Gelbėtojai tramdė girtus poilsiautojus

Per keturias laisvas dienas į pajūrį plūdę poilsiautojai virto galvos skausmu gelbėtojams. Jiems teko tramdyti girtus ir traukti iš jūros skęstančius žmones.

Nušoko nuo tilto

Melnragės ir Girulių paplūdimiuose gelbėtojai savaitgalį leido ramiai. Jų pagalbos prireikė tik vienam poilsiautojui.

Tačiau Palangos ir Šventosios gelbėtojai per ilgąjį savaitgalį išgelbėjo aštuonis skęstančius žmones. Kai kurių poilsiautojų poelgių nesuprato net patys gelbėtojai.

Kaunietis Simonas Bašinskas pirmadienį vakare susitiko su savo drauge ant Palangos tilto. Dėl nežinomų priežasčių trisdešimtmetis staiga nuo jo nušoko. Jį iš karto ėmė nešti srovė. Vyriškis bandė plaukti, kabintis į tilto polius.

Bangos S.Bašinską bloškė į šalia esančius molo akmenis. Kaunietį gelbėtojai ištraukė stipriai apibrozdintą. Kai vyrą atgaivino, paaiškėjo, kad jis neblaivus. Į alkoholio matuoklį S.Bašinskas įpūtė 3,5 promilės alkoholio.

Šventojoje gelbėtojai ištraukė septynis skendusius žmones.

„Beveik visi atvejai klasikiniai. Poilsiautojai prisigeria ir tuomet jūra atrodo iki kelių”, – tvirtino Palangos vandens motociklų sporto klubo prezidentas ir kurorto gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.

Savaitgalį gelbėtojai bandė keturračio sirenomis ir kitokiais garso signalais perspėti poilsiautojus apie pavojingas bangas.

Paplūdimiuose buvo iškelta raudona vėliava, kuri byloja, kad jūroje maudytis pavojinga. Bet nemažai poilsiautojų nekreipė dėmesio į draudimus ir vis tiek maudėsi jūroje.

Vaikė šunis ir iškrypėlius

Palangos paplūdimiuose budi 18 gelbėtojų, Šventojoje – 10. Naktimis budi aštuoni.

Anot J.Pirožniko, jie ne tik traukia skęstančius, bet ir prižiūri tvarką. Per ilgąjį savaitgalį jie aštuonis kartus kvietė policiją.

Buvo pričiuptas nelegaliai čeburekais prekiavęs žmogus. Tris kartus policija gaudė vyrus, vaikščiojusius po moterų pliažą. Kelis kartus gelbėtojai su policininkais turėjo išprašyti žmones, atsivedusius į paplūdimį šunis. Policija tramdė ir viešoje vietoje geriančius bei įžūliai besielgiančius jaunuolius.

Kurortas atsigavo

Savaitgalį sinoptikų prognozuotas lietus ir stiprus vėjas poilsiautojų neišgąsdino. Palangos turizmo informacijos centro vadybininkė Alma Galbuogienė prasitarė, kad tikėtasi nemažo turistų antplūdžio. Poilsiautojai jau prieš porą savaičių užsisakė vietas viešbučiuose. Vis dėlto laisvų kambarių buvo.

„Kurortas jau pradėjo gyventi įprastą vasaros gyvenimą. J.Basanavičiaus gatvė atsigavusi, o paplūdimyje lankosi vis daugiau turistų”, – tikino A.Galbuogienė.

Nida buvo apgulta

Daugelis poilsiautojų vyko į Juodkrantę ir Nidą. Ten viešbučiuose savaitgalį nebeliko laisvų vietų. Žmonės sunkiai sutalpino ir savo automobilius.

Nuo penktadienio vakaro iki antradienio Smiltynės keltai į abi puses perkėlė 33 tūkst. žmonių ir 7,5 tūkst. automobilių.

Naujojoje perkėloje teko organizuoti ne vieną papildomą reisą, kad visi automobiliai būtų perkelti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.