Spekuliantai išparduoda butus

Jau geras pusmetis, kai šalyje būsto pasiūla viršija paklausą. Perpardavinėtojai suskubo išparduoti turimą nekilnojamąjį turtą ir skelbimuose drąsiai teigia, kad „kaina yra mažesnė nei perkant iš statybų bendrovės”.

LŽ atlikus parduodamų naujos statybos butų skelbimų analizę paaiškėjo, kad tokį patį tos pačios statybų bendrovės pastatytą butą šiuo metu galima nusipirkti labai skirtingomis kainomis. Anksčiau buvo įprasta manyti, kad pirkti iš nekilnojamojo turto agentūrų yra brangiau, nes dažnai statybų bendrovės jau būdavo išsipardavusios butus dar nesant pastatytam namui, o šiuo metu situacija pradėjo keistis.

LŽ išsiaiškino, kad neparduotus butus statybų bendrovės siekia patraukliai parduoti juos įrengdamos ir siūlydamos automobilio stovėjimo vietą neva be papildomo mokesčio. Spekuliantai, anksčiau pigiau nusipirkę butus iš tų pačių statybų bendrovių, vis tiek laiko mažesnę kainą, siekdami parduoti turimą turtą kuo greičiau.

Visuose aptiktuose perpardavėjų skelbimuose buvo pabrėžiama, kad butas parduodamas skubiai ir pigiau nei iš statybų bendrovės.

Kainų skirtumai

LŽ atidžiau išnagrinėjo du atvejus – 57 kv. metrų ploto 2 kambarių buto Vilniaus Ozo parke ir 64 kv. metrų ploto 2 kambarių buto Perkūnkiemyje skelbimus, esančius nekilnojamojo turto agentūrų ir statybų bendrovių internetiniuose puslapiuose.

Paaiškėjo, kad neįrengtą butą Ozo parke su automobilio stovėjimo aikštele iš statybų bendrovės galima nusipirkti už 390 tūkst. litų, o tokį patį pagal skelbimą iš nekilnojamojo turto agentūros – už 345 tūkst. litų, tačiau be stovėjimo aikštelės.

Agentūroje sužinojome, kad automobilio stovėjimo aikštelė Ozo parke kainuoja 35 tūkst. litų ir ją reikėtų pirkti papildomai. Viską susumavus, toks butas iš nekilnojamojo turto agentūros pirkėjui kainuotų 380 tūkst. litų, o tai yra 10 tūkst. pigiau nei perkant iš pačios statybų bendrovės. Tokį butą iš statybų bendrovės galima nusipirkti ir visiškai įrengtą, tačiau jo kaina jau siekia apie 430 tūkst. litų.

Kitas pavyzdys – iš dalies įrengtas butas sostinėje, Perkūnkiemyje, kurį agentūros vadybininkai tariamam LŽ klientui iš karto pasiūlė pirkti už 260 tūkst. litų, nors interneto skelbime rašoma kaina – 269 tūkst. litų. Toks butas perkant iš statytojų kainuoja 300 tūkst. litų, o įrengtas – apie 380 tūkst. litų. Automobilio stovėjimo vieta neįskaičiuota nei į vieną kainą. Todėl sutaupyti galima net 20 tūkst. litų.

Pirkėjų aukso amžius

Nekilnojamojo turto agentūros „Akorus real estate” vadybininkas Robertas Mazura LŽ sakė, kad pigiau nei statybų bendrovėse galima nusipirkti tuos butus, kurie iš bendrovių buvo nupirkti labai anksti, dažnai dar tik statant daugiabutį namą.

„Lietuvoje dabar nekilnojamojo turto kainos tai didėja, tai mažėja, todėl šiuo metu tokia situacija, kad nekilnojamojo turto agentūrose atsirado pigesnių butų nei statybų bendrovėse”, – dėstė R.Mazura.

Pasak jo, parduodamų butų šeimininkai nekelia kainos ir nesulygina jos su statybų bendrovių kaina vien todėl, kad nori parduoti greitai ir jiems nėra svarbu užsidirbti iš buto dar daugiau. „Dabar atėjo toks metas, kai pirkėjui tapo svarbi perkamo būsto kaina. Anksčiau žmogus pirkdavo vos radęs būstą, o dabar turėdamas galimybę rinktis iš kelių variantų labiau gali koreguoti kainą”, – pažymėjo pašnekovas.

Nekilnojamojo turto agentūros „DnB NORD būstas” direktorius Gediminas Jankauskas LŽ aiškino, kad jeigu nekilnojamojo turto agentūra parduoda statybų bendrovės būstą, tai kaina yra tokia pati, kaip ir perkant tiesiai iš jos. „Tačiau gali būti taip, kad tame statybų projekte yra žmonių, įsigijusių nekilnojamojo turto anksčiau ir už mažesnę kainą. Tai gali būti ir spekuliantai. Jeigu jie labai nori butą parduoti ir siekia tai padaryti greitai, tada gali būti, kad antrinėje rinkoje galima nusipirkti butą pigiau nei iš statybų plėtotojo”, – sakė G.Jankauskas.

Pasak jo, pirkėjai vis dažniau pradėjo derėtis ir, atsižvelgiant į objektą, derybos gali baigtis 5-15 proc. mažesne kaina nei buvo pašyta.

Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje vis dažniau pasitaiko atvejų, kai tą patį butą gerai paanalizavus pasiūlymus galima nusipirkti pigiau. Tad ekspertai rekomenduoja pirkėjams pasitarti su specialistais, kur geriausiomis sąlygomis galima įsigyti norimą būstą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.