Įspėjimų metas baigėsi

Vilniaus policija vasaros sezonui numatė nemažai prevencinių priemonių. Ypač griežtai šiemet ketinama kovoti su tais, kurie mėgsta pagurkšnoti alų ar ką nors stipriau parkuose bei kitose viešose vietose.

Atšilus orams vis daugėja gamtos mylėtojų, kurie alkoholiniais gėrimais linkę mėgautis neleistinose vietose. Toli ieškoti nereikia, Sereikiškių parke – daugybė besilinksminančių grupelių. Iki šiol, jei šie žmonės nesukeldavo konfliktų, laikėsi ramiai, neužkabinėjo praeivių, pareigūnai juos dažniausiai tik įspėdavo. Nuo šiol to nebebus, bent taip LŽ teigė Vilniaus policijos Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys. „Tie įspėjimai dažniausiai nepadeda, tad dabar bausime griežčiau“, – aiškino pareigūnas. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už girtavimą viešoje vietoje numato arba įspėjimą, arba baudą. Pasak V.Grašio, griežčiau bus žiūrima ir į kitus smulkius viešosios tvarkos pažeidimus.

Vilniaus policijos viršininkas Sigitas Mecelica kalbėjo švelniau. Pasak jo, jei pareigūnai mato, kad žmogus nekonfliktuoja, nėra girtutėlis, galbūt išimtiniais atvejais užtektų ir įspėjimo. Tačiau jis patvirtino, kad bausmės tikrai taps griežtesnės. „Policininkai įspėję nueina, o jaunuoliai ramiausiai toliau sau girtauja. Paskui žmonės sako, kad policija nieko nedaro. Tai turi baigtis. Jei matai, kad jaunimo grupė pasistačiusi dėžę alaus, kokie čia įspėjimai bepadės“, – LŽ sakė S.Mecelica.

Pareigūnai atėjus vasarai ketina įspėti vilniečius dėl vagysčių iš butų padaugėjimo. Po miegamuosius rajonus važinės prevencijos autobusas, pareigūnai aiškins, kokių imtis saugos priemonių paliekant namus ilgesniam laikui. Pageidautina, kad žmonės pasirūpintų spynomis ir šarvuotomis durimis, gerai uždarinėtų langus. Pareigūnai įspėja, kad nepasakotumėte visiems, jog išvykstate. Ypač to derėtų išmokyti vaikus. „Vaikas girdamasis gali iš balkono šūktelėti draugui, kad dviem savaitėms išvažiuoja prie jūros. Išgirs ir tas, kam reikia, ir kam nelabai reikia“, – sakė V.Grašys.

Jis priminė, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių vagysčių. V.Grašys siūlo kreiptis į artimiausią policijos įstaigą. Ten dviračiai registruojami, ant jų išgraviruojamas numeris. Tai dažnai atbaido ilgapirščius. O pavogus tokį pažymėtą dviratį policijai daug lengviau jį surasti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , .

1 atsiliepimas į "Įspėjimų metas baigėsi"

  1. cia tipo bus taip,

    😯 suvyniojam buteli arielkos i koki maiseli ir tada ,,kulturingai,, isgerinejam?O SIAIP SAUNI AKCIJA,reikia kazka daryti su isgerinejimu ir labai rimtai,ypac su mazameciu ir nepilnameciu gerimu,GRIEZTAI bausti tuos,kurie parduoda alkoholi vaikams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.