Pažadėti milijonai įkvėpė rusus

Tūkstančiai žmonių ir automobilių Maskvos gatvėse, šūkiai „Mes čempionai!“ ir visą naktį nenurimęs šėlsmas – taip šventė Rusija, kai jos rinktinė pateko į Europos futbolo čempionato ketvirtfinalį.

Premijos – lyg dopingas

Pergalė paskutinėse D grupės rungtynėse prieš Švediją 2:0 rusams atrodė lyg triumfas finale. Vien už tai, kad patekų į ketvirtfinalį, Rusijos rinktinei pažadėta 7 mln. eurų premija. Kitose šalyse tokia suma nepadarytų gėdos net už pergalę visame turnyre.

Rusams ši sėkmė – istorinė. SSRS rinktinė 1960 m. tapo Europos čempione, o 1988-aisiais šiose varžybose iškovojo sidabrą, tačiau po imperijos griuvimo Rusijos rinktinė pasirodymus Europos ir pasaulio čempionatų finaliniuose etapuose baigdavo po grupių varžybų.

Ironiška, bet istorinę rusų sėkmę sukūrė olandas. Guusas Hiddinkas sukūrė dar vieną futbolo stebuklą, bet nežada sustoti ir toliau: „Didžiuojuosi mūsų komanda ir jos žaidimu. Esu patenkintas tuo, kaip patobulėjo mūsų žaidimas per pastarąsias dienas. Aš savo vyrams pasakiau – kovokite arba važiuokite namo. Jie teisingai pasirinko ir žaidė iš širdies. Po kelerių metų Rusijos rinktinė bus tarp Europos futbolo lyderių.“

Tačiau rusai sėkmės nori dabar – šeštadienio ketvirtfinalyje su Olandija. Juolab kad Rusijos rinktinę kai kurie Europos sporto apžvalgininkai jau ėmė lyginti su garsiąja 1974 m. Olandijos komanda. Beje, tų pačių palyginimų sulaukė ir patys olandai.

Tragedija olando šeimoje

Tiek olandai, tiek rusai šiame čempionate demonstruoja gražų atakuojantį futbolą. Tačiau tarp šių rinktinių yra ir skirtumų. Pirmiausia, olandai geriau išnaudoja savo progas.

„Turėjome švedams įmušti bent trečią įvartį, o gal ir daugiau“, – dėl neišnaudotų galimybių savo auklėtiniams papriekaištavo G.Hiddinkas.

Kiek linksmiau į šią problemą pažvelgė geriausiu rungtynių su Švedija žaidėju pripažintas Andrejus Aršavinas. „Gal ir gerai, kad neįmušėme daugiau. Tikiuosi, kad sutaupėme kelis tikslius smūgius olandams“, – šyptelėjo po diskvalifikacijos į aikštę grįžęs Rusijos rinktinės puolėjas.

Didžiausias rusų privalumas – treneris G.Hiddinkas. Šis specialistas puikiai pažįsta gimtosios šalies žaidėjus ir yra pats treniravęs dabartinį Olandijos rinktinės strategą Marco van Basteną. „Bus labai įdomu. Aišku, didelis olandų pranašumas, kad prieš ketvirtfinalį jie ilsėsis net penkias dienas“, – kalbėjo G.Hiddinkas.

Tačiau olandų stovyklą prieš ketvirtfinalio mačą sukrėtė liūdna žinia – tik gimusi mirė 26 metų gynėjo Khalido Boulahrouzo dukra. Žaidėjo žmonai Sabiai dėl nėštumo problemų atsidūrus ligoninėje, K.Boulahrouzas iškart išvyko pas ją. Čia jo laukė tragiška žinia – prieš laiką gimęs kūdikis neišgyveno.

Ispanai prisibijo italų

D grupės varžybas laimėjo Ispanijos rinktinė, 2:1 įveikusi Europos čempionės titulą praradusią Graikiją ir iškovojusi trečią pergalę iš eilės. Tačiau ispanai vėl įsitikino, kad galingas pasirodymas grupėje negarantuoja ramaus gyvenimo kitame etape.

2006 m. pasaulio čempionate ispanams jau aštuntfinalyje teko kautis su Prancūzija, o šįkart ketvirtfinalyje sekmadienį laukia planetos čempionė Italija.

„Ketvirtfinalyje mums teko pats rimčiausias varžovas. Turime negalvoti, kad kausimės su pasaulio čempionais. Privalome teigiamai nusiteikti šiai dvikovai ir pasitikėti savimi, – aiškino Ispanijos rinktinės treneris Luisas Aragonesas. – Mūsų žaidėjai yra geros sportinės formos, todėl visus šansus turime savo rankose.“

Geros formos po grupių varžybų ispanai buvo ir prieš dvejus metus, tačiau užlipo ant prancūziško grėblio. Daugelis dabartinių rinktinės narių dar prisimena tą dvikovą, tačiau stengėsi nežiūrėti atgal. „Viskas prasideda iš naujo. Italai yra pavojingi varžovai, tačiau mes būsime pasirengę ir kovosime tik dėl pergalės“, – į krūtinę mušėsi saugas Fernando Alonso.

Vakar pirmajame ketvirtfinalyje kovojo Portugalijos ir Vokietijos vienuolikės.

Kuri rinktinė blogiausia?

Pasibaigus čempionato grupių varžyboms, tarp futbolo gerbėjų ir specialistų girdėjosi diskusijos ne tik apie ketvirtfinalius. Reikėjo išsiaiškinti ir tai, kuri rinktinė buvo blogiausia pirmenybėse.

Skaičiuojant tik rezultatus, ja tapo Graikijos rinktinė. Titulą gynę graikai taip ir neiškovojo nė vienos pergalės, o jų įvarčių santykis – 1:5.

Vitalijus Stankevičius, Lietuvos rinktinės trenerio asistentas

Iš D grupės į ketvirtfinalį pateko tos komandos, kurios to nusipelnė. Graikai į čempionatą atvažiavo su senu bagažu, tais pačiais žaidėjais, tad rezultatas turbūt dėsningas.

Jauna Ispanijos rinktinė žaidžia kokybišką futbolą, tačiau ketvirtfinalyje jiems teko labai stiprūs varžovai. Italai turi patyrusius žaidėjus, kurie sugeba pasiekti reikiamą rezultatą. Manau, šios poros favoritai bus pasaulio čempionai.

O rusai nustebino, sakyčiau, papuošė čempionatą. Jie žaidžia panašaus stiliaus futbolą kaip olandai, – gražų, greitą, kombinacinį. Ši Rusijos rinktinė – visai kitokia, nei ją buvome įpratę matyti anksčiau. Aišku, jų futbolas šiuo metu pakilime, Sankt Peterburgo „Zenit“ laimėjo UEFA taurę. Labai daug reiškia ir trenerio ranka. Hiddinkas atliko milžinišką darbą. Kiek suprantu, rusai dėmesį telkia į ateinantį pasaulio čempionatą, tačiau gali pateikti staigmenų ir šiemet. Nemanau, kad olandai jau turi garantuotą bilietą į pusfinalį.

„Futbolininkus rinktinei pasirinkome teisingai. Pralaimėjome Rusijai, kuri šiandien įveikė Švediją. Ispanija turi daug gerų futbolininkų, Švedijoje taip pat rungtyniauja žvaigždės. Tikrai neturi būti gėda, kad pralaimėjome šioms komandoms. Prieš čempionatą mes nežadėjome laimėti rezultatais 3:0, 4:0 ar 6:0. Tiesiog žadėjome kautis“, – per daug nusivylęs nebuvo Graikijos rinktinės treneris Otto Rehhagelis.

Kovoje dėl blogiausios čempionato komandos vardo graikai sulaukė rimtų konkurentų. „Iš mūsų visi juokiasi. Šią vasarą geriau nevažiuoti atostogauti į Kroatiją, nes ten į mus rodys pirštais ir vadins Europos čempionato nevykėliais. Čempionate nebuvo prastesnės komandos nei Lenkija“, – apie savo rinktinę rašė kaimyninės šalies laikraščiai.

Rimtą paraišką nevykėlių konkursui padavė ir Prancūzija. Vienais čempionato favoritų vadinti prancūzai taip ir neiškovojo nė vienos pergalės, o jų įvarčių santykis – 1:6.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .

3 Responses to Pažadėti milijonai įkvėpė rusus

 1. GM

  Ne ciampionai bet venkos debilai dar nepersoko griovio o jau sako op, nu ko dar tiketis is kacapu

 2. ts

  O mums jei ir 70000000 mln duotu vis tiek taip ne suzaistume:::)

 3. Alex

  to GM:
  fashistas ? Paziureciau i pati jei lietuva isheitu i ketvirtfinali… kaip mat kojytes pertrumpos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.