Gelbėtojų rūpestis – vaikai paplūdimiuose

Paplūdimiuose susirūpinimą kelia ne vien girtaujantys ar rūkantys paaugliai. Čia galima pamatyti ir mažamečių, kurių saugumas prie vandens telkinių rūpi tik gelbėtojams.

Skęstančių vaikų daugėja

2006 metais iš 41 vasaros sezono metu Klaipėdos paplūdimiuose skendusių asmenų 14 buvo vaikai. Pernai skendo 62 žmonės, 18 iš jų – nepilnamečiai.

„Atėjo aną kartą mergaitė ir sako: mes su draugais nuėjome prie jūros. O tai mergaitei dar tik aštuoneri. Jos draugai – devynerių, dešimties metų vaikai”, – atvejį prisiminė Klaipėdos savivaldybės Vaikų teisių apsaugos tarnybos vedėja Gražina Aurylienė.

Atsakomybė – tėvams

Jau yra parengtos Saugaus elgesio vandenyje taisyklės, tačiau jose neapibrėžta vaikų priežiūra paplūdimiuose.

„Reikia turėti omenyje, kad paplūdimys yra ypač nesaugi vieta. Jei tėvai nepasirūpina, turi pasirūpinti valstybė”, – replikavo G.Aurylienė.

Vis dėlto dar nepatvirtintame taisyklių projekte gali atsirasti ir rekomendacinis punktas apie vaikų priežiūrą.

„Jau beveik nuspręsta taisykles papildyti rekomendacinio pobūdžio punktu. Bausti nereikėtų, tačiau reikėtų pareikalauti iš tėvų atsakomybės”, – teigė tarnybos vedėja.

Palikti gelbėtojų rūpesčiui

Kol visuomenė abejinga be priežiūros paplūdimiuose bėginėjantiems ir besimaudantiems vaikams, jų priežiūra užsiima gelbėtojai. Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Urbonas tikino, jog gelbėtojai daro viską, ką gali.

„Jei vaikas yra visai mažytis, per garsiakalbius kviečiame tėvus. Jei matome, kad visas būrys bėgioja ir maudosi, gelbėtojai priartėja ir stebi”, – apie dabar taikomas vaikų priežiūros priemones pasakojo V.Urbonas.

Tačiau pasiūlymą vyti be priežiūros esančius vaikus iš paplūdimio gelbėtojų viršininkas vertino skeptiškai.

„Tai tėvų atsakomybė. Mes negalime vaikų išvesti, galime tik įspėti. Kitas dalykas, kad nepilnametis nuo vienos nelaimės ant kitos neužpultų. Jei jis visiškai mažas ir mes išvysime jį iš paplūdimio, kur jis atsidurs?” – klausė skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos viršininkas V.Urbonas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.