Algų reitingų viršūnėse – Božena

LŽ vakar gavo ilgai lauktus duomenis apie prezidentūros darbuotojų atlyginimus. Paaiškėjo, kad viena geriausiai apmokamų valstybės tarnautojų yra ne kas kita, o šalies vadovo asmeninė asistentė Božena Krasovskaja.

Prezidento Valdo Adamkaus atstovė spaudai Rita Grumadaitė, atsiųsdama duomenis apie darbo užmokestį, teigė buvusi „priversta ne kartą patikslinti klausimus, kad prezidentūra nebūtų apkaltinta nebūtais dalykais”. „Deja, kaip paprastai, to nepavyko išvengti, – tvirtino R.Grumadaitė, turėdama galvoje vakarykštį LŽ straipsnį „Įstatymas – tik žmonių mulkinimas”, kuriame prezidentūros tarnautojams priekaištaujama dėl biurokratinio atsirašinėjimo. – Atkreipiu jūsų dėmesį, jog prezidento kanceliarija nepažeidė Visuomenės informavimo įstatymo, kuris numato, kad „informacija, kurią rengiant reikia kaupti papildomus duomenis”, pateikiama ne vėliau kaip per savaitę.”

Taigi mėnesinės pareiginės algos (neatskaičius mokesčių) prezidentūroje yra tokios: Respublikos prezidento – 25 816 litų, prezidento patarėjų-grupių vadovų – 5831 litas, prezidento patarėjų – nuo 5292 iki 5831 litų, prezidento patarėjų pavaduotojų – 3822 litai, prezidento konsultantų – 3822 litai, prezidento referentų – 3430 litų, kanclerio – 5831 litas.

Įvairaus rango darbuotojai taip pat turi teisę nuo pareiginės algos gauti už stažą priedą, kurio dydis svyruoja nuo 3 iki 15 procentų. Be to, dar numatytos 10-60 proc. priemokos nuo pareiginės algos. Prie pareigybės nurodyti priedų ir priemokų procentai neatspindi visų suvienodintas pareigybes einančių asmenų priedų ir priemokų – nurodyti tik juos turinčių darbuotojų (tai iš esmės yra politinio pasitikėjimo pareigūnai etc.) priedų ir priemokų procentai. Skyriaus vedėjai prezidentūroje uždirba nuo 4263 iki 4753 litų, specialistai – 2352 litus.

Į atskirą kategoriją išskirti darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis. Tai skyrių, kitų struktūrinių padalinių viršininkai, vedėjai (rūmų administratorius, rezidencijos administratorius), vyriausieji specialistai – jie gauna nuo 2944 iki 4224 litų. Tarnautojai gali užsidirbti nuo 2560 iki 6400 litų, prezidento sekretorės ir kanclerio asistentės alga vienoda – 3584 litai. Du prezidento metraštininkai gauna po 4224 litus, prezidentūros darbininkai – nuo 1152 iki 1792 litų, o kiemsargis – tik 1152 litus.

Pagaliau pavyko sužinoti, kad įtakingajai prezidento asistentei B.Krasovskajai mokamas 6400 litų atlygis – didesnis nei kancleriui ar prezidento patarėjams. Tiesa, oficialiai jai nepriklauso jokie priedai. Tik limuzinas „Audi” ir vairuotojas, kiekvieną dieną nuvežantis asistentę į atsakingą tarnystę šalies vadovui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , .

8 atsiliepimai į "Algų reitingų viršūnėse – Božena"

 1. pilietis

  Nu jo uz senio kiausiu pakasyma tokius pinigus gauti. Grusti ta seneli i pensija.

 2. nenuorama

  o tu galvoji tavo kiausiai nepasens?

 3. grazu

  na pencininkam yra pavydeti tokios senelio algos ir pasvajoti apie tokias pencijas…..

 4. Savas

  Nebambekit mieli Lietuviai, kiek gi galime, visos valstybes tai daro, tai normalu ir moralu, tai gi rupinkites savo „kiausais” !!!

 5. bomzas

  Jums ir toliau siūlys egzistuoti už 550 atskaičius mokesčius. YPAŽ PROVINCIJOSE 😡

 6. to savas

  tai mes ir rupinames savo kiausiais, kad jie nebutu visai tusti tai reikia ir i skrandi ideti. Senelio gali buti ir tusti.

 7. expiliete

  nepamirkite kiekviena menesi prie algos prideti pried uz staza + „kuklu” prieda 60% nuo algos, tai pav. atrodytu skyriaus vedejo galuyine atlyginimo suma = 4263 + 10% (stazas) +60% (nuo algos dyd. pr.)=4253+426,3+2557,8=7237,1 lt
  TAIGI, ISVADOS PACIOS PRASOSI…) GEDA

 8. BAISU

  TAIGI MUSU VALDZIA TAIP „SUNKIAI”DIRBA…KA JUS GALVOJATE LENGVA VIS ITEMTAI MASTYTI KAIP DAR IS EILINIO ZMOGELIO PINIGU ISSPAUSTI, KOKIU DAR MOKESCIU SUGALVOTI O IR TUOS PACIUS PAKELTI…NE VELTUI IR KANCELIARINEMS PREKEMS TIEK DAUG PINIGELIU DUODAMA…SITIEK REIKIA RASYTI, PLANUOTI… 😳

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.