Butai pinga, pirkėjai rimsta

Nekilnojamojo turto (NT) rinka keičiasi pirkėjų naudai – pirmąjį metų pusmetį paklausiausi ekonominės ir vidutinės klasės būstai didžiuosiuose Lietuvos miestuose vidutiniškai pigo 10 procentų.

Būsto pirkimo – pardavimo sandorių per pirmąjį šių metų pusmetį sudaryta beveik trečdaliu mažiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

NT specialistai pažymi, kad pastaraisiais metais ypač aktyvi buvusi NT rinka Lietuvoje pamažu nusistovi – mažėja sandorių skaičius. Prieš keletą metų nekilnojamojo turto daug kas įsigydavo spekuliaciniais tikslais, tikėdamiesi perparduoti ir iš sandorio užsidirbti, todėl ir pirkimo – pardavimo sandorių skaičius buvo didesnis, kainos kilo, o pasirinkimas nebuvo didelis. Šiuo metu palaipsniui pereinama nuo pardavėjo prie pirkėjo rinkos. Besidominčiųjų būsto įsigijimu yra gana nemažai, tačiau dėl tvyrančių laukimo nuotaikų žmonės neskuba priimti sprendimų, stebi situaciją rinkoje, svarsto. Pirkėjai, kuriems gyvenamasis plotas yra reikalingas dabar, įsigyja būstą, nes supranta, kad ilgainiui nekilnojamojo turto vertė nebus mažesnė.

Ekonominės ir vidutinės klasės daugiabučiuose naujos statybos butai per pusmetį Vilniuje vidutiniškai atpigo 4 – 8 procentais. Sostinės centre ir netoli centro esančiuose mikrorajonuose butų kainos taip pat šiek tiek sumažėjo, palyginti su 2007 metų pabaiga.

Individualių namų rinka dėl klientų specifikos yra mažiau inertiška kainų pokyčiams, tačiau nuo praėjusių metų pabaigos individualių namų sandorių sudaryta mažai.

Kauno mieste per pirmąjį metų pusmetį taip pat buvo sumažintos kai kurių naujos statybos projektų butų pardavimo kainos. Labiausiai pigo baigti arba beveik baigti statyti daugiabučiai, kuriuose buvo likę nedaug neparduotų butų. Vidutinis kainų mažėjimas siekė iki 10 procentų. Dėl vyraujančios kainų kritimo laukimo nuotaikos sudarytų sandorių skaičius nebuvo didelis. Brangiausi butai laikinojoje sostinėje išlieka prestižiniuose miesto rajonuose – Senamiestyje, Centre, Žaliakalnyje. Tai pat pastebėta, kad Kaune gerokai sumažėjo didelių butų (4 ir daugiau kambarių) paklausa. Žmonės, rinkdamiesi būstą, vis dažniau ėmė kreipti dėmesį į eksploatacijos išlaidas.

Būsto kainų mažėjimo tendencija neaplenkė ir Klaipėdos. Palyginti su praėjusių metų pabaiga, šių metų viduryje butų kainos uostamiesčio centre bei senamiestyje, kaip ir laikinojoje sostinėje, buvo vidutiniškai apie 10 proc. mažesnės. Panašiai kainos sumažėjo ir kituose miesto mikrorajonuose.

Tokias išvadas paskelbė NT bendrovė „InReal”, apžvelgusi NT rinką pirmąjį šių metų pusmetį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Butai pinga, pirkėjai rimsta"

  1. a

    🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.