Naujokus žymės klevo lapai

Nors rudenį medžių lapai pagelsta, nuo rugsėjo 1-osios klevo lapai Lietuvos keliuose sužaliuos. Tai įvyks įsigaliojus Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimams. Viena naujovių numato, kad vairuotojai, neturintys dvejų metų vairavimo stažo, ant automobilio priekinės ir galinės dalies privalo turėti kvadratinį skiriamąjį ženklą, kuriame pavaizduotas žalias klevo lapas.

Taip iš toli bus galima atskirti nepatyrusius vairuotojus. Jie iki šiol dvejus metus automobilius žymėjo apskritimu, kuriame įrašytas ribojamas greitis – 70 km/val. KET pakeitimų projektą ruošusios Susisiekimo ministerijos darbo grupės atstovų teigimu, taip žymėti nepatyrusių vairuotojų automobilius buvo netikslu.

Be to, susisiekimo ministro Algirdo Butkevičiaus teigimu, tokia tvarka priimama ir norint suvienodinti kelių naujokų vairuojamų automobilių žymėjimą visose ES šalyse. Numatyta, kad kvadratinio skiriamojo ženklo, kuriame pavaizduotas žalias klevo lapas, kraštinės ilgis galės būti nuo 150 mm iki 200 mm. Tokiu ženklu nepatyrę vairuotojai automobilius turės puošti dvejus metus, kai bus išduotas laikinas vairuotojo pažymėjimas.

Nutarimo projekte yra daugiau negu 200 įvairių KET pakeitimų, taip pat numatytos naujos sąvokos ir patikslintos senosios. Atsižvelgiant į Jungtinių Tautų rekomendacijas, KET papildytos kintamos informacijos ženklais. Šie bus ne įprasti, statomi kelkraščiuose, o rodomi virš kelio ar šalia jo įrengtose informacinėse švieslentėse.

Taip pat atsiras trys nauji kelio ženklai: „Transporto priemonių, vežančių daugiau negu nustatytas kiekis sprogmenų ar lengvai užsiliepsnojančių medžiagų, eismas draudžiamas“, „Transporto priemonių, vežančių daugiau negu nustatytas kiekis medžiagų, galinčių užteršti vandenį, eismas draudžiamas“ ir „Iškili saugumo salelė“.

Taip pat siūloma keisti KET nuostatas, leidžiant lengviesiems taksi važiuoti maršrutiniam transportui skirtomis važiuojamosios dalies juostomis, kurios bus pažymėtos užrašu TAKSI.

Patvirtintas ir naujas reikalavimas, kaip lenkti, – teigiama, kad lenkti draudžiama sankryžose, šalutiniame kelyje ir pagrindiniame kelyje, pažymėtame kelio ženklais „Sankryža su šalutiniu keliu“, „Šalutinis kelias iš dešinės (kairės)“ arba „Pagrindinis kelias“, taip pat reguliuojamose sankryžose, be to, visais atvejais uždrausta lenkti į kairę sukančias transporto priemones.

Nuo šiol KET bus aiškiai pasakyta, kad „draudžiama vairuoti transporto priemonę su įrengtais antiradarais ar kitokiomis trukdančiomis matuoti greitį arba užfiksuojančiomis matavimo prietaisus techninėmis priemonėmis“.

Daug diskusijų sukėlė sprendimas nuo 2011 m. balandžio 10 d. drausti eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Specialistų teigimu, tai padės sumažinti dygliuotų padangų žalą asfaltuotai kelių dangai, tačiau ne visi vairuotojai su tuo linkę sutikti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Naujokus žymės klevo lapai"

  1. vairuoju (moteris)

    ot smagu kad bus klevo lapai. Dabar su 70 ženklu niekas nenori pasirodyt,juk gėda.Sveikinu už puikų ženklinimą naujų vairuotojų. 😛 😀 💡

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.