Ambasadorius davė pylos P.Vaitiekūnui

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čchikvadzė užsienio reikalų ministrui Petrui Vaitiekūnui pažėrė priekaištų dėl esą neobjektyvios mūsų šalies laikysenos per karinį konfliktą Gruzijoje.

Vakar susitikę P.Vaitiekūnas ir neseniai paskirtas Rusijos ambasadorius V.Čchikvadzė daugiausia dėmesio skyrė padėčiai Kaukaze aptarti. Lietuvos diplomatinės žinybos vadovas sulaukė rusų pasiuntinio pastabų dėl politinės paramos Gruzijai. Be to, ambasadoriui užkliuvo Lietuvos ir Rusijos draugystę neva temdantys mūsų politikų bei visuomenės veikėjų pareiškimai dėl padėties Kaukaze.

Pasigenda objektyvumo.
V.Čchikvadzė ministrui P.Vaitiekūnui pareiškė, kad Maskva nesutinka su mūsų šalies pozicija dėl karo Gruzijoje. Anot ambasadoriaus, Vilniaus laikysena yra vienpusiška ir neobjektyvi. „Lietuvos pozicija paremta ne visai objektyvia ir patikima informacija, išreiškia tik vienos šalies interesus, – įsitikinęs aukštas diplomatas. – Būna mažiausiai dvi konflikto šalys. Šiuo atveju tai buvo Gruzijos ir Pietų Osetijos konfliktas, kuriame Rusija atliko teisiškai jai deleguotą taikdario funkciją.” V.Čchikvadzė patikino, kad nors mūsų šalies požiūris Rusijai ir nepriimtinas, tačiau jis yra gerbiamas.

Skundėsi politikais

Rusijos ambasadorius negailėjo kritikos ir kai kuriems iš nelaimės Gruzijoje politinių dividentų esą besistengiantiems pelnyti Lietuvos politikams. Anot jo, įsibėgėjant rinkimų kampanijai, kai kurios jų pastabos Rusijos atžvilgiu akivaizdžiai peržengia draugiškumo ribas. „Išreiškiau susirūpinimą, kad kai kurios antirusiško pobūdžio akcijos buvo inicijuotos ir provokuojamos žmonių, kurie užima aukštus valstybinius bei visuomeninius postus. Manome, kad tokio pobūdžio pastabos yra neatsakingos ir nepadeda plėtoti gerų, draugiškų ir kaimyniškų santykių”, – tvirtino V.Čchikvadzė.

Nesirengia grasinti

Ambasadorius užtikrino, kad dvišaliai Lietuvos ir Rusijos santykiai dėl skirtingų nuomonių apie konfliktą nepasikeis. Anot V.Čchikvadzės, Maskva nesirengia suvedinėti sąskaitų su tais, kurie neremia jos pozicijos, nes tai būtų keista ir nežmoniška. „Esame kaimynai, todėl privalome gyventi taikiai. Mes Lietuvai negrasinome, negrasiname ir nesirengiame grasinti”, – tvirtino jis.

Tuo metu P.Vaitiekūnas patikino V.Čchikvadzę, kad mūsų šalis neketina susipriešinti su Rusija ir siekia pozityvaus bendradarbiavimo. „Esame numatę plačią bei konstruktyvią dvišalių santykių darbotvarkę, kuria vadovaudamiesi norėtume išspręsti įsisenėjusias problemas”, – tvirtino ministras.

P.Vaitiekūnas ambasadoriui aiškino, kad Lietuvos politikai ir piliečiai atidžiai stebi situaciją Gruzijoje ir jautriai reaguoja į įvykius šioje šalyje. Ministras pakartojo, kad Lietuva griežtai nepritaria jėgos panaudojimui bei karo veiksmams Kaukaze ir ragina ieškoti taikaus konflikto sprendimo būdo. „Valstybių suverenitetas ir teritorinis integralumas – neginčytini tarptautinės teisės principai”, – pabrėžė P.Vaitiekūnas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Ambasadorius davė pylos P.Vaitiekūnui"

  1. ...

    Ne pylos davė, o taktiškai ir protingai bei diplomatiškai pamokė, kaip reikėtų reaguoti į panašius nevienareikšmius svarbius pasaulio įvykius į kuriuos mūsų viršūnės sureagavo iškart labai karštakošiškai ir neabgalvotai.

  2. VVV

    as taip pat manau,kad Lietuvai ten kistis is vis nederejo(bet amerikonas manau liepe).Juk Gruzija pirmoji puole ir gavo atgal,kaip priklauso.Kaip kitaip galejo buti,niekaip neisisvaizduoju.

  3. Vytautas-Vitas

    08-14 ir VVV geriau sutinka tyliai palaukti,kol ateis po Cecenijos ir Gruzijos-Lietuvos eile.Jeigu Judu ne is penktos kolonos ar Latviu gatves,pradekite galvoti virsutiniu aukstu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.