes praradome du taškus. Pirmajame kėlinyje turėjome aiškią persvarą, o po pertraukos vyko bekompromisė kova”, – tvirtino „Sūduvos” vyriausiasis treneris Algimantas Gabrys.

Ch.Kordeiros treneris nebuvo linkęs girti: „Su „Sūduva” jis treniravosi mėnesį, bet neturėjo paleidžiamojo rašto, todėl žaisti negalėjo. Kokį įspūdį vaikinas palieka? Kaip ir visi Lietuvoje rungtyniaujantys brazilai”.

Pranašumą įrodė per dešimt minučių

Panevėžio „Ekranas” – Kėdainių „Nevėžis” 4:1 (3:0). Įvarčiai: T.Kavolis (4 min.), A.Klimavičius (8 min.), V.Kavaliauskas (10 min.), M.Savėnas (51 min. iš 11 m.) ir A.Popovas (80 min.).

Pirmenybių lyderiai visas problemas išsprendė per pirmąsias dešimt minučių.

„Mačą pradėjome taip, kaip ir planavome. Pirmasis kėlinys buvo neblogas, tačiau po pertraukos mūsiškiai rungtyniavo prastai. Futbolininkus tikriausiai neigiamai paveikė trijų įvarčių persvara”, – sakė „Ekrano” strategas Virginijus Liubšys.

Vilniaus „Vilnius” – Vilniaus „Vėtra” 1:1 (1:0). Įvarčiai: V.Lukša (16 min.) ir N.Vasiliauskas (64 min.).

„Vėtros” komandos vartus pirmą kartą gynė 24 metų 189 cm ūgio vartininkas iš Gruzijos Mirza Merlanis. „Vilnius” trečias rungtynes iš eilės baigė rezultatu 1:1.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. „Nevėžis” 24 0 4 20 12:80 4
Rezultatyviausiai žaidžia „Ekrano” futbolininkai Mantas Savėnas (16 įvarčių) ir Vitalijus Kavaliauskas (14).