Sostinės policininkai neįveikė savo vadovo

Gausybė policijos pareigūnų parašų, kuriais reiškiamas nepasitenkinimas sostinės policijos vadovo Sigito Mecelicos veikla, padėta į stalčių.

Daugiau nei pusė tūkstančio sostinės policininkų pasirašė rezoliuciją, kuria nepritariama Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininko S.Mecelicos veiklai. Anot Policijos profesinių sąjungų vadovų, rezoliucija priimta balandį, o parašų rinkimo akcija tebetęsiama. „Rezoliucijoje prašome imtis neatidėliotinų veiksmų, kad būtų sukurtos normalios tarnybos sąlygos sostinės pareigūnams“, – tvirtino Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas. Profesinės sąjungos taip pat pasiūlė visuomenei ir Policijos departamentui atkreipti dėmesį į Vilniaus policijos vadovų piktnaudžiavimus ir nesuprantamą valdymo stilių. „Neracionaliai vykdomos pertvarkos ir reorganizacija, kurios ne pagerino padėtį sostinės policijoje, bet apsunkino – pablogino darbuotojų darbo sąlygas ir paslaugų kokybę, sukėlė įtampą kolektyvuose. Be to, neskaidriai vykdomos atrankos, daromas psichologinis spaudimas atvirai apie problemas prabylantiems darbuotojams, netinkamai apskaitomas darbo laikas“, – problemas vardijo Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda.

Primename, kad praėjusį mėnesį Policijos departamento komisija atliko tarnybinį patikrinimą, kurio metu konstatuoti net trys Vilniaus miesto VPK viršininko tarnybiniai nusižengimai, susiję su atrankos procedūrų reguliavimu, darbo užmokesčio išmokėjimu ir apskaita bei tarnybinių nusižengimų vertinimu. Tuo remdamiesi profesinių sąjungų atstovai policijos generaliniam komisarui Vizgirdui Telyčėnui išdėstė savo nuogąstavimus.

Vakar Policijos departamente apsilankė ir sostinės policijos vadovas. S.Mecelica išdėstė savo požiūrį į padėtį sostinės policijoje.

Generalinis komisaras vis dėlto nusprendė neskirti S.Mecelicai jokios tarnybinės nuobaudos. Pasak V.Telyčėno, komisijos patikrinimo metu nustatyti veiklos organizavimo trūkumai nesudaro pagrindo skirti drausminę atsakomybę. Be to, tarnybinio patikrinimo išvadą S.Mecelica yra apskundęs vidaus reikalų ministrui.

Galop vidaus reikalų sistemos profesinės sąjungos atstovai pritarė susitikimo su V.Telyčėnu iškeltai minčiai dėl Lietuvos policijos vadovų tarpininkavimo ir nuolatinės pokyčių stebėsenos Vilniaus mieste. Nuspręsta jau kitą savaitę surengti pirmąjį Policijos departamento, Vilniaus miesto VPK vadovų ir darbuotojų atstovų susitikimą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.