Dujų kaina viršija rekordus

Ilgą laiką nekitusios ir dažną vairuotoją džiuginusios automobilių dujų kainos šiuo metu daugelį verčia sunerimti. Per mėnesį šalies degalinėse suskystintos dujos pabrango beveik trečdaliu.

Paklausa didina kainą

Iki šiol apie pusmetį 1,85 Lt kainavusios suskystintos dujos jau perkopė 2,14 Lt ribą.

Ir nors pasaulinėje rinkoje pastaruoju metu nafta sparčiai pinga, dujų kainai tai įtakos kol kas neturi.

Pasak bendrovės „Mažeikių nafta” atstovo spaudai Jacek Komar, šių degalų kainos didėjimui bene daugiausiai įtakos turėjo sumažėjusi pasiūla.”Per mėnesį suskystintų dujų kainos tiek regioninėje Rytų, tiek Vakarų Europos rinkose pakilo apie 23 proc., todėl natūralu, kad tai turėjo įtakos suskystintų dujų brangimui Lietuvoje.

Tačiau būtina pabrėžti ir tai, kad toks kainų kitimas yra gana sezoninis reiškinys, kuris kartojasi jau kelis pastaruosius metus. Atšilus orams dujų vartojimas gerokai išaugo, o jų gamyba dėl profilaktinių remontų naftos ir dujų perdirbimo įmonėse sumažėjo, todėl pristigus produkto kaina ir padidėjo”, – paaiškino jis.

J.Komar pabrėžė, jog džiaugtis reikėtų tuo, kad iš visų trijų Baltijos valstybių suskystintos dujos pigiausiai kainuoja Lietuvoje. Brangiausiai jos parduodamos Latvijoje.

Nafta pinga ir toliau

Jau keletą savaičių pinganti žaliava ir krentančios pasaulinės naftos produktų kainos lėmė dyzelino bei benzino pigimą. Šiuo metu litras populiariausio 95 markės benzino šalies degalinėse vidutiniškai kainuoja 3,93, o dyzelino – 4,25 Lt.

Bendrovės „Mažeikių nafta” verslo plėtros vadovas Sigitas Zakalskis patikino, kad tai reikšmingiausias degalų kainos mažėjimas per pastarąjį laikotarpį.

Anot jo, naftos kainos jau gerokai nutolo nuo istorinio maksimumo, pasiekto liepos 11 dieną – 147 JAV dolerių už barelį.

Šiuo metu naftos kainos Azijos prekybos rinkoje priartėjo prie 123 JAV dolerių už barelį ribos, tad tikėtina, kad tiek benzinas, tiek dyzelinas šalies vartotojams pigs ir toliau. Pinganti nafta, pasak S.Zakalskio, netrukus turėtų lemti ir dujų kainų mažėjimą.

Dujų įranga nebedomina

Kylančios dujų kainos daro didelę įtaką ir šalies vairuotojams. Anot Lietuvos automobilių dujų įrangos montuotojų asociacijos „Autoekologija” valdybos pirmininko Remigijaus Jonaičio, brangstant dujoms, o benzinui pingant gerokai sumažėjo norinčiųjų savo automobiliuose įmontuoti dujų įrangą.

„Svyruojant degalų kainoms vis daugiau žmonių susilaiko ir nesiryžta įmontuoti dujų įrangos. Dabar daugelis stebi, koks santykis nusistovės tarp dujų ir benzino kainų, tuomet ir priims sprendimus”, – teigė R.Jonaitis.

Visgi pašnekovas įsitikinęs, kad netrukus dujų kainoms stabilizavusis šia įranga vairuotojai vėl ims domėtis.

Taip pat R.Jonaitis pabrėžė, kad bet kokiu atveju važinėti automobiliu, varomu dujomis, visuomet bus pigiau: „Suskystintos dujos brangesnės už benziną niekada nebus, todėl tie, kurie galvoja į automobilį įmontuoti tokią įrangą, dvejoti neturėtų. Abejoti galima tik dėl vieno – dėl suskystintų dujų kokybės, kuri Lietuvoje yra išties prasta. Nepaisant to, dujos kainuoja tiek pa, kiek ir kokybiškos. Pavyzdžiui, įsipylus dujų kokioje nors kitoje ES šalyje iškart pastebima, kad automobilis važiuoja ne tik kur kas geriau,bet ir gerokai sumažėja kuro sąnaudos”, – kalbėjo jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

2 atsiliepimai į "Dujų kaina viršija rekordus"

  1. Mantas

    Kai pradės gaminti kokybiškas dujas, tokias kaip Prancuzijoje tuomet ir dėdiu dujų įranga.

  2. Gediminas

    Idomu kodel benzino kainos pinga taip isleto.Atpigo is 147-123$ uz baeli,t y 20%.o atpigo tik 2% kolonelese.Kas cia vagia,ar apgaudineja.Kur musu valdzia ziuri?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.