Kiemsargiai paskelbė streiką

Klaipėdiečiai greitai turėtų pastebėti netvarką kiemuose. Kiemsargiai pareiškė nebedirbsiantys, jei nebus padidintas jų darbo dienų skaičius ir pakeltos algos.

Streikuoja ne visi

Ant Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Viačeslavo Karmanovo stalo atsidūrė „Ąžuolyno valdų”, „Pempininkų valdų” ir „Mūsų namų valdų” raštai. Juose pranešama, kad nuo birželio 11-osios kiemsargiai paskelbė neterminuotą streiką.

Priežastis – derybose su savivaldybės administracijos vadovais šlavėjai neišsireikalavo, kad kiemai būtų valomi ne tris, o keturis kartus per savaitę.

Tvarkytojai tikėjosi, kad dirbdami daugiau gaus didesnį atlyginimą.

„Klaipėda” jau rašė, kad atlyginimai kiemsargiams buvo sumažinti perpus, kai dėl pinigų stygiaus savivaldybė nusprendė mokėti už tris, o ne penkiskart per savaitę valomus kiemus.

Po šių pokyčių daugelis tvarkdarių pradėjo uždirbti tik pusę minimalios algos.

Žadama, kad pareiškimai apie kiemsargių streiką į savivaldybę greitai atplauks iš visų daugiabučius administruojančių bendrovių.

Tačiau dienraščio duomenimis, iki vakar tebedirbo „Vitės valdų”, „Debreceno valdų” ir „Laukininkų valdų” kiemsargiai.

Vertins kaip pravaikštas

Kiemsargiai nesubūrė profesinės sąjungos, be kurios oficialiai streiko negali paskelbti. Todėl savivaldybės administracijos atstovai šį streiką vertina kaip pravaikštą.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas priminė, kad kiemsargius įdarbino ne savivaldybė, o valdos, su kurių vadovais valytojai ir turėtų tartis dėl didesnio užmokesčio.

„Visus kaltinimus – ir kiemsargių, ir namų valdų direktorių – dėl atlyginimų atmetame. Mes mokame tik valdoms už suteiktas paslaugas. Kur toliau keliauja pinigai, kiek gauna direktorius, o kiek kiemsargiai, nereguliuojame”, – teigė V.Karmanovas.

Pašnekovas pasakojo, kad savivaldybė galėjo sumažinti kiemų valymą iki trijų kartų per savaitę pagal vieną iš sutarties punktų. Apie tai buvo įspėti visų valdų administratoriai ir visi su tuo sutiko.

„Namų valdos kaip privačios įmonės nori gauti kuo daugiau biudžeto lėšų, todėl kiršina savivaldybę ir kiemsargius, bando mums daryti spaudimą”, – konflikto priežastis mėgino paaiškinti direktoriaus pavaduotojas.

Šiandien Klaipėdos savivaldybės administracija ketina aiškintis, kokia padėtis yra valdų, kurių kiemsargiai pareiškė streikuojantys, teritorijose. Jeigu paaiškės, kad kiemai nevalomi, valdoms gresia iki 2 tūkst. litų baudos ir sutarčių nutraukimas.

Tačiau šios kraštutinės priemonės, kol kas žadama nesiimti.

Kalta savivaldybė?

Bendrovės „City Service” Klaipėdos padalinio vadovas Mindaugas Genys kaltina savivaldybę abejingumu jų problemoms.

„Sutartis dėl kiemų valymo buvo pasirašyta prieš dvejus metus. Per tą laiką pakilo kainos, minimalūs atlyginimai ir sąnaudos. Tačiau savivaldybė perpus sumažino valymų skaičių, kartu ir skiriamus pinigus”, – teigė M.Genys.

Pašnekovas aiškino, kad administratoriai sutiko su sąlygomis kiemus valyti tris, o ne penkis kartus per savaitę tikėdamiesi, kad savivaldybės vadovai supras padarę klaidą ir išgirs jų argumentus.

„Dabar viską, ką gauname iš savivaldybės, atiduodame kiemsargiams. Nebeturime iš ko jiems kelti atlyginimų. Įmonei kiemų valymo veikla nuostolinga, bet suprantame, kad miestas turi būti švarus”, – kalbėjo M.Genys.

Bus kiti valytojai

Klausimas, kas valys kiemus, būtų iškilęs ir valytojams nepaskelbus streiko.

Sutartis dėl švaros aplink daugiabučius namus su valdomis pasirašyta tik iki birželio 30-osios. Jai pasibaigus, dar mažiausiai 10 dienų nebus atplėšti konkurso, kuriuo bus renkami nauji tvarkdariai, vokai.

Jeigu konkurso sąlygos bus apskųstos, daugiabučių teritorijos be valytojų gali likti ir ilgiau – mėnesį ar pusantro.

„Kol kas per anksti spręsti, kas valys kiemus. Bet mums įstatymai leidžia ekstra atveju parinkti kitą paslaugos teikėją. Savivaldybė užtikrins, kad miestas būtų švarus”, – ramino V.Karmanovas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Kiemsargiai paskelbė streiką"

  1. padirbtu

    👿 tie ponekai kiemsargiu darba,tai suzinotu kuo kvepia litas arba konteinerius valytu,paprastam zmogeliui atlyginimo nenori moketi.

  2. Genys?

    BendrovÄ—s „City Service” KlaipÄ—dos padalinio vadovas Mindaugas Genys kaltina savivaldybÄ™ abejingumu jų problemoms. (Kaip suprasti – juk pats ten visai nesenai dirbo – kaip jis kaltina savo buvusia darboviete…) (?) 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.