Ministrės žvilgsnis nukrypo į miškus

Likus keliems mėnesiams iki kadencijos pabaigos žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė susirūpino naujo patarėjo paieškomis. Rado ne tik miškininkystės specialistą ministerijai, bet ir kandidatą savo vadovaujamai partijai rinkimuose į Seimą.

Beveik ketverius metus patarėjo miškų klausimais neturėjusi Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) vadovė K.Prunskienė neseniai suprato, kad be miškininkystės reikalus išmanančio pagalbininko nebeišsivers. Nors pagal įstatymus šia sritimi rūpinasi Aplinkos ministerija, žemės ūkio ministrė mano taip pat galinti padėti spręsti tam tikrus klausimus.

Šią savaitę K.Prunskienės patarėju miškų klausimais pradėjo dirbti buvęs Vilniaus apskrities viršininkas Gintaras Gibas. Sukirtus rankomis dėl darbo, kelias partijas pakeitęs G.Gibas buvo įrašytas ir į K.Prunskienės vadovaujamos Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS) rinkimų sąrašą.

Pasiūlė ir vietą sąraše.
Į prieš kurį laiką atsilaisvinusį ministro patarėjo etatą K.Prunskienė nusprendė pasirinkti miškų specialistą. Ji LŽ tikino, kad rasti tinkamą kandidatą buvo labai sunku. Pirmiausia į ministrės akiratį pateko buvęs miškų ūkio ministras Rimantas Klimas, tačiau jis sutiko padėti tik visuomeniniais pagrindais. Tad galiausiai K.Prunskienė į savo komandą pasikvietė miškų inžinieriaus specialybę turintį G.Gibą. „Kai ieškojau tinkamo žmogaus, man jį pasiūlė miškininkai tvirtindami, kad tai patikimas, ilgametę patirtį turintis specialistas”, – aiškino ŽŪM vadovė. Ministrė G.Gibą pažįsta kelerius metus, nuo tada, kai Darbo partijai (DP) atstovavęs politikas tapo Vilniaus apskrities viršininku.

G.Gibui ministrė pasiūlė ne tik tapti patarėju, bet ir drauge su valstiečiais liaudininkais šturmuoti Seimą. „Kai su G.Gibu pradėjome kalbėtis apie prisijungimą prie veiklos miškininkystės srityje, pasiūlėme jam su mūsų partija dalyvauti rinkimuose”, – pasakojo K.Prunskienė.

Iš DP pas socialdemokratus perbėgęs politikas suspendavo savo narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje ir tapo nepartiniu VLS kandidatu į Seimą. Partijos sąraše, LŽ duomenimis, jis įrašytas 65 numeriu. G.Gibas svarsto ir galimybę įsilieti į valstiečių liaudininkų gretas. „Logiška, kad su tais, kuriais sėdžiu viename vežime, ir dirbu”, – aiškino jis.

Pamatai karjerai

Šiuo metu K.Prunskienės komandoje ministerijoje dirba 4 patarėjai ir 3 padėjėjai. Ministrė aiškina, kad nors iki darbo pabaigos liko keli mėnesiai, naujas patarėjas miškų klausimais jai buvo labai reikalingas. Anot K.Prunskienės, ką tik į jos komandą įsiliejęs G.Gibas ir po rinkimų galėtų dirbti Žemės ūkio ministerijoje. „Padirbėjęs ministerijoje G.Gibas turės argumentų pretenduoti į darbą ateinančios kadencijos metu. Juk žmonių iš kitos planetos nepriims, reikės specialistų”, – įsitikinusi ji.

Kojas naujame poste jau spėjęs apšilti G.Gibas LŽ tvirtino, kad dirbti ministerijoje jam visai nesunku. „Miškams esu skyręs gana daug gyvenimo. Ėjau įvairias pareigas: nuo eigulio iki generalinio miškų urėdo ir viceministro, tad klausimų, kurių nežinočiau, tarsi ir nėra”, – tikino jis.

Galima privilegija kandidatui

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotojas Jurgis Razma nesupranta, kodėl be patarėjo miškų klausimais dirbusiai K.Prunskienei staiga prisireikė tokio pagalbininko. „Gali kilti minčių, kad taip norima priimti darbuotojų, kurie talkintų ruošiantis rinkimams ir kuriems nereikės mokėti iš partijos pinigų, nes tai bus daroma iš biudžeto lėšų”, – aiškino parlamentaras.

J.Razma įsitikinęs, kad į Seimą susiruošęs G.Gibas labai palankiu metu pradėjo dirbti ministrės patarėju. „Patarėjai paprastai dirba gana laisvu grafiku, todėl labai patogu užsiimti rinkimų kampanija ir dar gauti neblogą atlyginimą”, – mano konservatorius.

Kiša nosį ne į savo daržą?

Pagal įstatymus, miškų reikalais mūsų šalyje turi rūpintis Aplinkos ministerija. Tačiau likti šių reikalų nuošalyje nenori ir K.Prunskienė. Anot jos, ŽŪM reikia prižiūrėti kaimo plėtros programos administravimą, plėtoti socialinį dialogą su miškų savininkais.

Šiam reikalui K.Prunskienė pasirūpino ne tik įdarbinti patarėją, bet ir įsteigti neformalų komitetą. Jos planuose – galimybė suformuoti specialų miškininkystės reikalų skyrių ŽŪM. „Man reikėjo žmogaus, kuris talkintų dirbant su socialiniais partneriais ir ministerijos kuruojamomis programomis. Vienas patarėjas šiems klausimams – tik pajėgų formavimo įsibėgėjimas”, – tvirtino ministrė.

K.Prunskienė tikina, kad jos vadovaujama ŽŪM nesirengia perimti Aplinkos ministerijai patikėtų funkcijų miškininkystės klausimais. „Tiesiog mūsų turimos funkcijos reikalauja kur kas konkretesnių administracinių gebėjimų”, – aiškino ji.

Bus matyti po rinkimų

Aplinkos ministerijos valdininkai neoficialiai kalba, kad K.Prunskienė miškais ir miškininkų problemomis susidomėjo tik prieš rinkimus. Ar ministrė iš tiesų siekia ŽŪM žinion perimti miškininkystės reikalus, anot jų, bus matyti tik po rinkimų.

Aplinkos ministras Artūras Paulauskas taip pat nelinkęs manyti, kad K.Prunskienė iš jo vadovaujamos žinybos bandytų paveržti kokias nors funkcijas. „Nemanau, kad artimiausiu metu, iki šios Vyriausybės kadencijos pabaigos, perskirstysime funkcijas. Jei panašių pasiūlymų atsirastų kitą kadenciją, tas iniciatyvas būtų galima svarstyti”, – mano A.Paulauskas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Ministrės žvilgsnis nukrypo į miškus"

  1. Tadas

    Praėjęs stažuotę kombinatorių, vagių ir melagių partijose Gibas tikrai nušviesins dar išlikusius šimtamečius miškus. Dar didesnei Kniažnos Utiužnajos garbei.

  2. Runkelis

    …Ir kad gerbiamoji Kniažna nepaklystų grybaudama.

  3. rima

    susirupino misku taip kaip ir ekologisku maistu.Kur buvo jinai visus tuos metus??Ka ji veike,ar is viso ka nors dare,neskaitant savo naudai,zmoniu ir gamtos labui?Kazkada as ja ivertinau,o dabar man 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.