Į šventes vyko tarnybiniu automobiliu

Praėjusį savaitgalį Seimo vairuotojas Audito komiteto pirmininką Artūrą Skardžių po šalį vežiojo net penkiolika valandų. Nors kelionės tikslas užsakant tarnybinį automobilį nebuvo nurodytas, o A.Skardžius daugiausia lankėsi įvairiose šventėse, jis pats dėl to nieko bloga nemato.

Seimo Valstiečių liaudininkų frakcijos narys, Audito komiteto, privalančio akylai sergėti, ar racionaliai naudojami valstybės pinigai, vadovas A.Skardžius – drąsus žmogus. Nespėjo nurimti prieš kelias savaites kilęs skandalas, kai jis tarnybiniu automobiliu važiavo į partinį renginį, vykusį per kelis žingsnius nuo Seimo, o parlamentaras vėl užlipo ant to paties grėblio.

Liepos 5-ąją prabangiu Seimo automobiliu BMW 520 A.Skardžius per Lietuvą nuskriejo apie 500 kilometrų, aplankė Ignaliną ir Pasvalį – miestus, kuriuose Valstybės dienos išvakarėse vyko šventiniai renginiai. Mašina prieš kelionę buvo užsakyta Audito komiteto vardu. „Jei Seimo kanceliarija mano, kad buvau išvažiavęs ne darbo, o asmeniniais reikalais, esu pasirengęs bet kada susimokėti už šią išvyką”, – vakar LŽ tikino A.Skardžius.

Ilga kelionė

LŽ duomenimis, BMW šeštadienį iš Seimo garažo išriedėjo dar rytą, maždaug 8 val., grįžo naktį – apie 23.30 valandą. Kelionės tikslas Seimo autoūkiui komiteto pateiktoje paraiškoje buvo nenurodytas. Tad kokie svarbūs tarnybiniai reikalai vijo A.Skardžių iš sostinės, kad jis nesismulkindamas pasiskolino valdišką automobilį, popieriuje taip ir liko neišdėstyti. Veikiausiai Seimo narys skubėjo į Ignaliną, kurioje nuo pat ryto šurmuliavo Valstybės dienos ir miesto šventė. Joje lankėsi ir kiti garbūs svečiai iš Vilniaus – Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas, žemės ūkio ministrė Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS) lyderė Kazimiera Prunskienė, aplinkos ministras Artūras Paulauskas. Visus gražiai sutiko Ignalinos rajono meras valstietis liaudininkas Bronis Ropė. Tačiau jo partijos kolega ir VLS rinkimų štabo vadovas A.Skardžius neturėjo daug laiko džiaugtis šventės grožybėmis – parlamentaro laukė netrumpa kelionė į šiaurinį Lietuvos pakraštį. Šeštadienį Pasvalyje griaudėjo Panevėžio apskrities meno ir sporto šventė „Aukštaitijos spalvos 2008”.

Tądien Seimo vairuotojas vežiojo komiteto vadovą po Lietuvą penkiolika valandų. Kaip jam sumokėti už darbą – Seimo kanceliarijos rūpestis.

Pagal Seimo statutą visi tautos išrinktieji kanceliarijos, pašto, telefono, transporto ir kitoms su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms kas mėnesį gauna ne tokią jau menką sumą – beveik 5,5 tūkst. litų (tris VMDU – vidutinius mėnesio dydžio uždarbius). Pagal pareigas tarnybinis automobilis su vairuotoju priklauso Seimo pirmininkui, jo pavaduotojams ir opozicijos lyderiui.

Dirbo per šventę

A.Skardžius vakar LŽ tikino šeštadienį ne tik po šventes keliavęs, bet ir kartu su meru B.Rope bei ministru A.Paulausku lankęsis Palūšėje, ten apžiūrėję nykstančius valstybei priklausančius nekilnojamojo turto objektus. „Tai tikrai darbinis klausimas, mes jį komitete svarstome. Vyriausybė turi dėl to priimti sprendimą. Parsivežiau iš ten nuotraukų”, – tvirtino Seimo komiteto vadovas. Jokių partinių, juolab – asmeninių reikalų parlamentaras tikino tikrai netvarkęs.

„Užsisakiau Seimo automobilį, nes komitetas turi nustatytą limitą. Tokia galimybe, atlikdami Seimo nario pareigas, daug kas naudojasi”, – teisinosi A.Skardžius. Pasiteiravus, ar visada, užuot taupius, būtina panaudoti limitą, Audito komiteto pirmininkas teigė bet kokiu atveju pasisakąs už taupymą. „Bet jei funkcijai atlikti skirtos lėšos ir yra reikalas, vadinasi, taip ir reikia daryti”, – konstatavo Seimo narys. A.Skardžius keliskart pabrėžė pasirengęs sumokėti už kelionę, jei tik Seimo kanceliarija to pareikalausianti.

Paklaustas, ar ne paprasčiau į tokią kelionę vykti savo automobiliu, o ne vėliau aiškintis su kanceliarija, visureigį vairuojantis A.Skardžius prisipažino dažniausiai taip ir darantis. „Tačiau čia kitas klausimas – į renginį vykau kaip komiteto pirmininkas. Iki šiol galiojusi tvarka, kai nurodoma pateisinama priežastis, to daryti nedraudė ir šeštadienį. Šįkart tikrai nemanau, kad būčiau ką nors pažeidęs”, – sakė komiteto pirmininkas.

Įkliuvo antrą kartą

Birželio viduryje žiniasklaida skelbė, kaip Audito komiteto vadovas A.Skardžius iš Seimo tarnybiniu automobiliu vyko į VLS pasitarimą, per kurį svarstytas šios partijos pasirengimas būsimiems rinkimams. Kaip tikras džentelmenas jis pavėžėjo ir kolegę Rimą Baškienę, kuri vėliau susipainiojo aiškindama, jog dalyvavo ne partijos, o frakcijos posėdyje.

Po vadinamojo privilegijų skandalo, kilusio Seime prieš dvejus metus ir iš postų išvertusio tuometinį Seimo pirmininką A.Paulauską bei dar kelis aukštus parlamento valdininkus, tarnybiniu transportu pradėta naudotis racionaliau. Pernai Seimo Transporto skyrius įdiegė elektroninę automobilių parko kontrolės sistemą. Iš pradžių parlamentarai ją sutiko labai priešiškai, tačiau vėliau Seimo kanceliarijai pavyko įrodyti, kad naujoji sistema skirta stebėti ir kontroliuoti vairuotojus, o ne parlamentarus. Naujovė leido sumažinti automobilių ridą, degalų sąnaudas, sudrausmino Seimo narius. Dabar jie vengia be reikalo kviestis automobilius. Per 100 tūkst. litų kainavusi moderni įranga buvo įdiegta penkiasdešimtyje Seimo autoūkiui priklausančių automobilių iš maždaug septyniasdešimties.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Į šventes vyko tarnybiniu automobiliu"

  1. na

    sis bedzius savo izulumu labai jau issiskyria is kitu dormoiedu.

  2. Jau man

    nuo jų bloga.Visi riebūs,savim patenkinti,visi pirmose eilėse šventėj susodinti,kai paprasta liaudim kur prisėst niekas nepasirūpins.Valdžia turi tarnaut žmogui,o ne mes valdžiai.Kodėl mūsų visų pinigus į kairę ir į dešinę švaisto?Atsibodo išskirtinis dėmesys valdžiai.Tai šventė turėtų būt visiems žmonėms, o ne tik išrinktiesiems .Kuklumu nepasižymi nei vienas mano manymu. 🙄

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.